Katarlı Retaj'dan Türkiye'de termale yatırım!

Katarlı Retaj'dan Türkiye'de termale yatırım!Körfez ülkelerinin büyük turizm yatırımcılarından biri olan Katar menşeili Retaj Group, 2 yıl içinde Türkiye’ye 700 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıkladı. Şirketin Yalova'daki oteli açıldı.


Retaj Group ile Hisar Karadağ Group ortaklığıyla gerçekleştirilen Yalova’nın ilk ve tek uluslararası oteli olan Retaj Thermal Hotel&Spa açıldı. Açılış töreninde konuşan Retaj Group Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Bin Johar Al Mohammed, Türkiye’ye 2 yıl içinde 700 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi. 


Açılış törenine Retaj Group Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Bin Johar Al Mohammed, Hisar Karadağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sülükoğlu, Retaj Hotels & Hospitality CEO Vekili Medhat Nouby, Hisar Karadağ Group CEO Nail Uslu, çok sayıda davetli ve siyasi parti temsilcileri katıldı. 


35 milyon $


Yalova’da gerçekleştirdikleri yatırımın 35 milyon dolar olduğunu belirten Hisar Karadağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sülükoğlu, “Retaj Thermal Hotel&Spa’yı, 35 milyon dolar yatırımla bir buçuk yılda inşa ettik. 88 odaya sahip otelimizi diğer termal otellerden farklı kılan özelliği 1000 metrekare SPA alanına sahip olması. 2 bin 200 metre derinden şifalı su ile misafirlerimiz hem keyifli bir tatil geçirecek hem de şifa bulacak. Termal turizmde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı hedefliyoruz” dedi. 


Milliyet