Kavak Belediyesi, 300 konut yapacak!

Kavak Belediyesi, 300 konut yapacak!

 Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Kavak'taki konut açığını gidermek için 300 konutluk bir proje hazırladıklarını açıkladı... Konutlar için 2012'de çalışmalara başlanacak ve 2 yılda tamamlanacak"Kavak'ta değişimin olacağı inancıyla bu hizmete başladım ve samimiyetle söylemek istiyorum ki ne söz verdiysek hepsini yerine getirdik. Acilen yapılması gerekenleri yaparak Kavak'ın çehresini değiştirmeye çalıştık. İçme suyu çalışmaları, paşa suyunun 6 kilometreden gelen ishale hattının tümünü değiştirdik. Bunun yanında Akdağ'dan gelen içme suyuna ek olarak şelaleye arıtma yaptık" diye konuştu

Otogarın tamamlandığını ve hizmete girdiğini belirten Ün, "Kavak Belediyesi olarak 7 bin metrekare alan üzerinde başlatılan çalışmalar sonunda 2.5 milyon lira harcayarak otogarı hizmete sunduk. İstihdam konusunda Kavaklıya söz vermiştim. Demiştim ki 'işsiz, aşsız kalmayacak'. Güçlü bir tekstil firmasını Kavak'a taşıdık. Bunun için 3 bin metre bir kapalı alan yaparak teslim ettik. Şu anda 350 kişiye istihdam sağladık" şeklinde konuştu.

Kendilerinden en çok konut talebinde bulunulduğunu kaydeden Başkan Ün, şöyle konuştu: "Konut açığını bitirmek için taş ocağı mevkisinde 300 konut için proje hazırlıyoruz. 2012 yılının ilk aylarında çalışmalar başlayacak ve iki yıl içersinde de bu projeyi bitireceğiz. 70-80 ve 90 bin lira olarak konutları üç kategoride ev sahiplerine teslim edeceğiz."

Sabah