Kaya İzmir Termal Otel, 5 aydır konuklarını ağırlıyor

Kaya İzmir Termal Otel, 5 aydır konuklarını ağırlıyor

Kaya Holding, İzmir Balçova"ya bir termal otel kazandırdı. Beş ayda tamamlanan çalışmaların ardından adeta yeni baştan yaratılan Kaya İzmir Termal Otel, 5 aydır da konuklarını ağırlıyorGenel Müdür Muzaffer Tağıl, Türkiye"nin en geniş kapsamlı termal kür merkezine sahip olacak şekilde hazırlanan tesisin, şehir ve termal otelcilik alanında da Türkiye"nin önde gelen otelleri arasında yer aldığını vurguladı.

Bugüne kadar 20 milyon dolar yatırım yapılan oteldeki en önemli çalışmalardan birinin kongre merkeziyle ilgili olduğunu vurgulayan Tağıl, œBüyük bir sağlık turizmi kongresinin İzmir"de yapılması söz konusu. Kongre merkezimizin de devreye girmesiyle İzmir"de oldukça büyük bir açığı dolduracağımızı düşünüyoruz diye konuştu.

Kaya  İzmir  Termal Otel"in, Kaya Holding bünyesindeki dokuz otelden biri olduğunu ifade eden Tağıl şu bilgileri verdi: œAntalya, İstanbul, Kıbrıs, Bolu ve İzmir"de toplam dokuz otelimiz bulunuyor. Burada tamamen sağlık ve kongre konsepti ile ön plana çıkıyoruz. Sağlık merkezimizde 54 kişilik bir kadromuz var. Doktorlar, hemşireler, fizyoterapistler. Diş hastanesi de açılacak, diş tedavisi yapılacak. Hastaların tedavisi konusunda atılım yapmaya başladık.  Yurtdışı bağlantılarımızın görüşmeleri olumlu sonuçlar verdi. Ayrıca İzmir"e büyük bir kongre merkezi kazandırma konusunda çalışmalarımız da devam ediyor. Sağlık turizmine de çok büyük önem veriyoruz. Norveç ve Danimarka üzerinden görüşmeler yapıyoruz. Bunun yanında Ortadoğu pazarında görüşmeler sürüyor. Ortadoğu pazarından da bin 500 - 2 bin kişilik girişler sözkonusu olacak. Türkiye"de kaplıca, termal ve kür merkezlerine olan ilgi son zamanlarda artmaya başladı. Bulunduğumuz yer de Agamemnon kaplıcaların olduğu yer. 6 bin metrekareye yakın merkezimizde genellikle fizik tedavi üzerine tedavi yapılıyor.   Türkiye"nin her yerinden gelen misafirlerimiz var. Genellikle 10 günden başlayan 21 güne kadar çıkan tedavi sürecimiz var. Bu arada konaklama da yapabiliyorlar. Tüm bunların yanında SPA"mız var. şžehir ve termal otelciliği buluşturduk. şžehrin içinde ama etrafındaki tenis kortları ve farklı konseptteki havuzlarıyla resort havasında bir tesis yaratıldı.
Milliyet/Banu şžen