Kayabeyi Cami hizmete açıldı!

Kayabeyi Cami hizmete açıldı!Kayabeyi Köyü cami ve kuran kursu derneği öncülüğünde hayır severlerin katkıları ile baharla birlikte inşaatına başlanan Kayabeyi köyü camisi tamamlanarak ibadete açıldı, açılışa Ardahan Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Ramazan Korkmaz da katıldı...Kayabeyi Köyü cami ve kuran kursu derneği öncülüğünde hayır severlerin katkıları ile baharla birlikte inşaatına başlanan Kayabeyi köyü camisi tamamlanarak ibadete açıldı. Açılışa kendiside Kayabeyi köylü olan Ardahan Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Ramazan Korkmaz, Çıldır İlçe Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çıldır İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ın yapmış olduğu duanın ardından, caminin açılışını Rektör Korkmaz ve Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç birlikte yaptılar.

Açılış sonrası konuşma yapan Kayabeyi Köyü muhtarı Reşat Altunbulak“ köyümüzün en önemli eksiği olan camimizi tamamlayarak, ibadete açmış olduğumuz için son derece gururlu ve sevinçliyim. Cami gerçekten köyümüzde çok büyük eksiklikti. Köylü halkımız ibadetlerini köyümüzde bulunan kilisenin camiye dönüştürülmesi sonucu yapıyordu. Cami ve Kuran kursu derneğimiz öncülüğünde köyümüzde halkımızın ibadetlerini Cami ortamında yapmalarını sağlamak için özellikle gurbette yaşayan köylülerimizin kapısını çaldık. Başta köyümüzünde kendi evlatı olan sayın hocam Ardahan Üniversitesi Rektörümüz Prof Dr. Ramazan Korkmaz olmak üzere herkesten büyük destek aldık. Onlardan almış olduğumuz büyük destekle baharla birlikte bismillah deyip ilk kazmayı vurduk. Çok şükür yaklaşık 5 aylık bir sürede camimizi tamamlayarak ibadete hazır hale getirdik. Camimizin tamamlanmasında yardımlarını esirgemeyen hayır severlere, büyük bir gayretle çalışan işçilere, bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan Rektör hocam sayın Ramazan Korkmaz’a, İlçe Kaymakamımız sayın Tamer Kılıç’a, İlçe Müftümüz sayın Selçuk Kılıçbay’a, AK Parti ilçe başkanımız sayın Ahmet Rıfat Vural’a, kurum amirlerimize ve diğer misafirlerimize köyüm ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun ve hayırlarını kabul eylesin” dedi.

Açılış sonrası camiye arsa bağışında bulunan Kayabeyi köylü Mevlüt İncesu, Hikmet İncesu ve rahmetli olan Fikri İncesu’ya Diyanet İşleri Başkanlığı ve Çıldır İlçe Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi.Hürriyet