Kayseri Kocasinan'da 50 bin tonluk moloz taşıma ihalesi yapıldı!

Kayseri Kocasinan'da 50 bin tonluk moloz taşıma ihalesi yapıldı! Kayseri Kocasinan'da 50 bin tonluk moloz taşıma ihalesi yapıldı!

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, belediye sınırları içinde çevre temizliğini sağlamak amacıyla atık haldeki 50 bin ton molozun taşınması için ihale yaptıklarını ifade etti...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Başkan Bekir Yıldız, evde, bahçede, bağda veya çeşitli mekanlarda yapılan hafriyat sonucu oluşan molozların gece geç vakitlerde bazı boş mekanlara döküldüğünü belirterek, "Çevreyi kirletmek, moloz dökmek yasak olduğu için gecenin geç vakitlerinde kaşla göz arasında atıklar, molozlar dökülüyor. İhbar eden, gören ve bildiren olmayınca yapacağımız bir işlem olmuyor. Çevrenin temizlenmesi, yaşanabilir mekanlar oluşturulması amacıyla bu atıkları toplayacağız." dedi. 


Haber verip, molozların kaldırılması konusunda yardım isteyenlere destek olduklarını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Muhtemel o ki evin içinde ruhsatsız değişiklik yapanlar haber vermeden molozları çevreye terk ediyor. Biz belediyemiz sınırları içinde 50 bin ton moloz atığın temizlenerek Erkilet kum ocağına taşınması için ihale yaptık. Pasaklı ve atıklarla kirletilmiş bir çevre istemiyoruz. Bu temizlik işini vatandaşlarımızla el ele yapmak istiyoruz." diye konuştu. 


Kocasinan Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Haspaylan yönetiminde yapılan ve yaklaşık maliyeti 334 bin lira olan 50 bin ton moloz ve hafriyat malzemesi yükleme-taşıma hizmet alım işine iki firma katıldı. Haspaylan yaptığı açıklamada, "Kocasinan Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 50 bin ton molozun toplanması, yüklenmesi nakliyesi işi Erkilet'te bulunan eski kum ocağına yapılacak. En az 10 damperli kamyon, bir tane de yükleyici istiyoruz. Kamyonların yerine kırkayak adı verilen araç da olabilir. İhale süresi sözleşmeden sonra 60 iş günü olacak. İş bitirmeniz de en az yüzde 30 olmalı." şeklinde uyarılarda bulundu. 


İhaleye katılan Solmazlar Nakliyat 292 bin 500, Gema İnşaat 234 bin lira teklif verdi. Haspaylan ihaleyi Gema İnşaat'ın kazandığını açıkladı. 


Zaman Gazetesi


pus