Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!Kayseri Melikgazi Belediyesi Battalgazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesinde ikinci etap çalışmalarını başlattı.


Kayseri Melikgazi Belediyesi Battaglgazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesinde ikinci etap çalışmaları için düğmeye bastı. Milliyet'te yer alan habere göre; Melikgazi Belediyesi ekipleri, ilçenin güzel görünüme kavuşması için Battalgazi mahallesinde ikinci etap kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. 

Kayseri Melikgazi

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yapılan çalışmalarda incelemelerde buludu. Proje hakkında değerlendirme yapab Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak yine güzel bir çalışmaya daha başlıyoruz. Battalgazi Mahallesi olarak geçen Küçükali Mahallemizdeyiz. Peyzajı ile her şey ile bitmiş halde burası. Battalgazi'deki Küçükali 1’inci etap çalışması tamamlanmıştı. Şimdi 2’nci etap çalışmasına başlıyoruz. Aslında 2’nci etap çalışmasını geçtiğimiz sene bakanlığımıza sunmuştuk ama yatay mimariden dolayı binaların 10 ve 12 kat olmasını onaylamamışlardı. Bu sefer parsel bazlı çalışmaya geçiyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızla anlaştık, 48 evi yıkacağız. Dolayısıyla 2’nci etap kentsel dönüşüm çalışmalarını bugün itibariyle başlatıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Malatya Battalgazi'deki deprem konutlarının bir kısmında geçici kabul yapıldı!