Kayseri NATO Caddesi katlı kavşak çalışmalarında son durum!

Kayseri NATO Caddesi katlı kavşak çalışmalarında son durum! Kayseri NATO Caddesi katlı kavşak çalışmalarında son durum!

Büyükşehir Belediyesi Kocasinan Bulvarı üzerine yapılan köprülü kavşaklardan Karayolları Kavşağı’ndan sonra NATO Kavşağı’nı da bitirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.


Büyükşehir Belediyesi Kocasinan Bulvarı üzerine yapılan köprülü kavşaklardan Karayolları Kavşağı’ndan sonra NATO Kavşağı’nı da bitirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çalışmaları yerinde inceleyerek köprülü kavşağın son durumu hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, NATO Kavşağı’na Yonca Yaprağı şeklinde yapılan kavşak düzenlemesinin son durumunu yerinde gördü. Başkan Mustafa Çelik, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ile birlikte çalışmaların son durumuna ilişkin bilgi aldı. Kocasinan Bulvarı üzerindeki trafik akışının güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için planlanan kavşak düzenlemelerinden biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı’nın kesiştiği kavşak, yonca yaprağı modeliyle yapılıyor. Yonca Yaprağı modeli kapsamında Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerine köprü inşa ediliyor. Mevlana Mahallesi’ne geçişi sağlayan tren yolu, Kocasinan Bulvarı Kavşağı ve Bozantı Caddesi bu köprü ile geçilebilecek. Köprünün toplam uzunluğu 650 m. üst platform genişliği ise 21 m. oluyor. Bu köprüye yonca yaprağı modeli ile yay şeklinde bağlantı köprüleri yapılıyor. Yonca kısımda toplam uzunluk 500 m. bağlantı bölgelerinde platform genişliği ise 27 metre oluyor. Karayolları Kavşağı’nı halkın hizmetine açarak trafikte büyük rahatlama sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Bulvarı’ndaki ikinci büyük projeyi de kısa sürede hizmete sokmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Bulvarı’ndaki incelemelerinin ardından Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ile birlikte Sanayi Odası binası yanına yapılan Ticaret Odası hizmet binası inşaatına geçti. Başkan Çelik, inşaatın son durumu ile ilgili bilgi aldı.Hürriyet