Kayseri Talas'a yeni sağlık tesisi kazandırıldı!

Kayseri Talas'a yeni sağlık tesisi kazandırıldı!

Kayseri'nin Talas ilçesinde belediye ve hayırsever Kirazgiller Ailesi tarafından inşa edilen Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Kayseri Talas’ta belediye ve hayırsever Kirazgiller Ailesi tarafından inşa edilen Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi için tanıtım töreni düzenlendi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, nüfusun yoğun olduğu Mevlana Mahallesindeki Karasu Caddesi üzerinde arsası Talas Belediyesine ait, hayırsever Kirazgiller Ailesi tarafından yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Kayseri ziyaretindeki toplu açılış töreniyle hizmete giren Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi, 21 Kasım Çarşamba günü düzenlenen törenle tanıtılacak.

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, törenle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Palancıoğlu, “Talas Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için birçok yatırım yapıyoruz. Bu yatırımların birçoğunu hayırseverlerimizle yapıyoruz. Özellikle sağlık ocağı, okul, cami ve Kur’an kursu gibi hizmetlerde hayırseverlerimiz sağ olsun bizi yalnız bırakmıyor.” dedi.
Başkan Palancıoğlu, törene Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’nin de katılacağını belirterek, “Düzenleyeceğimiz törenle Fatma Kirazgiller adına oğullarınca yapılan aile sağlığı merkezimizin ve yanındaki eczanelerin tanıtımını yapacağız. Aile hekimi, psikolog, diş hekimi ve laboratuvarın bulunduğu iki katlı, çok güzel bir tesis oldu. Şehrimizin en kalabalık bölgesi olan Mevlana Mahallemizde büyük bir ihtiyacı karşılayacak şekilde tamamlandı. Aile hekimleri görevlerine başladı, eczaneler açıldı. İnşallah güzel bir hayrın tanıtımını yapacağız. Çarşamba saat 11.00’de bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Hayırseverlere ve emeği geçen personele teşekkür eden Başkan Palancıoğlu, “Rabbim herkese hayır yapmayı nasip etsin, hayırseverlerimizi başımızdan eksik etmesin” dedi.