03 / 07 / 2022

Kayseri Uğurevler'de kentsel dönüşüm başladı!

Kayseri Uğurevler'de kentsel dönüşüm başladı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı, Uğurevler Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında okul inşa ediliyor.Kayseri'de Kocasinan Belediyesi tarafından Uğurevler Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yeni okul inşa ediliyor. Milliyet'te yer alan habere göre; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, okul inşaatında incelemede bulundu. 

Uğurevler Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm alanına giderek, çalışmaları kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. 

Kocasinan’ın daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşümün en önemli çalışmalarından biri olduğunun altını çizen Başkan Çolakbayrakdar,  “Uğurevler bölgesindeki kentsel dönüşüm alanında çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Dönüşüm kapsamında hedefimiz; çevrenin ve şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak donatıları hayata geçirmektir. Bu doğrultuda bölgenin ihtiyacı olan okulun arsa olarak çözümü tamamlandı. Hafriyat çalışmalarına başladığımız okulu, Uğurevler Mahallemize kazandıracağız. Çocuklarımızın rahatlıkla mahalle içerisinde gidebilecekleri ve huzur içerisinde kullanacakları okulun bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Kocasinan Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan her alanda en iyisini sunabilmek için yoğun gayretimiz var. Hedefimiz, en hızlı şekilde kazasız, belasız projelerin inşaatını tamamlamaktır. Kentsel dönüşümün amaçlarından biri olan bu çalışmayı da hayata geçirmiş olacağız. Bunun devamında konut yapımı ve bölgenin ihtiyacı olan park ile yeşil alan çalışmasıyla Uğurevler’ in çehresini değiştirmeye ve güzelleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kayseri Erciyes'te yatırım yapmak için arsa alanlara uyarı!