Kayseri'de inşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı!

Kayseri'de inşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı!

Kayseri Ticaret Odası, inşaat sektöründe faaliyet gösteren meslek komitesi üyelerinin sorunlarını düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile masaya yatırdı..


Kayseri Ticaret Odası, inşaat sektöründe faaliyet gösteren meslek komitesi üyelerinin sorunlarını düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile masaya yatırdı.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ın başkanlığında konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Karaköse, Mustafa Türkmen ve belediye bürokratları ile Kayseri Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Bahri Coşkun, Mustafa Dulda, KAYİMDER Başkanı Ali Aydın, meslek komitesi başkanları ve üyeler katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, meslek komitelerinin sıkıntılarını ve dertlerini istişare etmek üzere toplandıklarını belirterek, “ Kayseri Ticaret Odası olarak, meslek komitelerimizin çalışmalarına çok önem veriyoruz. Ticaret Odası’nda bulunan 40 meslek komitemizin 6 - 7 tanesi inşaat sektörü ile alakalı çalışmaktadır. Komitelerimizle ayda en az bir kez toplantı yapıyoruz ve bu toplantılarda sektörümüzün, meslek grubumuzun sıkıntılarını, problemlerini masaya yatırıyoruz. Komite üyelerimiz, problemlerine ilişkin çözüm önerilerini bize anlatıyorlar. Elde etmiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda, gerek Kayseri’deki kurumlarımızla gerek Ankara’da bu problemlere çözüm bulmaya gayret gösteriyoruz. İşte bu çerçevede Melikgazi Belediyemizle bu konuları görüşmek üzere toplandık. Bizleri kırmayarak toplantımıza katıldıkları için Sayın Memduh Büyükkılıç Başkanımız ve değerli bürokratlarına teşekkür ediyorum” dedi.


Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “bugün toplantıya, teknik işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı ve imar biriminden sorumlu Başkan Yardımcısı ile İmar Müdürümüz, Plan Proje Müdürümüz, Fen İşleri Müdürü ve Kentsel Dönüşüm Müdürümüz ile geldik. İstişare bizim önem verdiğimiz konulardan birisi. Ticaret Odamızın sektör sektör bu tür istişare toplantıları yapmasını, tarafları buluşturularak bizzat problemlerin kaynağına inilmesi bakımından çok yerinde bir çalışma olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.


Konuşmaların ardından toplantı gündeminde yer alan, sektör sorunlarıyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapılan ziyaret hakkında, 29. Meslek Komitesi Başkanı Veysel Bayar tarafından bilgilendirme yapıldı. KAYİMDER Başkanı Ali Aydın da sektöre ilişkin görüşlerini paylaştı.

İmar yönetmeliği ile proje kontrollerinde ilçe belediyeler arasında yaşanan yorum farklılıkları konularının da istişare edildiği toplantı, komite üyeleri ve sektör temsilcileri tarafından yöneltilen soruların cevaplandırılması ile devam etti.


Toplantının kapanışında kısa bir konuşma yapan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Bugün burada çok önemli konular konuşuldu. Meslek komitesi üyelerimizin, birçok konuda ikna olduğunu görmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Melikgazi Belediye Başkanımıza ve bürokratlarına, Odamızın bu çalışmalarına yapmış oldukları katkılarından dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.


Milliyet