Kayseri Melikgazi'de 1 yılda 280 metruk yapı yıkıldı!

Kayseri Melikgazi'de 1 yılda 280 metruk yapı yıkıldı!Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından 1 yılda ilçe genelinde 280 metruk yapının ve gecekondunun yıkımı gerçekleşti.


Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından bölgede yıkılma riski bulunan metruk yapıları yıkımı sürüyor. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; ilçede 1 yıl içerisinde 280 metruk yapının yıkıldığı açıklayan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, şunları söyledi:

Kayseri Melikgazi

"Mahallerimizde hafriyat temizliği yaparak ilçemizi daha temiz hale getiriyoruz. Şehir merkezini güzelleştireceğiz. Özellikle Hunat, Kiçikapı, Tacettinveli, Gülük, Yıldırım Beyazıt, Battalgazi ve Kazım Karabekir Mahallesi olmak üzere bu tür yapıları yıkarak şehrimizi güzelleştiriyoruz. Melikgazi’nin her köşesine dokunuyoruz. Güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Yıkılan evlerin sahipleri ile anlaşıyor, kimseyi üzmeden yıkım yapıyoruz. Şehir merkezleri bizim evimizdeki misafir odası gibi olmalı. Bizimde bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.  Metruk kötü binalar tinercilerin ve uygunsuz işlerin yapıldığı yerler haline gelmiş. Bundan dolayı da vatandaşlarımız mağdur oluyor. Belediye olarak her türlü olumsuzlukları anında bertaraf ediyoruz."