Kayseri'ye 3.5 yılda 310 milyon liralık yatırım yapıldı!

Kayseri'ye 3.5 yılda 310 milyon liralık yatırım yapıldı! Kayseri'ye 3.5 yılda 310 milyon liralık yatırım yapıldı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı kapsamında 3.5 yılda 310 milyon liralık yatırım yapıldığını söyledi. 


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımlar hakkında konuştu. Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı kapsamında 3.5 yılda 310 milyon liralık yatırım yapıldığını kaydetti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, yapılan projelerde kullanılan malzemenin kaliteli olduğunu vurgulayan Çelik, "Vatandaşlarımızın kullanabileceği ve faydalı işler yaptık. Belediye olarak diğer kurum ve kuruluşlarla da işbirliği içerisindeyiz" dedi.

Türkiye'de ilk olan mini terminaller, 18 sosyal yaşam merkezi, 6'sı okul olmak üzere 14 ayrı kamu binası ve iki kütüphane yatırımlarından bahseden Çelik, "Bir taraftan projeleri tamamlarken bir taraftan da yeni temeller atıyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi, kanser hastaları için Hospice, Erciyes Üniversitesi ile yapılan protokol doğrultusunda kapsamlı bir kütüphane kompleksi, İncesu Kütüphanesi gibi yatırımların temellerini atacağız. Yapı Kontrol Daire Başkanlığımızın yanı sıra altyapı şirketimiz KASKİ yüzlerce noktada çalışıyor. Kırsal Hizmetler ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlıklarımız ilçelerimize yatırım ve hizmet götürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığımızın onlarca projesi devam ediyor. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı ile Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımların toplam tutarı ise 310 milyon lira" ifadelerini kullandı.

Görsel brifing kapsamında Büyükşehir Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi binası hakkında 3 bin 450 metrekare inşaat alanına sahip tesisin iç donanımı ile 5,5 milyon liraya mal olacağını söyleyen Çelik, Brifing kapsamında Emniyet Müdürlüğü için Belsin’de yapılan bina da incelemelerde bulundu.