Kayseri'ye 850 metrelik yeni köprü!

Kayseri'ye 850 metrelik yeni köprü! Kayseri'ye 850 metrelik yeni köprü!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Hastane ve İstasyon Caddesi'ndeki trafik akışını kesintisiz hale getirecek olan 850 metrelik köprü geçişi projesi hakkında incelemelerde bulundu.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, büyük ölçüde tamamlanan ve açılışa hazırlanan Hastane ve İstasyon Caddesi köprülü kavşağındaki çalışmaları yerinde gördü. 


Başkan Mustafa Çelik, Hastane ve İstasyon Caddesi kavşağını Kocasinan Bulvarı'nda üstten geçen köprü ile ilgili çalışmalar konusunda Fen İşleri Daire Başkanı Ali Hasdal'dan, çevre düzenlemesi konusunda ise Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanı Mustafa Acıkan'dan bilgi aldı.

 

16 Mayıs'ta törenle hizmete açılacak olan köprü çalışmasının son halini yerinde gören Başkan Mustafa Çelik, yolun açılmasıyla iki kavşaktaki trafiğin kesintisiz hale geleceğini belirtti. Hastane ve İstasyon Caddesi Kavşaklarını üstten geçen köprünün uzunluğu çıkış ve iniş rampaları ile birlikte 850 metreye ulaşıyor. 21 metre platform genişliğinde olan köprü 2x2 duble yol özelliği taşıyor. Köprü üzerine; modern yol aydınlatması, Stone mastik özellikli asfalt kaplama, otokorkuluk ve yaya korkulukları yapılarak konforlu ve güvenli bir trafik seyri sağlandı.


Hürriyet