KC Group 'Rebecca'yı getirdi

KC Group 'Rebecca'yı getirdi


KC Group'un veliahtı `Rebecca'ya âşık oldu alıp Türkiye'ye getirdi.


İNŞAAT projelerine imza atan KC Group'un 30 yaşındaki veliahtı Emrah Demir, İtalyan mücevher markası Rebecca ile sadece Türkiye'de değil, yurtdışında da büyümeye hazırlanıyor. "Gördüm, âşık oldum" dediği markayı geçtiğimiz yıl Türkiye'ye getiren ve İstanbul'da üç mağazaya ulaşan Demir, iki yıl içinde toplam 20 Rebecca mağazası açmayı hedefliyor. Türkiye'nin yanı sıra Kazakistan, Türkmenistan ve KKTC'nin de distribütörlüğünü alan Demir, bir yıl içinde bu ülkelerde de mağazalarını açmaya başlayacak...

HARÇLIK PİRİNÇTEN GELDİ

Demir, öğrencilik yıllarında çeltik fabrikası sahibi olan bir arkadaşıyla birlikte, ortak pirinç ithalatı yapıyor. O dönemde ayda 60-70 bin YTL para kazandığını belirten Emrah Demir, "Ailem bu iş konusunda destek olmadı ama köstek de olmadı. Bu iş hem piyasayı hem iş yapmayı öğrenme açısından benim için önemli bir deneyimdi" diye konuşuyor. Genç veliaht, aile şirketi KC Group'ta üniversiteden mezun olduğu 2003 yılında işe başladığını da sözlerine ekledi.

Tasarımda şehirler ve kültür ön planda

FLORANSA'NIN Empoli Kasabası'nda temelleri atılan Rebecca, üç kuşaktır takı tasarımı yapan bir ailenin markası. Rebecca, ünlü tasarımcı Alessandro Testi imzasını taşıyor. Markaya kızının adını veren Testi, tasarımlarında şehirlerden ve kültürlerden esinleniyor. Rebecca'nın kullanıcıları arasında ünlü şarkıcı Rihanna da var. Testi, Rebecca, dışında Riva ve Cris markalarını da üretti. Bunlar da Testi'nin diğer kızlarının ismi. Altın, bronz, gümüş ve pırlanta takılarıyla dikkat çeken Rebecca, İtalya'da bin 200 noktada, dünyada ise 25 ülkede satılıyor.

1 YILDA 1.7 MİLYON YTL CİRO

REBECCA markasını gördükten sonra, önce Bağdat Caddesi'nde mağaza kiralayıp, ardından İtalya'ya gittiğini anlatan Demir, "O kadar kararlı olduğumu gördükten sonra, markanın distribütörlüğünü vermeyi kabul ettiler" dedi. Bir yıl içinde üç mağaza ile 1.7 milyon YTL ciro yaptığını dile getiren Demir, Rebecca ürünlerinin fiyatlarının 100 ila 2 bin 500 YTL arasında değiştiğini sözlerine ekledi.

Atyak