Keçiören Yükseltepe'de gecekondu sorunu çözülüyor!

Keçiören Yükseltepe'de gecekondu sorunu çözülüyor!

Keçiören Belediyesi’nin çarpık kentleşmenin önüne geçme, güvenli ve sağlam bir Keçiören inşa etme amacıyla başlattığı Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, hızla ilerlemeye devam ediyor. Dönüşüm alanının ilk etabında 1.600 konut inşa ediliyor.


Keçiören Belediyesi’nin çarpık kentleşmenin önüne geçme, güvenli ve sağlam bir Keçiören inşa etme amacıyla başlattığı Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, hızla ilerlemeye devam ediyor. 1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında 1.600 konut inşa ediliyor.


Keçiören Belediyesi’nin yaptığı bu en büyük Kentsel Dönüşüm Projesiyle 1727 gecekondu, yerini modern ve güvenli konutlara bırakacak. Tapulu 1180 tane gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak, yeni, modern binalarına kavuşacak. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 konut ise, dar gelirli Keçiörenli’nin uygun fiyatlarda ev sahibi olmasına yardımcı olacak. İzolasyon, ısı yalıtımı, mantolaması olan güvenlik, 3 asansör ve merkezi ısıtmalı konutlar 100 m²’de 14 - 15 katlı ve 2 + 1 olarak tasarlandı. Sosyal konutlar haricindeki diğer konutlar ise 3 +1, 4 +1, 2 + 1 olarak 14 ve 17 kat arası planlandı.

MODERN VE KİMLİKLİ YAPILAR

1600 konutluk dev projede sosyal yaşam alanlarından, özel donatılara, modern ve kimlikli yapılardan, estetik çevre düzenlemelerine kadar her detay düşünüldü. Kentsel dönüşümle birlikte mahalle ölçekli ve planlı yapılar şehrin görüntüsüne ve yaşam kalitesinin yükselmesine ayrı bir değer katacak. Böylece kentin dokusunu bozan, riskli, sorunlu yapılar yerine şehre canlılık, modern bir kimlik kazandırılacak. Yeşil alanlar ve parklar, otoparklar, çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler, pazar, eğitim ve sağlık için ayrılmış alanlar da proje içerisinde yerini alacak.

EN BÜYÜK SİTE TOPLULUĞUNA KAVUŞACAK

Örnek olan proje ile ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi; "Biz Keçiörenli’nin modern, güvenli konutlarda mutlu ve huzurlu yaşama hakkı olduğunu düşünüyor, Keçiören’deki çarpık kentleşmenin önüne geçiyoruz. Sosyal konutlarımızın inşaatının şu ana kadar yaklaşık %40lık kısmını tamamladık ve Allahın izniyle 2016 yılı içerisinde tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Diğer konutların ise yaklaşık % 60lık bölümü tamamlandı. Keçiören’in şehir kimliğine yakışan Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projemiz tamamlandığında Keçiören ortalama 100 siteden oluşan en büyük site topluluğuna kavuşacak."


Hürriyet 
Haber Habertürk  Ankara  Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Ankara Keçiören Belediyesi'nin çarpık kentleşmenin önüne geçme, güvenli ve sağlam bir Keçiören inşa etme amacıyla başlattığı Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, hızla ilerlemeye devam ediyor. 1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında 1600 konut inşa ediliyor. 


GECEKONDU YERİNE KONUT 


Keçiören Belediyesi'nin yaptığı bu en büyük Kentsel Dönüşüm Projesiyle 1727 gecekondu, yerini modern ve güvenli konutlara bırakacak. Tapulu 1180 tane gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak, yeni, modern binalarına kavuşacak. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 konut ise, dar gelirli Keçiörenli'nin uygun fiyatlarda ev sahibi olmasına yardımcı olacak. Proje tamamlandığında kentin dokusunu Yeşil alanlar ve parklar, otoparklar, çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler, pazar, eğitim ve sağlık için ayrılmış alanlar da proje içerisinde yerini alacak. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi: "Biz Keçiörenli'nin modern, güvenli konutlarda mutlu ve huzurlu yaşama hakkı olduğunu düşünüyor, Keçiören'deki çarpık kentleşmenin önüne geçiyoruz. Sosyal konutlarımızın inşaatının şu ana kadar yaklaşık yüzde 40'lık kısmını tamamladık ve 2016 yılı içerisinde tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Diğer konutların ise yaklaşık yüzde 60'lık bölümü tamamlandı. Keçiören'in şehir kimliğine yakışan Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projemiz tamamlandığında Keçiören ortalama 100 siteden oluşan en büyük site topluluğuna kavuşacak." bozan, riskli, sorunlu yapılar yerine şehre canlılık, modern bir kimlik kazandırılacak. Habertürk Ankara


Haber Ankara Başkent Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Keçiören Belediyesi'nin çarpık kentleşmenin önüne geçme, güvenli ve sağlam bir Keçiören inşa etme amacıyla başlattığı Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, hızla ilerlemeye devam ediyor. 1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında bin 600 konut inşa ediliyor. Keçiören Belediyesi'nin yaptığı bu en büyük Kentsel Dönüşüm Projesiyle bin 727 gecekondu, yerini modem ve güvenli konutlara bırakacak. Tapulu bin 180 tıuıe gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak,yeni,modem binalarına kavuşacak. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 konut ise, dar gelirli Keçiörenli'nin uygun fiyatlarda ev sahibi olmasına yardımcı olacak. İzolasyon, ısı yalıtımı, mantolaması olan güvenlik, 3 asansör ve merkezi ısıtmalı konutlar 100 metrekarede 14 - 15 katlı ve 2 artı 1 olarak tasarlandı. Sosyal konutlar haricindeki diğer konutlar ise 3 arlı 1.4 aıtı 1. 2aılı I olarak 14 ve 17 kat arası planlandı. 


Bin 600 konutluk dev projede sosyal yaşam alanlarından, özel donatılara, modem ve kimlikli yapılardan, estetik çevre düzenlemelerine kadar her detay düşünüldü. Kentsel dönüşümle birlikte mahalle ölçekli ve planlı yapılar şehrin görüntüsüne ve yaşam kalitesinin yükselmesine ayrı bir değer katacak. Böylece kentin dokusunu bozan, riskli, sorunlu yapılar yerine şehre canlılık, modern bir kimlik kazandırılacak. 


Yeşil alanlar ve parklar,otoparklar,çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler, pazar, eğitim ve sağlık için ayrılmış alanlarda proje içerisinde yerini alacak. 


Örnek olan proje ile ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi: "Biz Keçiörenli'nin modem, güvenli konutlarda mutlu ve huzurlu yaşama hakkı olduğunu düşünüyor, Keçiören'deki çarpık kentleşmenin öniiııe geçiyoruz. Sosyal konutlarımızın inşaatının şu ana kadar yaklaşık % 40lık kısmını tamamladık ve Allahın izniyle 2016 yılı içerisinde tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Diğer konutların ise yaklaşıkviizde 60lık bölümü tamamlandı. Keçiören'in şehir kimliğine yakışan Yükseltepe Kentsel Döniişiim Projemiz tamamlandığında Keçiören ortalama 100 siteden oluşan en büyük site topluluğuna kavuşacak."


Ankara Başkent


Haber Sabah Ankara Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


KEÇİÖREN Belediyesi'nin yaptığı Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi ile bin 727 gecekondu, yerini modern ve güvenli konutlara bırakacak. Tapulu bin 180 gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak yeni, modern binalarına kavuşacak. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 konut ise dar gelirli Keçiörenli'nin uygun fiyatlarda ev sahibi olmasına yardımcı olacak. 

MODERN VE KİMLİKLİ YAPILAR

 Bin 600 konutluk dev projede sosyal yaşam alanlarından, özel donatılara, modern ve kimlikli yapılardan, estetik çevre düzenlemelerine kadar her detay düşünüldü. Kentsel dönüşümle birlikte mahalle ölçekli ve planlı yapılar şehrin görüntüsüne ve yaşam kalitesinin yükselmesine ayrı bir değer katacak. Böylece kentin dokusunu bozan, riskli, sorunlu yapılar yerine şehre canlılık, modern bir kimlik kazandırılacak. Yeşil alanlar ve parklar, otoparklar, çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler, pazar, eğitim ve sağlık için ayrılmış alanlar da proje içerisinde yerini alacak. Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Sosyal konutlarımızın inşaatının şu ana kadar yaklaşık yüzde 40'lık kısmını tamamladık ve Allah'ın izniyle 2016 yılı içerisinde tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Diğer konutların ise yaklaşık vüzde 60'lık bölümü tamamlandı" şeklinde konuştu. 


Sabah Ankara


Haber Anayurt Gazetesi'nde şöyle yer aldı;

Keçiören Belediyesi'nin çarpık kentleşmenin önüne geçme, güvenli ve sağlam bir Keçiören inşaetrae amacıyla başlattığı Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, hızla ilerlemeye devam ediyor. 1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında 1.600 konut inşa ediliyor.Keçiören Belediyesi'nin yaptığı bu en büyük Kentsel Dönüşüm Projesiyle 1727 gecekondu, yerini modern ve güvenli konutlara bırakacak. Tapulu 1180 tane gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak, yeni, modem binalarına kavuşacak. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 konut ise, dar gelirli Keçiörenli'nin uygun fiyatlarda ev sahibi olmasına yardımcı olacak.


Anayurt