Keçiören’e kent meydanı yapılıyor!

Keçiören’e kent meydanı yapılıyor! Keçiören’e kent meydanı yapılıyor!

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, ilçe trafiğini rahatlatmak için belediye ve kaymakamlığın önüne büyük bir kent meydanı ile Fatih Köprüsü’ne alternatif bir viyadüğün yapılacağını açıkladı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Başkent’in başlıca sorunlarından biri olan kent meydanı eksikliğine Keçiören Belediyesi’nden hamle geldi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, belediye ve kaymakamlığın önündeki alana 14 bin 300 m2 büyüklüğünde bir kent meydanı yapılacağını açıkladı.


Ankara Hürriyet’e konuşan Ak, belediye önünde devam eden metro inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu ve bu alana büyük bir kent meydanı inşa edeceklerini belirterek, “İstasyon tamamlandığı zaman eski halindeki gibi çift şeritli olarak trafiğe açılmasını istemiyoruz. Bunun yerine ring yapılabilecek tek bir şerit olmasını ve halka açık bir meydan haline dönüşmesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.


YILBAŞINA KADAR TAMAMLANACAK


Konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile paylaştıklarını ve projeyi doğru bularak onayladığını kaydeden Ak, şöyle konuştu:


“Büyükşehir Belediyesi de buranın meydana dönüştürülmesi ile alakalı bir proje çalışması yaptı. Burası Ankara’nın en güzel en geniş meydanlarından birisi olacak. Devam etmekte olan Gümüşdere Ihlamur Vadisi ile de bütünleşmiş olacak. Tüm alan, vatandaşlarımızın serbestçe gezebilecekleri ve birçok etkinliğin de yapılabileceği bir meydan halinde düzenlenecek. Çalışmalar devam ediyor. Yılbaşına kadar tamamlanacağını öngörüyoruz.”


FATİH KÖPRÜSÜ’NE ALTERNATİF GELİYOR


Yeni trafik düzenlemesi hakkında da bilgiler veren Ak, “Kent meydanı projesiyle birlikte Atatürk Caddesi’nden gelecek olan trafiğe bir ring şeklinde tekrar geri dönmek isteyenlere bir şerit ayıracağız. Aynı zamanda hem kaymakamlığın hem de belediyenin girişlerini sağlayacağız” diye konuştu. Fatih Köprüsü’ne alternatif olarak yapılacak bir köprüden de bahseden Ak, “Gerekli imar düzenlemeleri tamamlandı. Selçuklu Caddesi’nden itibaren Samsun Yolu’na çıkacak olan, yine Ziraat Fakültesi kampüsünün içinden geçecek olan 2. viyadük köprü yapımı gerçekleştirilecek. Hem yeni köprü hem de metronun açılmasıyla keçiören trafiğinde büyük bir rahatlama olacak” dedi.


Hürriyetpus