Kempinski rezidansların tasarımında Türk imzası

Kempinski rezidansların tasarımında Türk imzası

2 Design Mimarlık Ofisi, İstanbul'daki Kempinski projelerinin ardından Kempinski'nin dünyadaki rezidanslarına da imza attı.Şirketin ortaklarından Sema Eser Özsaruhan, İstanbul'daki Bellevue Kempinski ve Astoria Kempinski rezidanslarınının ardından Kazakistan'da da Kempinski için iki rezidans projesi yaptıklarını hatırlatarak "Kempinski'nin dünyada şu anda satınalınabilir durumdaki 12 rezidansından 3'ünü tümüyle biz tasarladık, İstanbul'daki Kempinski Astoria'ya da bir SPA yaptık" dedi.

DEVLERLE YARIŞTIK

Başarılarını, yüksek tasarım kalitesinin yanında, büyük ve sistemli firmaların sunduğu kaliteli hizmeti sunabilmelerine bağlayan Özsaruhan, "Son aldığımız projelerde İngiliz, Amerikalı ve Türk bilinen firmaların projelerinin arasından tercih edildik. Mimarimiz ve hizmetimiz konusunda hiç alçakgönüllü değiliz. Gerçekten işimizde iyiyiz ve değerimizin altında çalışmadık" dedi.

PROJE İHRAÇ EDECEĞİZ

Firmanın diğer ortağı Murat Kader de dünyanın her yerinde Kempinski adıyla inşaa edilecek çalışmalarda yüklenici firmaların çalışması için önerilen 6 mimarlık ofisinden biri olduklarını belirterek "Bu gelişme, Türk mimarlarının evrensellik ve zamansızlık kavramının altını doldurmaya başladığının önemli bir göstergesi sayılabilir. Yurtdışına proje ihraç etmeye devam edeceğiz" dedi. Daha şimdiden uluslar arası mimarlik ofisleri için rakip olduklarını belirten Murat Kader, 2010 yılında yüksek bina tasarımı alanında uluslar arası arenada aranan isimlerden biri olmayı istediklerini belirtti.

HEDEF iSTANBUL'UN EN YÜKSEK BiNASI

Richmond Wellness & SPA Hotel, Doha Trade Center, Kiev Trade Center, Kıbrıs adasının en büyük oteli Swiss Otel gibi binaları projelendiren 2 Design, 2008 yılında İstanbul'un en yüksek binasını yapmak için hazırlık yapıyor. Projeyi tamamladıklarını belirten Sema Eser Özsaruhan, şu anda projenin Büyükşehir Belediyesi'nde onay aşamasında olduğunu belirtti.

(Bugün)