08 / 12 / 2023

Kent Plus konsepti tutunca 3'ncüsü 50 milyon dolara Kartal'a uzandı

Kent Plus konsepti tutunca 3'ncüsü 50 milyon dolara Kartal'a uzandı

Emay İnşaat, İpek İnşaat ve Çakırkaya İnşaat ortaklılığından oluşan Kent Toplu Konut, Ataşehir ve Mimarsinan'da büyük beğeni toplayan KentPlus projesini Kartal'a taşıyor.Üst gelir grubunun yüksek standartlarını orta üstü gelir grubuna sunma iddiasındaki KentPlus Kartal, iki etapta toplam 518 daireden oluşuyor. 50 milyon dolarlık yatırımla 24 ayda tamamlanacak projede, metrekare fiyatları 1600-1700 YTL arasında değişiyor.

İlki Ataşehir'de ardından Mimarsinan'da yapılan KentPlus projeleri Kartal'a kadar uzandı. Üst gelir grubunun yüksek standartlarını orta üstü gelir grubuna sunma iddiasındaki KentPlus Kartal, iki etapta toplam 518 daireden oluşuyor. Mayıs 2009'da teslim edilecek projede, metrekare fiyatları 1600 ile 1700 YTL arasında değişiyor. Yüzme havuzu, spor alanları, çocuk bahçesi, anfi, yürüyüş yolları, fitness salonu gibi sosyal donatılara sahip olan projede yeşil alanlarda önemseniyor. KentPlus Kartal projesiyle ilgili olarak Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar sorularımızı cevaplandırdı.

KentPlus Kartal projesinin ayrıntılarını anlatır mısınız?

Kent Toplu Konut tarafından hayata geçirilecek KentPlus Kartal, Plus konsepti ile yükselecek KentPlus Kartal projesi, Kartal'da E-5 otoyolunun kuzeyinde 2 ayrı parselde konumlanacak. Mimari projesi KentPlus Ataşehir'de olduğu gibi, Yüksek Mimar Doğan Tekeli imzası taşıyan KentPlus Kartal, fiyat politikası ve sunacağı imkanlarla daire sahibi olmak isteyenlerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Toplam 518 (400+118) daireden oluşacak KentPlus Kartal'da her isteğe göre 1 oda 1 salondan, 4 oda 1 salona kadar farklı tipte daire seçenekleri yer alacak. Tüm konut blokları tünel kalıp sistemi ile en son deprem yöneliklerine uygun olarak inşaa edilecek projede, radye temel, dışardan mantolama ile etkin ısı yalıtımları olacak. Yangın güvenliği önlemleri planlanmış durumda olan projede ayrıca, duman algılama sistemleri, bağımsız yangın tesisatı da bulunacak. Yeşile verdiği önemle de dikkat çeken KentPlus, bireysel güvenlikleri de ilk sırada tutan bir proje. Güvenlikli site konseptinde, yerleşim kontrollü giriş olacak şekilde hayata geçecek.

Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

Proje, diğer projelerimizde olduğu gibi B ve B+ gelir grubuna hitap edecek. Ancak kullanılan malzemelerin kalitesiyle, konseptiyle, sunulan yaşam biçimi ile A grubunun standartları sunulmuş olacak. Proje, aile tarzı yaşam konseptine uygun olarak oluşturuldu.

Konutların özellikleri neler? Ne tür hizmetler olacak?

Tüm yerleşimde 3 farklı konfigürasyonda 8 konut blok şeklinde planlanan projede, birinci parselde A ve B tiplerinde 7 konut bloğu, ikinci parselde ise C tipinde 1 konut bloğu bulunacak. Ayrıca, site sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik 3 adet ticaret bloğu da proje kapsamında yer alacak. KentPlus Kartal'da B1 ve B2 bloğunun altında yer alan kapalı otoparkta, yer üstü otopark alanlarına ilave olarak tüm dairelere 1 araçlık park yeri sunulacak. Ayrıca ikinci parselde de açık ve kapalı otopark alanları bulunacak. Her blokta yeterli sayıda yüksek hızlı asansör bulunacak projede, asonsörlerden bir tanesi, yük ve hasta taşımaya el verişli olarak planlandı. Kombi ile bağımsız olarak ısıtma sağlanacak projede ayrıca yerleşimde ortak mahaller için jenaratör tesisatı bulunacak.

Proje ne zaman başladı, bitiş tarihi nedir?

Mayıs ayı itibariyle inşaat çalışmaları başlayan proje 24 ayda teslim edilecek.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

1 oda 1 salondan, 4 oda 1 salona kadar farklı tipte daire seçenekleri yer alıyor. Dairelerin en küçüğünün net alanı 56.30 metrekare, en büyüğünün net alanı ise 145.15 metrekare olacak. Dairelerde 10 metrekarenin altında oda bulunmaması özellikle planlandı.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Birinci etap metrekare fiyatları dairelerin konumlarına göre 1600 ile 1700 YTL arasında değişecek. İkinci etap fiyatlarında yüzde 7 artışla satılacak.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?

Mayıs ayında satışlar başladı. Anadolu yakasında oturmak ve yaşam kalitesini yükseltmek isteyen kişilerden oldukça ilgi görüyoruz. Projenin ilk etabın tamamının satışı çok kısa sürede tamamlandı.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

Konut blokları araç trafiğinden bağımsız, yaya öncelikli bir avlu etrafında birbirlerinin görüntülerini kesmeyecek şekilde konumlandırılıyor. Projenin avlusunda, yüzme havuzu, spor alanları, çocuk bahçesi, anfi, yürüyüş yolları, fitness salonu gibi sosyal donatılar yer alacak.

Gelir durumu açısından kimlere yönelik bir proje bu?

KentPlus Kartal, yaşam kalitesini yükseltmek isteyenler için "Plus" konsepti ile inşaa ediliyor. KentPlus Kartal, B ve B+ gelir grubuna, A kitlesinin standartlarını sunacak.

Projenin büyüklüğü nedir?

Proje, 50 milyon dolar tutarında bir yatırımla gerçekleştirilecek.

2007 yılı alım için uygun bir zaman

Konut sektöründe yavaşlama olduğu söyleniyor. 2007, önceki yıllara kıyasla nasıl gidiyor?

2007 yılı daha önceki yıllara oranla durgun geçiyor görünse de, lokasyonu iyi, nitelikli ve fiyatı uygun olan projelerin satışında bir sorun yok. 2007 gayrimenkul yatırımı açısından en iyi alım zamanı.

Kartal'da üç ortaklıyız

Projeyi gerçekleştiren firmaları kısaca tanıyabilir miyiz? Bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler hangileri? Kaç konut ürettiniz?

Kartal projesi, Emay İnşaat, İpek İnşaat ve Çakırkaya İnşaat ortaklılığından oluşan Kent Toplu Konut tarafından hayata geçirilecek. Emay İnşaat, 1995 yılından bu yana konut sektöründe hizmet vermekte olup, son 5 yılda 5000'den fazla konut üretimi gerçekleştirdi. Son olarak, Emay-İpek Ortak Girişimi tarafından 2005'te, 2044 konutluk KentPlus Ataşehir projesini hayata geçirdik. Emay İnşaat ardından 660 konutluk KentPlus Mimarsinan projesini inşaa etti.

(Hürriyet)

 


Kentplus Mimarsinan'da 700 YTL taksitle!
Geri Dön