Kentsel dönüşüm Bursa için kırılma noktası!

Kentsel dönüşüm Bursa için kırılma noktası!

Osmangazi Belediye Meclisi üyeleri ile Merinos Tren İstasyonu tesislerinde bir araya gelen Başkan Mustafa Dündar, bu güne kadar gerçekleştirilen çalışmalar ile devam eden projeler hakkında bilgi verdi.


Osmangazi Belediye Meclisi üyeleri ile Merinos Tren İstasyonu tesislerinde bir araya gelen Başkan Mustafa Dündar, bu güne kadar gerçekleştirilen çalışmalar ile devam eden projeler hakkında bilgi verdi.


Dündar, özellikle muhalefet partisine mensup meclis üyelerinin talebi üzerine, bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeyi planladıklarını ancak, talep etmelerine rağmen, muhalefet partilerine mensup meclis üyelerinin toplantıya katılmadıklarını söyledi. Göreve geldikten sonra Osmangazi Belediyesi olarak, geçen 7 yıllık sürede hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi veren Dündar, “Biliyorsunuz daha öncede basın lansman turları düzenleyerek Osmangazi’de yaşanan değişim ve gelişimi, özellikle modern bir yaşamın yükseldiği bölgeler ve yeni projelerimizi kamuoyuyla paylaştık. Belediye Meclis üyelerimizin, özellikle muhalefet kanadından da, bir araya gelip bilgi paylaşımında bulunma talebi geldi. Bizlerde bu gün meclis üyelerimizle bir araya gelelim dedik ancak, talepte bulunan muhalefet partilerimizin Belediye Meclis üyeleri, ne yazık ki kendi talep ettikleri toplantıya katılmadı” dedi.


Osmangazi’nin güzelleşmesi, vatandaşların refah seviyesinin artması için çalıştıklarını kaydeden Başkan Dündar, “Osmangazi’de, vatandaşların ekonomik ve sosyal hayatlarının değişmesiyle birlikte değişen talepleri karışlamak üzere ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle 2004 sonrası yerel yönetimlerde ciddi bir hareket var. Belki kendi içimizde olduğu için pek farkına varamıyoruz ama biz bunu katıldığımız uluslararası toplantılarda diğer belediyelerle görüştüğümüzde çok net görüyoruz” dedi.


“ARTIK YAPACAĞIZ DEĞİL, YAPIYORUZ DİYORUZ”

Özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarının Bursa için her yönüyle bir kırılma noktası olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Bu projelerimiz, yeni ve değişen Bursa’nın en güzel örnekleri. Üstelik bu çalışmalarımız özel sektör eliyle yürütülüyor. Kamu olarak, biz bu işin planlamasını, projelendirilmesini yapıyoruz. Bu gün geldiğimiz noktada bizim için en önemli kısmı ise, kentsel dönüşüm, yol, spor tesisi, kültür merkezi, eğitim yatırımı ve sosyal tesis gibi projelerimizin tamamı, her türlü altyapısı tamamlanmış, bizzat çalışmaları başlamış projeler. Anlatırken yapacağız değil, yapıyoruz ifadelerini kullandığımız çalışmalar” ifadelerini kullandı.


“TERÖR ÜZERİNDEN SİYASİ RANT OLMAZ”

Belediyenin gerçekleştirdiği çalışmaların dışında, Bursa’da meydana gelen terör saldırısının ardından belediye olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilerde aktaran Başkan Dündar, “Dünyada her dönemin savaşı değişiyor. Bu gün farklı terör odaklarıyla ülkenin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bir saldırı söz konusu. Geçtiğimiz hafta bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Çok şükür, teröristin dışında bir can kaybı yaşanmadı. Olayın ardından valilik ve emniyetle işbirliği içinde yürüttüğümüz çalışma ile patlamanın yaşandığı bölge aynı gece temizlendi. Sabahı hiçbir iz kalmadı. Ben de bu olayın ardından sosyal medya üzerinden; ‘Terör pisliğini Osmangazi Belediyesi temizliyor’ şeklinde paylaşımda bulundum. Ancak, birileri benim siyasi rant peşinde olduğumu söyledi. Temizlikten reklamını yapıyor şeklinde ifadeler kullanarak bizi eleştirdiler. Biz ne diyoruz; bu ülke terör pisliğini temizliyor, temizleyecek. Evet, yine söylüyorum, temizlik benim işim ve ben de bu terör pisliğini temizlediğimizi söylüyorum. Bizim, millet olarak, ülke olarak böyle olaylar karşısında siyasi görüşümüz ne olursa olsun çok daha hassas olmamız lazım” şeklinde konuştu.


Milliyet