Kentsel dönüşüme üniversite eli değecek!

Kentsel dönüşüme üniversite eli değecek!

Uludağ Üniversitesi ile birlikte çalışmak istediklerini ifade eden İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş adamları Derneği ( İMSİAD ), Uludağ Üniversitesi ile işbirliği protokolüne imza attı...Kentsel dönüşüm gibi toplumun her kesimini yakından ilgilendiren bir konuda Uludağ Üniversitesi ile birlikte çalışmak istediklerini ifade eden İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Uludağ Üniversitesi ile işbirliği protokolüne imza attı. 


Uludağ Üniversitesi Rektörlük Binası'nda gerçekleştirilen imza törenine, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda akademisyen katıldı, imzalanan protokol ile birçok konuda işbirliği yapılacağına dikkat çeken İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, sektörde kalite çıtasını daha da yukarılara taşıyabilmek için akademisyenlerle çalışmaya ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, "İş güvenliğinden eğitim programlarına, kentsel dönüşümden konut üretimine kadar birçok konuda üniversitemizle işbirliği yapmak, ortak projeler geliştirmek istiyoruz" dedi. 


İMSİAD gibi Bursa'da etkin faaliyet gösteren bir dernekle işbirliği protokolü imzalamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise, "Uludağ Üniversitemiz, teknik kadrosuyla İMSİAD ile her türlü işbirliğine hazırdır. Bu işbirlikierinden doğacak olan olumlu sonuçlara Uludağ Üniversitesi'nin katkısı olması bizleri ayrıca mutlu edecektir" dedi.


Milliyet Bursa