Kentsel Sosyal Sorumluluk Konferansı'nda 'sektörel çevre dostu yapılar' masaya yatırılıyor

Kentsel Sosyal Sorumluluk Konferansı'nda 'sektörel çevre dostu yapılar' masaya yatırılıyor

Altın Anahtar Dergisi tarafından organize edilen “Kentsel Sosyal Sorumluluk Konferansı” 22 Mayıs 2008 tarihinde, Grand Cevahir Hotel'inin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek

Altın Anahtar Dergisi tarafından düzenlenen “Kentsel Sosyal Sorumluluk" Konferansı” 22 Mayıs 2008 tarihinde, Grand Cevahir Hotel'inin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Konferansı ULI Turkey (Urban Land Institute Türkiye) destekliyor. Ayrıca İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği), ÇEDBİK (Çevre Dostu Binalar Derneği) , TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) , TSD (Türkiye Sakatlar Derneği) ve Temiz Dünya Ekoloji Derneği de destek veriyor.

Konferansın teması “İnsana ve Çevreye Saygılı Kentleşme” olarak belirlendi.

İlk oturumda; “Sürdürülebilir Kentleşme ve Çevre Dostu Yapılar” başlığı ile sektörel çevre dostu yapılar konusunda son bilgiler aktarılacak. Çevrenin korunmasının hayati önem taşıdığı günümüzde her sektör gibi konut ve yapı sektörün de üzerine düşen önemli sorumlulukları bulunuyor. Bu anlayışla sektör çevreye dost binalar inşa etme çabasında girerek, konferansta uzman akademisyenler ve uygulamacılar, çevreye dost yapıların nasıl olması gerektiği konusunda sorularının yanıtlarını katılımcılara aktaracak.

Kentleşme sürecinde olan birçok şehrimizde geliştirilen projelerin “yüzü geleceğe dönük, insana ve çevreye saygılı yapılar” olması gerektiğine dikkat çekilecek ve yöntemler tartışılacak.

Diğer oturumda; “Yapılardaki Fiziksel Engelleri Birlikte Kaldıralım” başlığı altında yapılardaki fiziksel engeller her yönüyle ele alınacak. Oturumun amacı; öncelikli olarak “her birey bir gün fiziksel engelli olabilir” sloganı ile üretilen mekanların yaşamın her evresinde içinde yaşayan insanlara hizmet edebilmesi gerektiği bilincini oluşturmak.

Mevcut yapıların, yaşamsal önemi olan bu konuda, birçok eksiklikleri olduğu da yine bilinen bir gerçek. Konusunda uzman kişiler tarafından yapılacak görsel ve sözlü sunumlarla konuya dikkatleri çekmek ve sektörde proje geliştirmekte olan yatırımcı, mimar, mühendis ve kurum temsilcilerinin bu konuda bilinç kazanmaları sağlanacak.

Konut ve yapı sektörünün önemli firmaları tarafından desteklenen konferansa ilgi oldukça büyük. Sektörün gelişmesine paralel olarak gündeme gelen farklı sorunlara çözümlerin aranacağı bu paylaşım ortamında katılımcılar oldukça nitelikli bilgiler edinecek.

Konferans Programina ulaşmak için tıklayın!