Kepez Park Orman Projesi 17 Aralık'ta tanıtılacak!

Kepez Park Orman Projesi 17 Aralık'ta tanıtılacak! Kepez Park Orman Projesi 17 Aralık'ta tanıtılacak!

Kepez Belediyesi, Kepez Park Orman Projesi, 17 Aralık’ta Kepez Belediye Meclisi’nde tanıtılacak. Tütüncü, "Şeffaf belediyecilik anlayışıyla canlı yayında yaptığımız ihale sonunda da, alanı işletecek firma belirlendi" dedi.Kepez Belediyesi’nin ihalesini canlı yayında vererek bir ilki gerçekleştirdiği Kepez Park Orman Projesi, 17 Aralık’ta Kepez Belediye Meclisi’nde tanıtılacak. Kasım Ayı’nda düzenlenen açık ihalesinin bir yerel televizyonda, belediyenin internet sitesi ve sosyal medyada canlı olarak paylaşıldığı proje, 227 bin metrekarelik alanda uygulanacak. Alan, belediyenin Orman Genel Müdürlüğü’nden 29 yıllığına kiraladığı Fatih Mahallesi’ndeki Meşe Kapısı olarak bilinen yeri kapsıyor.


YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ

Projenin kira karşılığı yapım metoduyla gerçekleşeceğinin altını çizen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Diğer ifadeyle yap işlet modeli ile ihalesini yaptığımız bu proje, Antalya’mız için içerdiği unsurlar bakımından, ilkleri içeren çok önemli bir kazanım olacak” dedi.


TURİZMİ CANLANDIRACAK

Antalyalıların yararlanacağı yeni alan ile turizmin de canlanacağını belirten Tütüncü, projeyi yaklaşık 1 yıl önce hazırladıklarını söyledi. Kepez Park Orman Projesi’nin Orman Genel Müdürlüğü’nce onaylandığını belirten Tütüncü, “Daha sonra belediye meclisimiz, projenin yapılacağı yerin alternatif turizm alanı olması nedeniyle, projenin 25 yıla kadar yapım karşılığı işletme hakkının kiraya verilmesi kararı aldı. Böylece alanın Antalyalılarca olabilecek en yararlı haliyle kullanılmasının önü açıldı. Şeffaf belediyecilik anlayışıyla canlı yayında yaptığımız ihale sonunda da, alanı işletecek firma belirlendi” diye konuştu.Hürriyet