01 / 07 / 2022

Kepez'de anahtar teslimi muhtar evi!

Kepez'de anahtar teslimi muhtar evi!

Antalya Kepez Belediyesi, birlikte yönetim anlayışını paylaştığı muhtarlara anahtar teslimi muhtar evi inşa ediyor..Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde kamu hizmetinin modern ortamlarda vatandaşa verilebilmesi için bu zamana kadar 38 mahallede muhtar evi inşa etti. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; son olarak Aktoprak ve Hüsnü Karakaş mahallelerine muhtarlık binası yapıldı. 

Bu kapsamda 68 mahallesi bulunan Kepez ilçesinde 40 mahalleye muhtarlık binası yapıldı. Aktoprak Mahallesi'nde, Süleyman Demirel Bulvarı'nın yanındaki bir parkın yanındaki muhtarlık binasının yapımı tamamlandı.

Hüsnü Karakaş Mahallesi'nin, Fatin Rüştü Zorlu Caddesi'ndeki yeni muhtarlık binasının inşasında sona yaklaşıldı. Fen İşleri Müdürlüğü, muhtar evlerini anahtar teslimi olarak yapıyor. Muhtarlık binaları, masa, sandalye, klima, bilgisayar ve yazıcı ile donatılarak, muhtarların kullanımına sunuluyor. 40 metrekareden meydana gelen muhtar evlerinde, muhtar odası, sekreter odası, mutfak ve lavabo yer alıyor.

Yeni muhtar evlerinin, Aktoprak ve Hüsnü Karakaş mahallelerine hayırlı olması dileklerinde bulunan Başkan Hakan Tütüncü, “Mahallelere yapacağımız hizmetleri birlikte istişare ettiğimiz muhtarlarımızın hizmet verdiği binalarını modernleştirmeye önem veriyoruz. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışını benimseyen bir belediye yönetimi olarak, bugüne kadar 40 mahallemize muhtarlık binası yaptık. İhtiyaç duyulan mahallelerimize bu binaları yapmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.