Kepez'de yola cepheli binaların zemin katları ticari alan olarak belirlendi!

Kepez'de yola cepheli binaların zemin katları ticari alan olarak belirlendi! Kepez'de yola cepheli binaların zemin katları ticari alan olarak belirlendi!

Kepez Belediye Meclisi'nin toplantısında yola cephe binaların zemin katlarına ticari alan uygulamasını getirecek olan plan revizyonu görüşülerek, karara bağlandı. Kepez'de geniş yollara cepheli binaların zemin katları ticari alan olarak belirlendi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kapalı olan imarlı yolların açılması, mülkiyet problemlerin çözümü ve kat artışı çalışmalarıyla ilçede başlattığı şehirleşme sürecini hızlandıracak önemli bir imar uygulamasını hayata geçirdi. 

Kepez'in, imar problemi olmayan tüm mahallerinde geniş yollara cepheli binaların zemin katları ticari alan olarak belirlendi. 


Kepez Belediye Meclisi'nin, Ocak ayı toplantısında yola cephe binaların zemin katlarına ticari alan uygulamasını getirecek olan plan revizyonu görüşülerek, karara bağlandı. Üst ölçekli 1 / 5000 planlara uygun olarak kabul edilen plan revizyonuna göre; 20 metre üzeri yol kesitlerindeki binalarda yüksek zemin katlı, 20 metre altındaki bazı yollara cephe parsellerde ise zemin katlarda isteğe bağlı ticaret alam yapılabilecek. 

plan revizyonu ile ilçe genelinde yola cephe bağlı, ticari alan yapma imkânı getirdi. 


TİCARİ ALAN YAPILABİLECEK CADDELER 

Plan revizyonu, imar problemi olmayan Kepez'in tüm mahalleleri ile Sakarya Bulvarı, Gazi Bulvarı, Dumlupınar bulvarları ile Yıldırım Bay azıt, Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir, 75. Yıl, Hürriyet, Şehit Üsteğmen Gökhan Korkut, Aslı Çakır Alptekin, Mithat Paşa, Mehmet Akif, Yeşilırmak, Güneş, Ömer Buyrukçu, Hastane, Elmalılı Hamdi Yazır, Kırçiçeği, Necmettin Erbakan, Muammer Aksoy, Sütçüler, Düden, Anadolu ve Atatürk caddeleri gibi ana arterleri kapsıyor. 


Alınan kararın hayırlı olmasını dileyen Başkan Hakan Tütüncü, kabul ettikleri plan revizyonunun Kepez'de hem şehirleşme sürecine katkı sağlayacağım hem de ticareti canlandıracağını ifade etti. 


Antalya Akdeniz Manşet