Kepez'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi geliyor!

Kepez'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi geliyor! Kepez'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi geliyor!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk’ün düzenlediği kahvaltıda sanayi esnafıyla biraraya geldi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde, 300’e yakın yeni dükkânın yapılmasının önünü açtıklarını dile getirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde, 300’e yakın yeni dükkânın yapılmasının önünü açtıklarını dile getirerek, “100 dükkân ile bir sanayi sitesinin kurulduğunu hesap edersek Akdeniz Sanayi Sitesi’ne 3 tane küçük ölçekli sanayi sitesi eklenecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. 

Milliyet'te yer alan habere göre Akdeniz Sanayi Sitesi’nde yaptıkları ikinci önemli çalışmanın gecekondu işgali sorununu çözmek olduğunu dile getiren Hakan Tütüncü, “Sitenin kuzey bölümünde sanayi sitesi kooperatifinin 130 dönümlük arazisinde 35 yıla yakın yaşanan gecekondu işgali sorunu vardı. Bu mülkiyet problemini çözdük. Gecekondularda oturan hemşehrilerimizin problemlerini de arsa tahsisiyle çözerek, onların mutlu olacağı bir şekilde tahliye sürecini başlattık. Beraberinde uzun yıllar konuşulan kamyon garajı sorununu da imar bakımından farklı bir çözümle mutlu şekilde neticelendirdik. Gecekondu işgali ve kamyon garajı sorunlarını çözerek, sanayi sitesinde 300’den fazla yeni dükkânın yapılmasının önünü açtık. 100 dükkân ile sanayi sitesinin kurulduğunu hesap edersek, Akdeniz Sanayi Sitesi’ne tam 3 tane küçük ölçekli sanayi sitesi ekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye açıklama yaptı. 

Yeni imar haklarıyla, sanayi esnafının dükkanlarını metrekare bazında büyütme imkanına kavuşturduklarını söyleyen Tütüncü, “Çekme mesafesini de dâhil edersek her bir dükkân neredeyse 1’e 10 büyümüştür. Akdeniz Sanayi Sitesi, 1970’lerin sonunda planlandı. Aradan geçen yıllar içerisinde üretim teknolojileri, sanayi gelişmiş ancak esnafımızın dükkânları 40 yıl öncesinin standartlarında kaldı. İşini geliştirmek isteyen, büyük düşünen esnafımıza yardımcı olmalıydık. Bu sebeple imar planı düzenlemesiyle esnafımıza yeni hakları verdik. Şimdi yeni imar planlarına göre yenilenen esnaf dükkânlarının her biri küçük ölçekli fabrikalar haline geldi. İmar haklarıyla hem burada esnafa büyük düşünmeyi gösteriyoruz hem de istihdamı artırıyoruz” dedi.