Kepez'e 7 yılda 44 yeni okul yapıldı!

Kepez'e 7 yılda 44 yeni okul yapıldı!

Hayata geçirdiği çok sayıda proje ile dikkatleri üzerinde toplayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü: "Sağlık ve eğitim başta olmak üzere önümüzdeki süreçte çok daha güzel projeler göreceğiz" dedi.KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Habertürk Akdeniz'e özel açıklamalarda bulundu. Başkan Hakan Tütüncü, 7 yılda hayata geçirilen ve tamamlanmak üzere projeleri ve hedeflerini anlattı. 


Pek çok proje ile gündeme geliyorsunuz. Sağlık ve eğitim alanındaki projelere ayrıca çok önem veriyorsunuz. İlk olarak neden bu konulara çok eğiliyorsunuz? İkincisi de önümüzdeki süreçte yeni projeler görecek miyiz? 

önümüzdeki süreçte çok yeni çok daha güzel projeler göreceğiz. 

Bunların zaten şu an bir kısmının hazırlıkları yapıldı. Kısa bir süre içerisinde temel atma işlemlerini halledeceğiz. Diğerleri ile alakalı da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sağlık hepimiz için önemli. En temel ihtiyaçlarımızdan biri. O bakımdan sağlığın ne kadar önemli olduğunu izah etmeye gerek yok. Yeni sağlık yatırımlarının hem bölgemize artı değer kazandıracağını düşünüyorum, hem de insanımıza çok faydası olan önemli bir yatırım ve temel bir ihtiyacın karşılanması noktasında çok önemli bir hizmet olarak görüyorum. 


İLK AKILLI HASTANE

Tabi belediye direk sağlığın içerisinde değil ama vatandaşların en temel beklentilerinden bir tanesinin sağlık problemlerinin çözümü olduğu yerde belediye başkanı bu konuya duyarsız kalmamalı diye düşünüyorum. Kepez'in avantajlarını ön plana çıkarıp, büyük yatırımları bölgemize alıyoruz. Mesela 300 yataklı hastane diye başladığımız şimdi 500 yatağa yakın olan hastane tamamlandı ve Türkiye'nin ilk akıllı hastanesi oldu. Bu çok önemli bir yatırım. Diğer taraftan Antalya'nın sessiz sedasız yükselen bir başka yatırımı daha var. 

O da Antalya Diş Hastanesi. 52 üniteli diş hastanesi gerçekten çok modern bir tesis oluyor ve bütün Antalya'ya hizmet verecek olan bir ihtisas hastanesi. 

Diğer taraftan eğitimle alakalı; hepimizin en değerli varlığı çocuklarımız. Aslında hepimiz belirli bir yaştan sonra çoluk çocuk sahibi olduğumuzda, onlar için yaşarız ve onlar için var olmaya çalışırız. Dolayısıyla hepimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımız belediye başkanının da belediye idaresinin de en değerli varlığı. Bir defa meseleye biz böyle bakıyoruz. 

Onlara en iyi hizmetleri götürmek, eğitim fırsat eşitsizliğini ortana kaldırıcı bir takım çalışmaların çok çok önemli olduğunu düşünüyorum. 

Herkes yol yapabilir, herkes imar planı yapabilir, herkes binalar yapabilir. Kocaman kocaman projeler meydana getirebilir. Ama bunları birçok yerde görüyoruz. Ya da başka bir ifadeyle şöyle söyleyeyim; kimi belediye başkanları görüyorsunuz zabıta müdürüdürler giderler işte fırın denetlerler, çarşı pazar gezerler. 

Kimi belediye başkanları fen işleri müdürüdür yol yaparlar. Yol yaparken güzel fotoğraflar çektiriler. Kimi belediye başkanlarını görürsünüz bunlar kalkarlar bir müteahhit gibi şehre kocaman kocaman binalar kazandırırlar. Bunlarla fotoğraf çektiriler, övünürler. Tabi bunlar da olmalıdır.BlZ İŞİMİZE BAKIYORUZ 

Kamuoyunda çalışkanlığınızla tanınan biri olarak parti içerisindeki muhalif sesleri nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Muhalif yorumları yapan çok küçük bir grup. Ben onları biliyorum. Ben onları gündemime almıyorum. Sonuçta 200 km ile araç kullanırken sağdan soldan sesler geliyorsa, sağa sola bakarsanız kaza yaparsınız. O muhalefet diye bahsettiğiniz kimseler bizim partimizi temsil eden kişiler değil. Yani bu partiyi kurulduğu ilk günden itibaren, partinin içerisinden olan ve bu partiye her şeyini vermiş bu davaya her şeyi vermiş birisiyim. Kalkıp dün gelmiş adamlar bir takım şeyler söylerler. Onlar söylesinler hiç önemli değil. Biz işimize bakıyoruz. Altını çiziyorum bunlar benim partimi temsil eden kimseler değil. Bizim partimizi kim temsil eder? il başkanı, milletvekillerimiz temsil eder. Bunlarla alakalı da her hangi bir sorunumuz da olmamıştır, olamaz da. Gerisi de vız gelir, tırıs gider. Önemli olan halktır. 


44 YENİ OKU

Ama en anlamlı şey bence bu belediye başkanı tipi geçmişte kaldı. Özelikle benim 7 yıllık dönemimde 44 tane yeni okul kazandırıldı Kepez'e. Bunların tamamının mülkiyet problemlerini ki çok zor problemdir bu, tamamını belediyemiz yapmıştır. 

Üzerine yapılan inşaatların bir kısmı hayırseverdir, ağırlıklı bir kısmı Başkan Hakan Tütüncü, son 7 yılda Kepez'e 44 tane okul kazandırdıklarını dile getirdi ilgili bakanlığımızın yatırımıdır. 

Bazı yatırımlar da belediyemizin yatırımlarıdır. Dolayısıyla bunlar önemli. 


44 okulu kazandırırken arsa sorununu nasıl hallettiniz. Gençlik kolları başkanlığından gelen siyaset geçmişinizin  Ankara  ile olan ilişkilerinizde etkili oldu mu? 

Bakanlarımızla çok sıkı bir diyalogumuz var. Çok iyi ikili ilişkilerimiz var. Bu elbette ki bu yatırımların gelmesi noktasında çok önemli katkılar sağlıyor. Ama tabi bunun yanında bizim Antalya olarak çok önemli bir avantajımız var. Antalya'daki yerel aktörler, siyasi aktörler birbirleriyle güzel bir uyum halinde çalışıyorlar. Sonuç olarak biz netice odaklı çalışıyoruz ve neticeye yoğunlaşıyoruz. 


Düzenli spor yaptığınızı biliyoruz. Bununla birlikte İngilizce kursu da alıyorsunuz. Bu kadar yoğunluk arasında programlarınızı nasıl yapıyorsunuz? 

Ben çok uyumuyorum. Günde 4-5 saat bana yeterli geliyor. Bazen o kadar bile uyumuyorum. Bir de vakti boşa geçirmemeye çok gayret ediyorum. Bizim gibi siyasi kişilerin en büyük handikapları zaman kaybedici alanlara yönelmeleridir. 

Bunlar aslında iyi bir zaman planlayamamanın verdiği bir şeydir. 

Ben zamanımı iyi planlamaya gayret ediyorum. İşimi bitirdiğimde kendi dünyama çekiliyorum. Habertürk Akdeniz