Kepez'e kapalı yüzme havuzu inşa edilecek!

Kepez'e kapalı yüzme havuzu inşa edilecek!

Kepez Belediyesi’nin projesi hazırlanan ve 7 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan yüzme havuzu inşaatına, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacağı açıklandı...


Kepez Belediyesi’nin projesi hazırlanan ve 7 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan yüzme havuzu inşaatına, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacağı açıklandı.

Antalya’ya ilk tam olimpik yüzme havuzunu kazandıran Kepez Belediyesi’nin şimdi de mahallelere açık yüzme havuzu inşa ettireceği belirtildi. Fabrikalar Mahallesi’ne yapılacak tesisin projesinin hazırlandığı ve 7 bin metrekare alan üzerine inşa edileceği bildirildi. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra açık yüzme havuzun inşasına başlanacağı ifade edildi.


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim vaadi olan 70 proje arasında yer alan semt spor sahalarının da çocuklarla buluşturulduğunu belirtilirken, 7 mahalleye semt spor sahası kazandırıldığı kaydedildi. Mehmet Akif, Kültür ve Habibler mahallelerine yeni semt spor sahaları inşa edileceği, Bütünşehir Yasası ile Kepez’in mahalleleri haline gelen Odabaşı ve Kızıllı köylerine de semt spor sahası yatırımı yapılacağı belirtildi.


Gazi ile Fatih mahallelerindeki zemini toprak olan spor sahalarının da modernize edileceği ifade edildi. Projeye hazırlanan semt spor sahaların yapımının bu yıl içerisinde başlayacağı, tesislerde sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet yolu ve yürüyüş parkuru olacağı bildirildi.


Milliyet