Kepez'e sağlık merkezi kuruluyor!

Kepez'e sağlık merkezi kuruluyor!Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesinde kapsamlı bir sağlık merkezi kuruyor. Çalışmaları tamamlanan sağlık merkezine ilk etapta Sütçüler'deki Çocuk Ağız Diş Polikliniği taşınacak.


Antalya halkına koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini vermek için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, çocuklara yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin kapsamını büyütüyor.

Milliyet'te yer alan habere göre; Sütçüler'de bulunan binasında 4 ünite ile hizmet veren merkez, Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı Otogar Kavşağı yakınında bulunan daha büyük ve modern binasına taşınıyor. Hem çocuk hem de yetişkinler için diş sağlığı hizmeti sunacak olan merkez, "Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi" olarak hizmet verecek.

10 ÜNİTELİ DİŞ POLİKLİNİĞİ

Büyükşehir Belediyesi, 5 katlı olan ve 2000 metrekare kapalı alana sahip binayı, kapsamlı bir sağlık merkezi haline getiriyor. Merkez bünyesinde 5'i çocuk, 5'i yetişkin olmak üzere 10 ünitelik bir diş polikliniği oluşturulacak. Sağlık Merkezi'nde ücretsiz diş muayenesi ve koruyucu tedaviler yer alacak.

TADİLAT SÜRÜYOR

Şu an merkezi Kuzeyyaka Mahallesi'nde olan Evde Sağlık Birimi de bu binaya taşınacak. Merkezde ilerleyen günlerde genel poliklinik, çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği, diyetisyen ve psikolog hizmetleri sunulacak. Tadilatın tüm hızıyla sürdüğü sağlık merkezi, çalışmaların tamamlanmasından sonra vatandaşlara hizmet verecek.