Çukurova Balkon

KEY ödemeleri konusunda ses çıkmıyor

KEY ödemeleri konusunda ses çıkmıyor KEY ödemeleri konusunda ses çıkmıyor

Vatandaşın merakla beklediği KEY'le ilgili henüz bir ses yok.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Bu ayın 8'i ile 20'si arasında verileceği duyurulan paralarla ilgili vatandaşlar yetkili kurumlardan yanıt alamıyor.

Milyonlarca hak sahibinin merakla beklediği KEY ödemeleri için verilen tarih geldi çattı ama yetkililerden henüz ses yok. Hayal kırıklığı yaşayan vatandaşın gözü kulağı Emlak GYO'da....

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren Konut Edindirme Yardımı'nın (KEY) bu ayın 8'i ile 20'si arasında verileceği duyurulurken, ödemelerle ilgili henüz bir ses çıkmadı. Merakla beklenen KEY ödemeleriyle ilgili, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan (GYO) bir açıklama gelmezken, vatandaşın soru işaretleri de artıyor. Her gün onlarca vatandaş, KEY ödemeleriyle ilgili bilgi alabilmek için gazeteleri telefon yağmuruna tutuyor.

Site henüz aktif değil

KEY'le ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarının yer aldığı açıklanan, www.keyodemeleri.com adlı site ise henüz hizmet vermiyor. Site açıldığında, 'Duyuru' başlığı altında, "KEY ödeme listelerinin kesinleşmesi ile birlikte sitemiz aktif hale gelecektir" açıklaması yer alıyor. 1987 ile 1 Ocak 1996 arasında çalışanlardan yapılan KEY kesintilerinin, ne zaman ödeneceği bilinmiyor. Tüm kesintileri yapılmış bir kişinin alacağı para ise bin 400 YTL civarında.

Takvim