Çukurova Balkon

KEY ödemelerinde belirsizlik devam ediyor

KEY ödemelerinde belirsizlik devam ediyor

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinin ne zaman yapılacağı henüz netleşmedi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Dah önce Emlak Konut Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, 7 ile 20 Temmuz arasında ödeme için müsait olduğunu belirtmişti. KEY için 8.4 milyon kişiye en yüksek tutar bin 400 YTL ödeme yapılacak.

Bu adresten öğrenilebilecek

Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesapları Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından hazırlanmakta olan www.keyodemeleri.com adlı internet adresinden takip edilebilecek. Hazırlık aşamasında olan siteye 8.5 milyon kişiye ait bilgi girilecek.

Vatandaşlık numarası yeterli

Hak sahipleri KEY hesaplarıyla ilgili bilgileri, ödemelerin başladığı gün siteden öğrenebilecek. Vatandaşlık numarası ile siteye girenler KEY alacağı olup olmadığını görecek.

Nasıl ödenecek?

Hak sahipleri kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, T.C. kimlik numaralarıyla KEY hesaplarında biriken parayı alabileceği açıklanmıştı.

Hisse senedi almak isteyenlere ise banka tarafından dekont verilecek. Günlük olarak da talepte bulunanlar Emlak Konut'a raporlanacak.

Toplam 8 milyon 400 bin kişiye 2.9 milyar YTL'lik ödeme yapılacak. 1986-1995 arasında hesaplarına eksiksiz para yatırılmışsa ödenecek en yüksek tutar 1.400 YTL olacak.

Sabah