KEY ödemelerinden yararlanacak ünlü isimler...

KEY ödemelerinden yararlanacak ünlü isimler...

Dün bazı internet sitelerinde yayınlanan KEY listesi pek çok kişinin alacağını öğrenmesini sağladı.


Milyonlarca isim arasından yaptığımız araştırmada Türkiye'nin önemli isimlerine de rastladık. KEY ödemelerinden yararlanacak bazı önemli isimler ve alacakları para şöyle:

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un alacağı KEY parası 1332 YTL.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün alacağı KEY tutarı ise 1275 YTL.

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko 1191 YTL alacaklı görünüyor.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın KEY parasının toplam tutarı ise 1380 YTL.

Sanatçı Hülya Avşar da KEY parası alack. Avşar'ın isminin yanında ödenecek tutar 97.54 YTL görünüyor.

Listede Türkiye'nin en önemli futbolcularından biri olarak gösterilen Hakan Şükür de bulunuyor. Şükür'ün alacağı 82.41 YTL olarak görünüyor.

 

Takvimi kaçıran 8 Ağustos'tan sonra alacak

Hak sahiplerine ödemeler, 8 Ağustos'ta kadar, kimlik numarasının son 2 hanesine göre yapılacak.

Bu takvimi kaçıranlar, parasını 8 Ağustos'tan sonra alabilecek. Kimlik numarasının son iki rakamı 20-28 olanlara 30 Temmuz, 30-38 olanlara 31 Temmuz, 40-48 olanlara 1 Ağustos, 50-58 olanlara 4 Ağustos, 60-68 olanlara 5 Ağustos, 70-78 olanlara 6 Ağustos, 80-88 olanlara 7 Ağustos, 90-98 olanlara ise 8 Ağustos'ta ödeme yapılacak. Ziraat Bankası'nda hesabı bulunanlar ise ödeme takvimini beklemeden itibaren istediği zamanda parasını alabilecek.

İtirazı olan 3 ay içinde başvuracak

KİMLİK numarası ile yapılan sorgulama sonucunda listede isimlerin yer almaması, Sosyal güvenlik numarası ile yapılan sorgulamada kimlik numarasının bulunmaması yada KEY hak sahibi olduğunun ve ödeme miktarının doğru olmadığının ileri sürülmesi halinde 3 ay içinde itiraz başvurusu yapılabilecek. Öncelikle o dönemde çalışılmış olan kuruma, bu kurumlardan sonuç alınamaması durumunda ise Sosyal Güvenlik kurumlarına müracaat edilebilecek. Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına dayanılarak yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümü aslen/vekaleten birlikte başvuracak veya miras ortaklığına temsilci atanabilecek. İştirak halinde mülkiyetin müşterek mülkiyete dönüştürüldüğüne ilişkin mahkeme kararının sunulması durumunda ise hisse oranında ödeme yapılacak. Vekaletname ile yapılacak ödemelerde, genel vekaletnameye istinaden ödeme yapılabilecek. Ancak, ibraz edilecek genel vekaletnamede vekilin bankadan para çekme yetkisi bulunacak. 5 yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazine'ye kalacak.

Sinirlenen hak sahibi 1 YTL'yi bile bırakmadı

ZİRAAT Bankası şubeleri önündeki bekleyiş, sıcak havanında etkisiyle zaman zaman gergin anlar yaşanmasına neden oldu. Görevlilerin kendilerine yardım etmeyişinden şikayet eden vatandaşlar, paralarını alamadıklarından yakındı. Bazı hak sahipleri uzun uğraşların sonunda hesabında sadece 1 YTL olduğunu öğrendi. Bu duruma sinirlenen bazı hak sahiplerini 1 YTL'sini bile hesapta bırakmadı.

 

İlgili haberler

KEY hak sahiplerine ödemeler sorunlu başladı

http://www.emlakkulisi.com/7444_wwwkeyodemelericom-vatandasin-yogun-ilgisi-nedeniyle-coktu.html vatandaşın yoğun ilgisi nedeniyle çöktü

Tıklayın..Key ödeme takvimini öğrenin