25 / 05 / 2022

KEY'de ödemeler Ocak ayında

KEY'de ödemeler Ocak ayında

Kurum hataları veya TC kimlik numarası bulunmaması nedeniyle Konut Edindirme Yardımı (KEY) paralarını alamayan yaklaşık 283 bin kişiye daha paralarını alma imkanı sağlanıyorTasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, 282 bin 667 kişiye daha KEY paralarının ödenmesine imkan sağlayacak yeni listenin Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (GYO) gönderildiğini bildirdi.
Emlak Konut GYO yetkilileri ise listeler üzerinde çalışıldığını belirtirken, bu listenin muhtemelen ocak ayının ilk yarısında Resmi Gazete'de yayımlanarak, ödemelerinin bu sürede yapılabileceğini söyledi. Zeki Sayın'ın verdiği bilgiye göre, Emekli Sandığı, TC kimlik numarası bulunmadığı için KEY parası alamayan 43 bin 730 kişiye ilişkin sorunu çözerek, gerekli bilgileri Tasfiye Halindeki Emlak Bankasına iletti. Sosyal Sigortalar Kurumu'nun da kurumlar tarafından hatalı girilen 238 bin 937 kişiye ilişkin bilgileri düzelterek, yeni listeyi bankaya ilettiği bildirildi.

5 MİLYON KİŞİ ALDI

Böylece, toplam 282 bin 667 kişiye KEY ödemesi yapılabilmesine imkan sağlayan yeni bir liste oluşturuldu. Bu kişilere ilişkin listenin, ocak ayının ilk yarısında Resmi Gazete'de yayımlanarak, ödemelerin yapılması bekleniyor. Ödemeler Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla yapılacak. Diğer taraftan, 28 Temmuz'da başlayan KEY ödeme sürecinde, şimdiye kadar 5 milyon 95 bin kişiye toplam 2 milyar 387,7 milyon YTL ödeme yapıldı.
Yenişafak

İlgili Haber

KEY'de 2. perde açılıyor!

KEY'e itirazlar SGK'yı kilitledi

5.7 milyon kisiye daha KEY müjdesi

35 bin KEY hak sahibi haczedildi!

KEY'de yanlış adres uyarısı