3. Köprü güzergâhı

3. Köprü güzergâhı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

3. Köprü 76 gün sonra tamamlanacak!

26 Ağustos tarihinde hizmete açılacak olan 3. Boğaz Köprüsü’nün 116 kilometrelik bağlantı yollarında sona yaklaşıyor. 76 gün sonra İstanbul Boğazı yeni incisine kavuşmuş olacak.

3. Köprü güzergahındaki arsaların değeri son 6 yılda yüzde 20 arttı!

3. Köprü ve bağlantı yollarının güzergahı üzerinde arsa satın alanlar şimdiden ihya oldu. Bölgedeki köylerde arsaların değeri son altı yılda 20 kat arttı. Projenin tamamlanmasıyla fiyatların daha da yükselmesi bekleniyor...

3. Köprü'de 64 viyadüğün 29'u tamamlandı!

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde 12 viyadük daha tamamlandı. Böylece viyadük inşaatının 5 kilometresi daha ulaşıma hazır hale geldi.

3. Köprü'ye 22 tabliye konuldu!

İstanbul'un üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde çalışmalar hızla devam ediyor. Araçların geçiş yapacağı 59 çelik tabliyeden 22'si yerleştirildi.

3. köprüde halatlar takılıyor!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde inşaat çalışmaları, eğik askı halatlarının montajı ve ana kablo optimizasyon çalışmaları sürüyor. Kule ve dağıtım semerlerinin döküm işleri İtalya'daki ilgili tesiste bitiriliyor.

3. köprünün açılışına 6 ay kaldı!

3. Köprünün açılışına 6 ay kaldı ancak bağlantı yollarının ihalesi yeniden ertelendi. İhale, Anadolu ve Avrupa kesimi farklı tarihlerde olmak üzere 30 Haziran ve 7 Temmuz’da yapılacak

3. köprü güzergahındaki ormana otel ve AVM mi yapılacak?

Meclis’ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul’un akciğerleri olan Kuzey Ormanları’na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3’üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.

Kuzey Ormanları'na otel ve AVM mi yapılacak?

Meclis’ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul’un akciğerleri olan Kuzey Ormanları’na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3’üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.

3. köprüde son durum!

Yapımına 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde, Anadolu yakasında temelden 318 metre, Avrupa yakasında ise 322 metreye ulaşan kulelerin yapımı tamamlandı.

3. Köprü civarına acele kamulaştırma!

Bakanlar Kurulu tek kalemde en kapsamlı acele kamulaştırma kararını 3. Boğaz Köprüsü’nün de dahil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi için aldı. Otoyol projesi kapsamında 8 ilçede acele kamulaştıma kararı alındı.

3. köprünün betorname işlemi tamamlandı!

Yapımı hızla devam eden 3. köprüde kulelerin betonarme işlemi biterken, köprüye atılacak tabliyeler için inşaata yüzen vinç getirildi. Haydarpaşa Limanı’nda bekletilen tabliyeler ise ilk kez görüntülendi.

3. Köprü kulelerinde son 22 metreye gelindi!

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul Boğazı üzerinde yapılacak 3. Köprü'nün yapımına hızla devam ediliyor. Garipçe ile Poyrazköy arasında yapımı süren köprünün yüksekliği 322 metre olacak. Kuleler günde ortalama 2 metre yükseliyor...

3. Köprü yolu Şile'de arsa fiyatlarını artırdı!

3. Köprü ve bağlantı yolları başta olmak üzere mega projeler, şehirde gayrimenkul yatırım sektörünü de canlandırdı. 3. Köprü ve bağlantı yolunun Şile-Ağva güzergâhının başlamasıyla bölge yatırımcıların gözbebeği haline geldi...

3. Köprü işçilerine Güney Kore'den aşçı getirildi!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü inşaatında çalışan Güney Koreli 150 işçi için kendi ülkelerinden üç aşçı getirildi. 8 bin kilometre uzaklıktan getirilen aşçılar, işçilerin damak tadlarına uygun Güney Kore yemeklerini yapıp iki ayrı restoranda servis ediyor...

3. köprü, İstanbul Havalimanı ve Kanal İstanbul hızlı tren güzergahı!

Gebze-Çayırova’dan başlayan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı üzerinden Kanal İstanbul’a uzanması planlanan hızlı tren güzergahının ayrıntıları belli oldu. İşte 3. köprü, İstanbul Havalimanı ve Kanal İstanbul hızlı tren güzergahı...

Kanal İstanbul güzergâhında en büyük araziler 3 Arap şirketine ait!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul proje güzergâhında arazi hareketliliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2011’den bu yana arsa hareketi tam 30 milyon metrekareyi bulmuştur. Bölgede en büyük arazisi olan ilk 3 şirket de Arap şirketi.” dedi.

İstanbul Yeni Havalimanı güzergâhındaki konut fiyatları uçuşa geçti!

İstanbul Yeni Havalimanı, güzergâhındaki emlak fiyatları yükselişe geçti. Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi’nde bu yılın 7 aylık döneminde metrekare satış fiyatları yüzde 116 yükseliş kaydetti. 

Bursa Kirmasti Çayı'na 3. köprü!

Yatırımda hız kesmeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kirmasti Çayı'na 3. köprüyü inşa ediyor, köprünün ilçenin çehresini değiştirmesi bekleniyor.

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nin ÇED süreci başladı!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan 3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı için ÇED süreci başlıyor. 4 milyar 421 milyon lira yatırımla inşa edilen proje 2 hat olarak planlandı.

3. Köprü inşaatının çevreye etkileri meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 3. Köprü'nün çevreye etkilerine ilişkin soru önergesi hazırladı. Tanrıkulu sorularının Çevre Ve Şehircilik Bakanı Kayseri Mehmet Özhaseki tarafından yanıtlandırılmasını istedi..

3. Köprü güzergahındaki ağaç kesme çalışmaları meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

İşte İstanbul'un 3 köprüsü arasındaki farklar!

Hürriyet Gazetesi muhabirleri geçtiğimiz günlerde açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü dün deneyimledi. Muhabirler, Maltepe’den yola çıkıp Bağcılar’a giderek 3 köprü arasındaki mesafe farkını hesapladı.

3. köprü ile Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak!

Yıllık sadece işgücü ve yakıttan 1.8 milyar dolar katkı sağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete girdi. Ticareti hızlandıracak 3. Köprü ile Türkiye, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine bir adım daha yaklaştı.

Çiğdem Toker : 3.köprünün geçiş ücreti önceden belliydi!

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Çiğdem Toker bugünkü yazısında iki gün sonra açılacak olan 3.köprünün geçiş ücretlerini ele aldı. İşte Toker'in o yazısı...

Yavuz Sultan Selim Köprüsü manzaralı villa olmayacak!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, cuma günü açılışı yapılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü Habertürk Gazetesi'ne anlattı. Bakan Arslan köprü güzergâhında yeni imar alanı oluşturulmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Beykoz, 3. köprü ve Üsküdar-Beykoz metrosu ile ivme kazanacak!

Beykoz'da markalı konut piyasasının 2004 yılından bu yana aktif olduğunu belirten EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Esin Ağar ve Öyküm Öngiden, 3. köprü ve Üsküdar-Beykoz metrosu ile değer artışında ciddi bir ivme görüleceğini söylüyor.

3. köprü ile Pekin'e kadar bağlantı yolu kurulacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katılan devlet başkanları onuruna verdiği yemekte, 3. köprünün 26 Ağustos'ta açılacağını, 3.köprüdeki yüksek hızlı tren hattı ile Pekin'e kadar bağlantı yolunun kurulacağını belirtti

3. Köprü güzergâhı Haberi

3. Köprü güzergâhıCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.


Yarkadaş önergesinde "Üçüncü köprü açıldığından beri Çekmeköy ilçesinin trafiği keşmekeş haline gelmiştir. Köprü bağlantı yolu üstünde, Çekmeköy-Ümraniye sapağı ile Çavuşbaşı tünelleri arasında kalan bir alanda ise en az bir aydan beri orman ağaçlarının kesildiği tespit edilmiştir. Kesilen ağaçları kütüğe çevirme istasyonunda asılı küçük bir tabelada "yetkili" (işveren) olarak Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, "işin tanımı" olarak "Orman Bakım Çalışması Alanı" bilgisi verilmektedir. Ağaç kesimi hakkında başka detay ise yoktur." diyerek 4 soru sordu.


Yarkadaş'ın soruları


1- Genç yaştaki ağaçların kesilme sebebi nedir?


2- Bölgede kesilen ağaç sayısı nedir?


3- Bölge sınırları içinde bulunan mıcır, çakıl...