3. Köprü projesi

3. Köprü projesi

Kent Bilimci ve Yüksek Mimar Ahmet Vefik Alp, İstanbul'da yürütülen 3. köprü ve 3. havalimanı gibi projeleri; “Muhteşem projeler” diye niteledi. Alp, MHP için de; “Slogan değil, proje partisi haline gelmeli” dedi.

3. Köprü'de montaj çalışmalarının yarısı tamamlandı!

3. Köprü Çelik Tabliye Sorumlusu, "Daha önce çelik tabliyeler önce karaya ardından köprü seviyesine vinçlerle alınıyordu. Artık yöntemimiz değişti" dedi.

3. Köprü ne zaman açılacak?

Resmi olmamakla birlikte 1500 den fazla İstanbullunun karşıya geçişini kolaylaştırmak İstanbul trafiğini rahatlatmak üzere yapımı hızla devam eden, 3. köprünün 29 Ekim 2015'te hizmete açılması planlanıyor

3.Köprü'nün inşaatından son kareler!

Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağlayacak olan 3. Köprüde çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Köprüde ve Kuzey Marmara Otoyolu’nda şu ana kadar yapılan çalışmalar ise aşama aşama görüntülendi. İşte o görüntüler;

3. Köprü inşaatında kedi yolu tamamlandı!

Yapımı devam eden 3. Köprü projesinde ana halat çekimi için kılavuz görevi görecek olan "kedi yolu" montajı tamamlandı. Projede en önemli aşamalardan biri olan "ana halat"ın çekilmesi için hazırlık aşamasının sonuna geliniyor.

3. köprüde ana kablo optimizasyon çalışmaları sürüyor!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde inşaat çalışmaları 24 saat devam ederken, eğik askı halatlarının montajı ve ana kablo optimizasyon çalışmaları sürüyor.

3. köprüde son durum!

Yapımına 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde, Anadolu yakasında temelden 318 metre, Avrupa yakasında ise 322 metreye ulaşan kulelerin yapımı tamamlandı.

3. Köprü civarına acele kamulaştırma!

Bakanlar Kurulu tek kalemde en kapsamlı acele kamulaştırma kararını 3. Boğaz Köprüsü’nün de dahil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi için aldı. Otoyol projesi kapsamında 8 ilçede acele kamulaştıma kararı alındı.

3. köprünün betorname işlemi tamamlandı!

Yapımı hızla devam eden 3. köprüde kulelerin betonarme işlemi biterken, köprüye atılacak tabliyeler için inşaata yüzen vinç getirildi. Haydarpaşa Limanı’nda bekletilen tabliyeler ise ilk kez görüntülendi.

3. Köprü'nün kulelerinde sona gelindi!

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kulelerinin yapımında sona yaklaşıldı. Bu yılın son aylarında kule inşaatlarının tamamlanmasının ardından taşıyıcı kabloların döşenmesine başlanacak...

1 milyar liranın üzerindeki projelere hazine garantisi!

1 milyar liranın üzerindeki projelere hazine garantisi veriliyor. adı Yavuz Selim olarak açıklanan 3. köprü ve 3. havalimanı gibi projelerde sorun çıkarsa devlet hemen yetişecek.

3. Köprü inşaatı ne zaman bitecek?

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün ayaklarının 3 'te ikilik kısmı tamamlandı. 320 metre olacak ayakların bu yılın Ağustos ayında tamamlanması hedefleniyor. Köprü 2015 yılının sonunda hizmete girecek...

3. köprünün güzergahı kuşlar yüzünden değişti!

3. köprünün güzergâhı kuşlar yüzünden değişti Yavuz Selim' e bağlanacak yol üzerinde bulunan göçmen kuşların mekanı Riva Kanalı ' nı korumak için yeni güzergâh belirlendi...

Kadem Ekşi 3. köprü çalışmalarını inceledi!

AK Parti Maltepe Belediye Başkan A. Adayı Kadem Ekşi, Genel başkan yardımcılığı yaptığı olduğu Mimar ve Mühendisler Grubu’nun düzenlediği ; “3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu”nun incelendiği teknik geziye katıldı...

3’üncü köprü ayaklarının 3’te 1’i bitti!

29 Mayıs’ta temeli atılan 3. Boğaz Köprüsü Yavuz Sultan Selim’deki çalışmalar yılbaşında da hız kesmeden devam etti. Bittiğinde yükseliği 320 metreyi bulacak olan Boğaz’ın üçüncü incisi 2015 yılında hizmete açılacak...

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nin ÇED süreci başladı!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan 3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı için ÇED süreci başlıyor. 4 milyar 421 milyon lira yatırımla inşa edilen proje 2 hat olarak planlandı.

Nihat Özdemir: 3. Köprü bağlantıları için finansmanı beklemedik!

3. Köprü’nün açılmasıyla yaşanan trafik sıkıntısını çözecek Kuzey Marmara Otoyol projesi konsorsiyumunda yer alan Limak’ın Başkanı Nihat Özdemir,“Sıkıntının farkındayız, bir an evvel çözmek için yolun yapımına finansmanı beklemeden başladık. Şu an 1500 kamyon şoförü arıyoruz” dedi.

3. köprü ve 3. havalimanı çevreye duyarlılığıyla ön planda!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 3. köprü ve havalimanının çevre duyarlılığıyla ön plana çıktığını belirterek, her iki proje için dikilecek ağaç sayısının 9 milyonu bulacağını bildirdi.

Beykoz, 3. köprü ve Üsküdar-Beykoz metrosu ile ivme kazanacak!

Beykoz'da markalı konut piyasasının 2004 yılından bu yana aktif olduğunu belirten EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Esin Ağar ve Öyküm Öngiden, 3. köprü ve Üsküdar-Beykoz metrosu ile değer artışında ciddi bir ivme görüleceğini söylüyor.

Ahmet Vefik Alp: 3. köprü ve 3. havalimanı muhteşem projeler!

Kent Bilimci ve Yüksek Mimar Ahmet Vefik Alp, İstanbul'da yürütülen 3. köprü ve 3. havalimanı gibi projeleri; “Muhteşem projeler” diye niteledi. Alp, MHP için de; “Slogan değil, proje partisi haline gelmeli” dedi.

3. Köprü bağlantı yollarında son durum!

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında inşa edilen 116 kilometrelik otoyol ve otoyola erişimi sağlayan bağlantı yollarının büyük bir bölümü tamamlandı. Otoyolda Akıllı Ulaşım Sistemi için çalışma başlatıldı.

3. köprü geçiş ücretleri neden yüksek?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü geçiş ücretleriyle ilgili: "Köprüyü devletin bütçesinden yapmıyoruz, bunun bir maliyeti var. Bu maliyet de köprüyü kullanan araçlardan ücret almak suretiyle karşılanacak" dedi.

Binali Yıldırım'da 3. Köprü geçiş ücretleri açıklaması!

Binali Yıldırım, 3. Köprü ücretleri hakkında açıklamada bulundu. Yıldırım, " Bu köprüyü devletin bütçesinden yapmıyoruz. Bu köprünün bir maliyeti var.Burada şaşırılacak ya da yadırganacak bir şey yok. " dedi.

3. Köprü güzergahındaki arsaların değeri son 6 yılda yüzde 20 arttı!

3. Köprü ve bağlantı yollarının güzergahı üzerinde arsa satın alanlar şimdiden ihya oldu. Bölgedeki köylerde arsaların değeri son altı yılda 20 kat arttı. Projenin tamamlanmasıyla fiyatların daha da yükselmesi bekleniyor...

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar sürüyor!

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde "işçilerin ücretlerini alamadığı için iş yavaşlatma eylemi yaptığı" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

3.köprü inşaatında son durum!

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü'nde çelik tabliye montaj işlemlerinde ilk aşama bitirildi. 3. Köprü Projesi'nde 59 çelik tabliyeden 48'inin montaj ve kaynak işlemi tamamlandı. Asya ve Avrupa yakasının birleşmesine 247 metre kaldı.

3. Köprü'nün şantiye alanını su bastı!

Beykoz Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı sular altında kaldı. Ekipler şantiye alanındaki suyu tahliye çalışmalarına başladı.

Özcan Işıklar: 3. Köprü Silivri'nin tarım arazilerini tehdit ediyor!

CHP'li Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar "3. köprü bağlantı yolları Silivri'nin tarım arazilerini tehdit ediyor" diyor. Akademisyenlerle bölgedeki tarımı geliştirmek için proje yürüten belediye bir yandan da arazi mafyasıyla mücadele ediyor.

3. Köprü projesi

3. Köprü projesi 3. Köprü projesi

MHP genel başkanlığına aday olabileceği açıklamasıyla gündeme gelen kent bilimci ve yüksek mimar Ahmet Vefik Alp, İstanbul'da yürütülen 3. köprü ve 3. havalimanı gibi projeleri; “Muhteşem projeler” diye niteledi. Alp, MHP için de; “Slogan değil, proje partisi haline gelmeli” dedi.


AK Parti'nin çalışmalarını büyük bir dikkatle izlediğini belirten Alp. “Kim ne derse dersin. Ülkede yaşanan bütün olumsuzluklara karşın AK Parti'yi sürekli güçlü ve diri tutan ana nedenlerden biri Cumhurbaşkanı ve Binali Yıldırım faktörü. Kimi yanlış, kimi doğru vizyon projelerin zamanı geldikçe ortaya sürülerek seçmenin etkilenmesidir.” dedi.


DOĞRU VE MUHTEŞEM PROJELER

İstanbul'da yapımı devam eden büyük projelere de değinen Alp, Zaman'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Başta İstanbullular'ın büyük merak ve heyecan içinde bekledikleri İstanbul tüpgeçişler, transmar, monoray, kentsel yenileme ve körfez geçişi olmak...