adana büyükşehir belediyesi

adana büyükşehir belediyesi

Büyükşehir Belediyesi’nin yol genişletmek amacıyla kamulaştırıp yıktığı binaların moloz yığınlarını kaldırmamasına tepki yağıyor.

Adana'daki havuzlar kaderine terk edildi!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki bazı havuzlar kaderine terk edildi. Düne kadar çocukların kulaç attığı havuzlar ilgisizlik yüzünden harabeye döndü, ahır olarak kullanılıyor

Adana Fazlı Meto Bulvarı'ndaki yeşil alan için karar verildi!

Eski Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Murat Çelik, yapılan yanlıştan dönülmesi için her iki belediye meclisi kararına itiraz etmesine karşın olumsuz yanıt aldı. Çelik bunun üzerine konuyu yargıya taşıdı. Mahkeme yürütmeyi durdurdu.

Adana'da kaldırım çalışmaları tamamlandı!

Adana’da yenilenen kaldırımların kısa zamanda dökülmeye başlamasıyla ilgili haberimiz ses getirdi. Büyükşehir sorun yaşanan noktaları makyaj yaparak yeniledi

Adana'da cadde ve bulvarlarındaki kaldırım sorunları çözülmüyor!

Adana’nın en önemli cadde ve bulvarlarındaki kaldırımlar Büyükşehir’in ilgisizliğinin kurbanı oluyor. Toros Caddesi’ndeki kaldırımlar aylar süren çalışma ile yenilendi ve 2 ayda bozuldu.

Adana İmamoğlu Mezarlığı idari binasının temeli atıldı!

Adana Büyükşehir Belediyesi, İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binası için temel atma töreni gerçekleştirdi. Törene Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, Bakım ve Defin Şube Müdürü Celal Uluç katıldı.

Hüseyin Sözlü: Adana Türkiye'nin lokomotif şehri olacak!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Geliştirdiğimiz projeler ve yaptığımız çalışmalar ile Adana'yı, özellikle sanayi ve tarım sektörlerinde Türkiye'nin lokomotif şehirlerinden birisi haline getirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Adana'da 950 hektarlık alan atıl şeklinde bırakıldı!

Adana'da yeni inşaat alanı ve arsa üretilmemesi sıkıntısı yaşanırken Büyükşehir Belediyesi, sorunun aşılmasında önemli bir kaynak olarak gösterilen 950 hektarlık alanı atıl bırakıyor.

Adana Himmetli Köyü'nde köprü temeli atıldı!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Saimbeyli’nin Himmetli Köyü’nü ikiye bölen çayın üzerinde hizmet verecek ve araç geçişinde kullanılacak köprünün temelini attı.

Hüseyin Sözlü İlimtepe Konutları inşaatını inceledi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. tarafından Sarıçam’da yapımına başlatılan İlimtepe Konutları inşaatında inceleme gerçekleştirdi.

Adana'da izinsiz yapılan işlemlere neden tepki gösterilmiyor?

Adana'da bir apartmanın bodrum katına oto yıkama işyeri açmak isteyenler kaldırımı kırdı, rampa yaptı. İzinsiz yapılan işlemlere ne Büyükşehir, ne de Seyhan Belediyesi ses çıkarmadı

Kentsel dönüşüm neden gecikiyor?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, birçok çağdaş kentsel dönüşüm projesinin Ankara'daki kurumların karar verme yetkisinde tereddüte düşmeleri nedeniyle geciktiğini söyledi.

Adana Saimbeyli'nin altyapı sorunları çözülüyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi, Saimbeyli ilçesinde bir dizi çalışmaya imza attı. Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Modern şehirler için doğru planlama şart!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş, modern şehirler için akıllı binalar yapmanın yanı sıra teknik, sosyal ve kültürel altyapıların da doğru planlanması gerektiğini söyledi.

Adana'da 4 köprü 3 ay içinde tamamlanacak!

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’nın farklı noktalarında acil ihtiyaç olarak belirlenen 4 köprüden birini tamamladı, diğer 3 köprü de 3 ay içinde hizmete hazır hale gelecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne 'icra' şoku!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptığı açıklamada bir firmanın 2016 yılında aldığı bir ihale üzerine yaptığı işin parasını alamadığı gerekçesiyle kendilerini haciz ile karşı karşıya bıraktığını ve makam odasındaki eşyalarının alındığını belirtti.

Adana Büyükşehir'den sahra hastanesi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Adana Büyükşehir Belediyesi, TÜYAP Fuar Alanı’nda sahra hastanesi kurdu.

Adana Büyükşehir'in kentsel dönüşüm projelerinde son durum ne?

Zeydan Karalar, 31 Mart 2019 tarihindeki seçimlerde Adana Büyükşehir Belediyesi’ni 4.5 milyar TL borçla devraldı. Karalar yaptığı açıklamada “Klişelere hapsolmadan ama Adana gibi gelişeceğiz” diyor.

Adana Büyükşehir'in vizyon projeleri tanıtıldı!

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adanalıların merakla beklediği, kentin gelecek yüz yılını kurtaracak olan vizyon projeleri tanıttı.

Adana Büyükşehir'den 42.8 milyon TL'ye satılık 12 arsa!

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 12 arsayı 42.8 milyon TL'ye satıyor. Arsalar için ihale 18 Eylül'de gerçekleşecek..

Adana Büyükşehir'den 12 dev eser!

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında gerçekleştirdiği hizmetlere yenilerini ekliyor. Büyükşehir Beleidyesi 12 dev eser hayata geçiriyor.

Adana Büyükşehir’den Karataş’a mezarlık kompleksi!

Adana Büyükşehir Belediyesi, mezarlık ve cenaze hizmetlerinin daha iyi şartlarda yürütülmesi amacıyla Karataş ilçesine idari bina, gasilhane, namazgah, abdesthane ve bekleme salonu inşa etti.

Adana Büyükşehir'den 7 milyon 500 bin metrekare asfalt yol!

Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan ve Yüreğir ilçelerindeki caddeleri, otoyol standartlarına kavuşturuyor.

Adana Büyükşehir'den Seyhan'a cami!

Seyhan ilçesi Gölbaşı Mahallesi sakinleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi, birlikte cami inşa ediyor. Daha önce temeli atılan ve duvarları için kalıp çakılmaya başlanan caminin inşaatında incelemelerde bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bölge halkıyla da sohbet etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi 12 milyon liralık kamulaştırma yaptı!

Adananın merkez ilçesi Yüreğir'deki otoyolu Mithat Özsan Bulvarına bağlayacak Yonca Kavşak Projesi için lokomotif rol üstlenen Adana Büyükşehir Belediyesi, 100 bin metrekarelik alanda yaklaşık 12 milyon liralık kamulaştırma yaptı.

Adana Büyükşehir'den yeni yol!

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kızıldağ Yaylası'ndan Pozantı İlçesi’ne erişim sağlamak amacıyla 25 kilometrelik orman yolunu çift şeritli asfalt yol haline getirmek üzere çalışma başlattı.

Adana Büyükşehir'den 2 bin 800 kilometre asfalt yol!

Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Müdürlüğü ekipleri Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu ilçelerinde, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Adana Büyükşehir'den yeni bulvar!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin İmamoğlu’da başlattığı yeni bulvar çalışması, trafik akışını rahatlatıp, Aladağ’a geçiş için alternatif güzergah oluşturacağı gibi bölgeye de değer kazandıracak.

adana büyükşehir belediyesi Haberi

adana büyükşehir belediyesi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Alparslan Türkeş Bulvarı'nı genişletme çalışmaları çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Tellidere Mahallesi'nde kamulaştırılan binalar Büyükşehir ekiplerince yıkılırken, moloz yığınlarının aradan haftalar geçmesine rağmen ortadan kaldırılmamasına bölgede yaşayanlar tepki gösteriyor. Çirkin görüntünün yanı sıra molozların neden olduğu toz toprak özellikle ev hanımlarını çileden çıkarıyor. Yol genişletme çalışmalarını olumlu bulan ve destekleyen mahalle sakinleri, havaların ısınmaya başladığını ancak günün her saatinde havaya kalkan toz toprak nedeniyle pencerelerini açamaz duruma geldiklerini belirterek, "Herkes eve mahkum bir yaşam sürüyor. Çamaşırlarımızı balkonda, damda kurutamıyoruz. Pencerelerimizi açamıyoruz. Bir sürü astım hastası var. Her gün biri soluğu acil serviste alıyor. Lütfen biraz insan sağlığına saygı gösterin" diye konuştular. Moloz yığınlarının çevre ve görüntü kirliliğinin yanı sıra insan hayatını da tehlikeye...