Afad

Afad

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen'de meydana gelen heyelan sonrası AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu.

Şanlıurfa Haliliye'de 6 katlı apartman çöktü!

Merkez Haliliye Bahçelievler Mahallesi'nde yıkım işlemi yapılan 6 katlı apartmanda meydana çökmenin ardından başlayan çalışmaların yedinci saatinde enkaz altında kalan işçiye ulaşıldı.

Van'da 4,5 büyüklüğünde deprem!

AFAD : Saat 09.53'te merkez üssü Van Bahçesaray olan 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre;

Balıkesir Üniversitedeki inşaatta göçük yaşandı!

Göçük altında kalan işçilerden birinin daha cesedine ulaşıldı, hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükselirken, arama-kurtarma çalışmaları sona erdi

Alternatif Lojistik, deprem için 27 merkez kuracak!

'Sıfırıncı dakika müdahale’ hedefiyle ülke çapında 27 lojistik merkezi kuruluyor. İşletme ve tüm taşıma işlerini Alternatif Lojistik üstlendi. İstanbul için Kocaeli'de büyük bir merkez inşa ediliyor.

Ege'de 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Deprem Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, 19.46'da merkez üssü Ege Denizi olan 4,6 büyüklüğünde deprem kaydedildiği bildirildi.

Recep Coşkun: Aydın'da depreme hazır olun!

Aydın'da, Deprem Haftası kapsamında, arama, kurtarma ve tahliye tatbikatı düzenlendi. Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Derya Tıkır ve Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Recep Coşkun açıklamalarda bulundu.

Ege Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem!

Ege Denizi'nde aat 00.25'te merkez üssü Karaburun ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Alınan bilgiye göre, sarsıntı 6.9 kilometre derinlikte gerçekleşti.

AFAD: Nüfusun üçte ikisi deprem riskiyle yaşıyor!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının verilerine göre, Türkiye'de nüfusun üçte ikisi deprem riski altında yaşıyor. AFAD'a göre Türkiye'de deprem yaratan üç ana aktif fay zonu yer alıyor.

Çocuklar depremi oyunla öğreniyor!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) eğitmenleri, Deprem Simülasyon Merkezi'nde, öğrencilere depremi oyunlarla öğretiyor. Merkez'de bugüne kadar yaklaşık 138 bin kişi eğitim aldı.

AFAD bu yılki tatbikatları tamamladı!

AFAD tarafından düzenlenen 2014 Tatbikat Programı, bugün yapılan kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tatbikatla sona erdi. AFAD Başkanı Prof. Dr. Fuat Oktay tatbikatla ilgili bilgiler verdi.

Depremde en tehlikeli yer Adalar önü!

Marmara Denizi'nde olası büyük İstanbul depreminde en tehlikeli yer Adalar önü. Kuzey Anadolu Fayı’nın orta kısmının sürekli hareket halinde olduğunu belirten Prof. Dr. Şengör, “Kilitlenen yer Adalar önü. Çok çok tehlikeli bir yer” dedi.

Akdeniz'de 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Akdeniz'de 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem 84,6 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Van'ın yeniden inşası için 6 milyar TL harcandı!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) koordinasyonunda, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de iki büyük depremin yaşandığı Van'ın yeniden inşası için şimdiye kadar 6 milyar lira harcandı.

AFAD her türlü kimyasal saldırıya hazır!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı (AFAD) Fuat Oktay, Türkiye'nin herhangi bir kimyasal saldırı riskine karşı hazır olduğunu söyledi. Oktay, yaptığı açıklamada, gerekli önlemleri aldıklarını belitti.

AFAD, ev alırken yapı güvenliğinin araştırılmasını önerdi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), vatandaşlara, konut alma ve kiralama sürecinde yapı güvenliğini araştırmalarını tavsiye etti.

İzmir'de depremzedelere yapılan taşınma yardımının iadesini isteyen AFAD'dan geri adım!

İzmir'de hatalı raporlar sebebiyle depremzedelere yapılan taşınma yardımlarının iade edilmesini talep eden AFAD, gelen tepkilerin ardından talebini geri çekti.

AFAD, Hırvatistan’a 100 yaşam evi konteyner gönderdi!

AFAD, Hırvatistan’da 29 Aralık’ta meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremle sarsılan afetzedeler için 100 yaşam evi konteyner gönderdi.

AFAD’dan İzmir depremi raporu: Beton kalitesi yetersiz!

30 Ekim'de İzmir Seferihisar açıklarında yaşanan depremle ilgili AFAD'ın hazırladığı rapor yayımlandı. Raporda beton kalitesinin yetersiz olduğuna dikkat çekildi.

Katar Kızılayı ve AFAD, Amran Konut Köyü'nde 2. etabı tamamladı!

Katar Kızılayı ve AFAD’ın Fırat Kalkanı bölgesindeki işbirliği meyvelerini vermeye devam ediyor. “Amran Konut Köyü” adı verilen “Crescent Residential City” projesinin ikinci etabı tamamladı.

AFAD'dan İzmir depremi açıklaması!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), afet ve acil durumlarda kamuoyunun bilgilendirilmesine dair yazının İzmir'e özel yazılmadığını belirtti.

AFAD'dan toplanma ve barınma alanları açıklaması!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), İstanbul'da 3 bin 21, Türkiye genelinde ise 18 bin 910 toplanma alanı bulunduğu açıkladı.

AFAD açıkladı: İstanbul'da 3 bin 21, Türkiye'de 18 bin 910 tane var!

AFAD, İstanbul'da 3 bin 21, Türkiye genelinde 18 bin 910 toplanma alanı olduğunu duyurdu. AFAD, İstanbul’da yapılaşmasını 2000 yılı öncesi tamamlamış merkez ilçelerde toplanma alanlarının sayısında yetersizlik belirlendiğini açıkladı.

AFAD, hasar tespit çalışmaları için broşür dağıttı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),afetzedeler için nakdi yardım ve hasar tespiti konularına yönelik broşür dağıttı. 

AFAD açıkladı: İzmir'de 4,0 üzerinde 46 artçı deprem oldu!

İzmir'de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem sonrasında yaşanan artçı deprem sayısını AFAD açıkladı. Verilere göre, İzmir'de 4,0 üzerinde 46 artçı deprem meydana geldi.

AFAD'dan İzmir depremine ilişkin ön değerlendirme raporu!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) Ege Denizi İzmir Seferihisar açıklarındaki 6,6 büyüklüğündeki depreme ilişkin ön değerlendirme raporu yayımlandı. 

AFAD'dan İzmir'deki deprem sonrası 'hasarlı yapılara girmeyin' uyarısı!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan depremle ilgili alan tarama çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi ve hasarlı yapılara girmeyin uyarısı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı, AFAD ve Kızılay Lübnan'da sahra hastanesi kuracak!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Lübnan'da yaşanan patlamaya ilişkin, Sağlık Bakanlığı, AFAD ve Kızılay aracılığıyla bölgeye arama kurtarma ekibi ve acil sağlık personeli sevk edilmekte, Sahra Hastanesi kurulumu planlanmakta" dedi...

Afad Haberi

Afad

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen 2006 yılında meydana gelen ve biri kadın 3’ü çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği heyelanın ardından AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu. 65 aile için köyün bir kilometre uzağında yapılan konut başına 65 bin lira istenince evler boş kaldı. Köylüler ise heyelan bölgesinde ölüm korkusuyla yaşamaya devam ediyor.


65 BİN LİRA İSTEDİLER 

Köyde 18 Mayıs 2006 yılında meydana gelen biri kadın 3’ü çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği heyelanın yarattığı mağduriyet yıllardır sürüyor. Onlarca evin yıkıldığı, 500 civarında küçükbaş hayvanın öldüğü köyde heyelanın ardından evleri zarar gören ailelere yardım sözü veren valilik, aradan 10 yıl geçmesine rağmen sözünü yerine getirmedi. Olaydan bir yıl sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) 65 aile için köyün yaklaşık...