afrika

afrika

Yapı Sektörü Güney Afrika'yı radarına aldı. Sektör temsilcileri, Johannesburg'da tertip edilen BAUMA Conexpo Africa 2015'e katıldı. İş adamları Güney Afrika'yı kıtanın kapısı olarak gördüklerini belirtti.

Kuzey Anadolu Fayı, enerjiyi biriktiriyor!

AÜ Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ecevitoğlu, Afrika kıtasının Kuzey Anadolu Fay hattına baskı yaptığını söyledi. Prof. Dr. Ecevitoğlu, iki kara parçası arasındaki ilişkiyi anlattı...

Afrikaya Disneyland geliyor!

Güney Afrika'da hız kazanan turizm potansiyeli 'Disneyland' ile taçlanacak. Zimbabve'de Victoria Şelaleleri'ne çok yakın dev bir arazide 'Disneyland' benzeri ikonik bir eğlence parkı kurulması planlanıyor...

Yüzen Fuar Bluexpo Afrika'ya konut taşıyacak

Kuzey Afrika, yapımı kısa sürede tamamlanması planlanan 8 milyon konut ile çok önemli bir pazar.

Afrika, müteahhidin yeni gözdesi

Müteahhitlik sektörü yılda 60 milyar dolarlık bir hacme ulaşan Afrika, şu sıralarda çok gözde

Akçansa, Afrika'ya yöneldi

Akçansa Çimento Genel Müdürü Gürdal: Gürcistan olayları sonrasında ihracat yarı yarıya düştü.

Çimentocular yönünü Afrika ülkelerine çevirdi

Rusya'nın küresel malî kriz sebebiyle olimpiyat yatırımlarını askıya alması, çimento sektörünü tedirgin etti.

Çimentocu rotayı Afrika'ya çevirdi

Krizden önemli oranda etkilenen çimento sektörü, ihracat için alternatif pazarlar yaratmaya çalışıyor

Alacalı İnşaat Sudan ve Kenya'yı yakın markaja aldı

Krizde yeni pazarlarla güç bulmaya çalışan ve rotayı Afrika'ya kıran Türk girişimci, 400 milyon nüfuslu bölgede ticari hamlelerini yeni yatırımlarla güçlendirmeye hazırlanıyor

Arçelik-LG Klima güneş paneli üretmeyi düşünüyor

Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, 2014 yılında bir milyar dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi...

Nazım Kaya: Tüketiciler için düzenleme yapılmalı

Beyaz eşya sektörünün büyümesini sürdürdüğünü belirten Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, "Tüketici güveni için düzenlemeler yapılmalı" dedi

Özdilekpark AVM'de Sarar mağazası açıldı!

Sarar Mağazaları'nı sahibi Cemalettin Sarar, Antalya'da önceki gün açılan Özdilekpark Alışveriş Merkezi'ndeki yeni mağazasının açılışına katıldı...

Türk mobilya sektörü Afrika'ya açılıyor!

Türkiye'nin ev, mutfak, ofis mobilyası ve mobilya yan sanayi üreticileri, Güney Afrikalı satın almacılarla bir araya
geldi

Varyap Meridian'da 1.880 TL peşinatla!

Varyap Varlıbaşlar Yapı, TOKİ ve Emlak GYO ortaklığı ile Ataşehir'de inşa ettiği Varyap Meridian projesinde yüzde 1 peşinat ile satışlara başladı. Değeri 188 bin TL ile 800 bin lira arasında değişen konutlara 120 aya kadar vade yapılıyor

Elektrik, su ve doğal gazda indirim bekleniyor!

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Adnan Keskin, "Elektrik, su, doğal gaz gibi önemli maliyet girdisi olan kalemlerde indirim bekliyoruz" dedi

Afrika'nın hızlı treni Türk şirketi ortaklığında kuruluyor!

Tanzanya'da Doğu Afrika'yı Hint Okyanusu'na bağlayacak Darüsselam-Morogoro demiryolu projesi Türk şirketi ortaklığında kuruluyor.

Doğu Afrika’nın en hızlı tren hattı için temel atıldı!

Yapı Merkezi, Doğu Afrika’nın en hızlı tren hattı projesinin ihalesini kazandı. 1,1 milyar dolarlık projenin temelini attı.

SSM, Kuzey Afrika'da ofis açacak!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), "NATO ile Nasıl İş Yapılır?" konulu seminer düzenledi. Seminerde, Kuzey Afrika'da iş birliği ofisi açılacağı belirtildi.

İHH, Afrika Burkina Faso'da lise inşa edecek!

İHH İnsani Yardım Vakfı, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Burkina Faso'da Malcolm X Lisesi inşa edecek. Okulda, 120’si yetim 735 öğrenci eğitim görecek.

Hilton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da 100 bin odaya ulaştı!

Hilton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde 100 bin odaya ulaştı. Önümüzdeki üç yıl içerisinde şu an yapım aşamasında olan yaklaşık 40 bin oda hizmete alınacak.

ODE Yalıtım, rotayı Afrika'ya çevirdi!

ODE Yalıtım, Eskişehir fabrikasında Mart ayından sonra üretime başlayacak. Kapasite artışını ihracatta büyüme için kullanmayı planlayan ODE Yalıtım, Kuzey Afrika ülkelerine yöneliyor.

Sıla Grup Afrika'da yeni bir sağlık yatırımı yapacakl

Sıla Grup, İran'da toplam bin 750 yataklı, 700 milyon dolarlık iki hastane ihalesi aldı. Sıla Danışmanlık ve Sağlık Hizmetleri Yönetim Kurul Başkanı Dr. İhsan Şahin Afrika pazarına yeni bir sağlık yatırımı yapacaklarını dile getirdi.

Alpa İnşaat, Güney Amerika ve Afrika pazarlarına odaklandı!

Su yalıtım kaplamaları, sızdırmazlık malzemeleri ve yapıştırıcı sektöründe faaliyette olan Alpa İnşaat, 30 ülkeye ihracat yapmaya devam ediyor. Firma, Güney Amerika ve Afrika pazarlarına odaklanmaya başladı.

Miller Holding Afrika'da inşaat projelerine başladı!

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, yükselen pazar olan kara kıta Afrika’da yatırımlara başladıklarını söyledi. Afrika’daki fırsatları değerlendirdiğini ve inşaat alanında yatırım yapmaya başladıklarını belirtti.

Güney Afrika Angola'daki okul kapatılacak!

Güney Afrika Angola'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ile bağlantılı 1 okulun kapatılacağı öğrenildi. Colegio Esperanca Internacional adıyla faaliyet gösteren okulda 750 öğrenci eğitim görüyor.

Yapı Merkezi, Doğu Afrika’nın ilk hızlı tren hattını inşa ediyor!

Yapı Merkezi, Doğu Afrika’nın ilk hızlı tren hattını inşa etmeye başlıyor. Türkiye’den lider Yapı Merkezi ve Portekiz’den Mota-Engil’in oluşturduğu Ortak Girişim, Tanzanya’da inşa edilecek Darüsselam – Morogoro Demiryolu Projesi ihalesini kazandı.

Türk firmalardan Afrika’ya 55 milyar dolarlık proje!

Türkiye, 2017'nin sonuna kadar Afrika'da 15 büyükelçilik daha açmayı hedefliyor. Türk firmaların, Afrika’da üstlendiği bin 80’e yakın projenin toplam değeri de 55 milyar dolara ulaştı.

Mobilya sektörü Afrika ve Uzakdoğu’ya yelken açacak!

Uzun zamandır beklenen navlun desteği sonunda çıkıyor. Navlun teşvikini arkasına alacak olan mobilya sektörü, Afrika ve Uzakdoğu’ya yelken açacak. Türk markaları şimdiden Orta ve Batı Afrika’da mağaza anlaşmaları yapmaya başladı.

afrika

afrika afrika

YAPI Sektörü Güney Afrika'yı radarına aldı. Sektör temsilcileri, bu çerçevede Johannesburg'da tertip edilen BAUMA Conexpo Africa 2015'e katıldı. Etkinlikte üyeleri ile yer alan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği'nin Başkanı Rıdvan Mertöz, Güney Afrika'yı kıtanın kapısı olarak gördüklerini belirterek "Güney Afrika tek yapı sektöründe değil, diğer alanlarda da önemli imkanlar sunuyor. İhracatçımız ufkunu geniş tutsun, biz bu bölgeleri tahlil edip firmalarımızın burada çok şey yapacağını anladık"...