Ali Sami Yen Stadı

Ali Sami Yen Stadı

Yavuz Semerci Haberürk Gazetesi'ndeki bugünkü köşe yazısında Galatasaray’ın zorla Seyrantepe’ye gönderildiğini iddialarını ele aldı. İşte o yazı...

1999 yılında Ali Sami Yen projesi 'başka bahar'a kaldı!

1999 yılında Galatasaray Kulübü, Mecidiyeköy'de stadın ve bölgenin çehresini değiştirecek projeyi hazırlatmış. Projeyi hayata geçirmek için dış finans kuruluşlarından sağlanacak kredi alınamayınca, proje 'başka bahar'a kalmış.

1998 yılında Ali Sami Yen Stadı dev bir kompleks olacak!

1998 yılında Ali Sami Yen Stadı, Şişli Belediyesi inşaat ruhsatı verdiğinde dev alışveriş ve spor kompleksi olacakmış. 100 milyon dolara mal olacak yatırımın finansmanını sağlamak için kulüp halka açılacakmış.

2003 yılında Sarıgül'den Galatasaray'a stad projesi!

2003 yılında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen'i Seyrantepe'de 100 dönümlük araziye taşımayı ve stadın eski yerine 7 katlı bir iş merkezi yapılmasını önermiş.

1998 yılında Türkiye, akıllı stada kavuşacakmış!

1998 yılında Galatasaray, 2000'li yıllara Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadı'nın yerine yapacağı dev statla girecekmiş. Araç trafiği ve bilet problemi yaşatmayacak olan stat, kurulan dev ekranlar sayesinde deplasmanı da bitirecekmiş.

1993 yılında Galatasaray 40 bin kişilik yeni bir stat yaptıracakmış!

1993 yılında Galatasaray yönetimi, Ali Sami Yen Stadı'nın yerine yeni bir stat inşa etme kararı almış. Büyükçekmece veya FSM Köprüsü'nün Avrupa Yakası'nda yaptırılacak 40 bin kişilik stat 200 milyar liraya mal olacakmış.

1989 yılında Ali Sami Yen Stadı'nın satış bedeli belirlenmiş!

1988 yılında Beden Terbiyesi, Ali Sami Yen Stadı'nın satış bedelini 200 milyar olarak belirlemiş. Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadı'nın parasına Bayrampaşa'da 100 bin kişilik stat yapılacakmış. Stadın yerine iş merkezleri yapılacakmış.

Aziz Torun iş hayatına çaycılıkla başladı!

Mecidiyeköy'deki Torun Center inşaatında 10 işçinin ölümüyle gündeme gelen Torun Ailesi, çaycılıkla başladıkları iş hayatlarında önce gıda işine girdi, ardından inşaat işinde büyüdü. İşte ailenin büyüme hikayesi...

Likör fabrikası binası arsasından kıymetli

Kiler Grubu'nun satın aldığı arsada bulunan Likör Fabrikası binası arsadan daha da değerli.

Seyrantepe ihalesinin yeni ilanı yayımlandı!

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yüklenici firmanın sözleşme gereklerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesini feshettiği Seyrantepe Spor Kompleksi'nin yapımı için açtığı yeni ihalenin ilanları yayımlandı

Ali Sami Yen'de Eski Açık Trübün'ünün üstü kapatılıyor!

Galatasaray'ın maçlarını oynadığı Ali Sami Yen Stadı'nda, kombine biletleri tükenen Eski Açık Tribün'ün üstü, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) tarafından kapatılacak

Erdoğan Bayraktar: Seyrantepe 365 günde bitecek!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, yapımında yaşanan sorunlar nedeniyle ihalesi iptal edilen Türk Telekom Arena'nın yeni ihalesini 27 Temmuz Pazartesi günü yapacaklarını bildirdi

Haluk Sur: Seyrantepe'de kayıp yok!

CNBC-e'de yayınlanan Piyasa Ekranı programına konuk olan Eski GYODER Başkanı ve ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur Seyrantepe ihalesini değerlendirdi

Yaşar Aşçıoğlu: Galatasaray'ın tarihine geçecektim

Ali Sami Yen Stadı'nın hemen yanında bulunan likör fabrikasının sahibi, stat için bugüne kadar iddialı açıklamalar yapan Yaşar Aşçıoğlu, ihaleden neden çekildiğini anlattı

TOKİ Kayabaşı fotoğrafları sadece www.emlakkulisi.com'da!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), toplam 60-65 bin konutun yapımının planlandığı İstanbul Kayabaşı için düzenlediği "Konut tasarım yarışması"nın kazanan projeleri www.emlakkulisi.com'da!

Ali Sami Kutlu kimdir?

Ali Sami Kutlu, 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Peki Ali Sami Kutlu kimdir? Ali Sami Kutlu hangi işlere imza attı?

İşte Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue projesi!

Dursun Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue hakkında açıklamalarda bulundu. Özbek, " Projenin bütününde müze, müze ile birlikte de stat turu uygulamaları var. Aslantepe'deki yerimiz farklı bir mekan haline gelecek." dedi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde basketbol salonu inşa edilecek!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi içinde yapılması düşünülen basketbol salonu projesine Mart ayı içinde start vererek temel atmayı planlıyor. Proje 2 yıl içerisinde bitirilecek.

Ali Sami Yen Stadyumu'nun satış bilmecesi!

Sayıştay’ın raporuna göre, Ali Sami Yen Stadyumu’nun satışından doğan 132 milyon TL, Spor Genel Müdürlüğü kayıtlarında görülmüyor.

Ali Sami Yen Oteli'nin inşaatında sona gelindi!

G.Saray Başkanı Dursun Özbek'in "Zararı aşağıya çekmek için bazı aksiyon planları hazırladık" cümlesinin perde arkası aralandı. Kulübün yol haritası kapsamında Ali Sami Yen Oteli, Florya ve Riva arazilerinin de planı yapıldı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ne yapılacak spor salonu için yetki alındı!

Galatasaray Kulübü'nün ekim ayı olağan divan kurulu toplantısı yapıldı. Dursun Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ne yapmayı planladıkları spor salonuyla ilgili yetki belgesini aldıklarını aktardı.

GS yönetimi, Ali Sami Yen Oteli ve Riva projelerini hayata geçirecek!

Son 3 sezon zararı şu an 106 milyon Euro olan Galatasaray'da yönetim; Ali Sami Yen Oteli, Riva projelerini hayata geçirmeyi planlıyor.

1943 yılında Ali Sami Yen Stadı'nın temeli atılmış!

1943 yılında Mecidiyeköy'de eski Likör Fabrikası'nın yanında inşa edilecek Ali Sami Yen Stadı'nın temeli atılmış. İstanbul Valisi Lütfi Kırdar'ın riyaseti ile temel atma töreni gerçekleştirilmiş.

1999 yılında Ali Sami Yen projesi mutlaka gerçekleşecek!

1999 yılında eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren, Ali Sami Yen projesinin mutlaka gerçekleşeceğini söylemiş. Borç çıkmazında olan Galatasaray, aynı yıl Florya'da 3.5 milyon dolar yatırım yapmış.

1998 yılında Ali Sami Yen Stadı dev bir kompleks olacak!

1998 yılında Ali Sami Yen Stadı, Şişli Belediyesi inşaat ruhsatı verdiğinde dev alışveriş ve spor kompleksi olacakmış. 100 milyon dolara mal olacak yatırımın finansmanını sağlamak için kulüp halka açılacakmış.

1989 yılında Ali Sami Yen Stadı'nın satış bedeli belirlenmiş!

1988 yılında Beden Terbiyesi, Ali Sami Yen Stadı'nın satış bedelini 200 milyar olarak belirlemiş. Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadı'nın parasına Bayrampaşa'da 100 bin kişilik stat yapılacakmış. Stadın yerine iş merkezleri yapılacakmış.

1987 yılında Ali Sami Yen Stadı satılacakmış!

1987 yılında Tekel, şehir merkezlerindeki değerli bazı bina ve arsalarını satışa çıkaracakmış. Satışa çıkarılacaklar arasında Mecidiyeköy Likör Fabrikası ve Ali Sami Yen Stadı da bulunuyormuş. Stada 250 milyar lira değer biçilmiş.

Torunlar İnşaat, Ali Sami Yen'in tapusunu aldı!

Asansör faciasında 10 işçinin hayatını kaybettiği Torun Center İnşaat'ının yapıldığı Mecidiyeköy'deki eski Ali Sami Yen Stadı arazisine ait tapunun TOKİ tarafından Torunlar İnşaat'a devredildiği ortaya çıktı.

Ali Sami Yen Stadı

Ali Sami Yen Stadı Ali Sami Yen Stadı

Taraftarlık pek çok kişinin gözünü kör ediyor. Dün Galatasaray yazısının ana fikri, Galatasaray’ın cebinden tek kuruş harcamadan kendi stadını yapmasıydı. Aklı evvel bazı amigolar stat için verilen rakamların yanlışlığı üzerinden beni yalanlamaya kalkıyor. Kimisi de Galatasaray’ın zorla Seyrantepe’ye gönderildiğini ileri sürüyor.


O zaman biraz daha açalım.


1) Seyrantepe’deki arazinin boyutu 350 dönümdü (35 değil). Maliye Bakanlığı’na aitti. Bu arazi bazı banka çalışanlarının kurduğu kooperatiflere konut yapması için tahsi edildi. İş Bankası kooperatifi lider konumdaydı. İleri görüşlü Galatasaraylı kimi yönetici ve destekçi (Mustafa Sarıgül örneğin) dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın da desteğiyle bu arazinin üst kullanım hakkını Galatasaray kulübüne verdirdi. Amaç şuydu: Burada inşaat yapmak isteyen kooperatifler ya bu üst kullanım hakkı için Galatasaray’a para verecekti ya da Galatasaray’ın istediği stadı yapacaktı....