29 / 03 / 2023

alışveriş merkezleri

alışveriş merkezleri

Alışveriş Merkezleri’nde (AVM) otopark hizmeti yasal olarak ilk üç saat ücretsiz olmasına rağmen çoğu kuruluş bu kurala uymayarak milyonlarca lira haksız kazanç elde ediyor.

Alışveriş merkezleri yerini, alışveriş caddelerine bırakıyor!

Türkiye’de artık alışveriş merkezleri yerini “Alışveriş Caddeleri”ne bırakıyor. Gül, “Alışveriş caddeleri, geleneksel pazar anlayışını alışveriş merkezi tarzıyla birleştiriyor. Bu yüzden AVC’lerdeki mağazalar, daha çok ilgi görüyor” dedi.

AVM'ler genel giderleri azaltarak mağazaların yüzünü güldürüyor!

Türkiye'de kiraların döviz üzerinden alınması ve genel giderlerle ilgili sorunları sürekli gündemde olan alışveriş merkezi (AVM) sektöründe, maliyet avantajı konusunda önemli bir girişim başladı.

AVM'lerden 2016'da daha fazla ciro elde edilmesi bekleniyor!

Açıklanan son verilere göre AVM'ler kasımda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10.5 daha fazla ciro elde ederken, sektör temsilcileri 2016'dan rekor bekliyor

AVM yatırımcıları 5 Mart'ta toplanacak!

AVM (alışveriş merkezi) Yatırımları Konferansı 'nın, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ( AYD ) ve Soysal Danışmanlık işbirliğiyle 5 Mart'ta yapılacak.

Trump AVM'de eğlence doludizgin!

Sömestir tatili başladı. Pek çok yerde özel etkinlikler, eğlenceler, yarışmalar, atölye çalışmaları var. Çocuklar; kiminde mandaldan oyuncak yapacak, kiminde farklı ülkelere yolculuk edecek, kiminde Eskimo evi iglo'nun yapımını öğrenecekler.

Sesli adımlar AVM'ye girdi!

AVEA'nın ' Sesli Adımlar' uygulaması Ankara'daki bir alışveriş merkezinde hayata geçti.Görme engellilerin sosyal hayata entegrasyonlarını kolaylaştırmayı amaçlayan uygulama akıllı telefonlar üzerinden alan sorgulama hizmetleri sunuyor.

Alışveriş Merkezleri cirolarını yükseltti!

AVM Ciro Endeksi 2014 yılının Kasım ayında yıllık bazda yüzde 1 7,1 artış kaydederek 171 puana yükseldi. Verimlilik, istanbul'da 750 lira, Anadolu'da ise 586 lira seviyesinde gerçekleşti.

Avm'ler neden daha çok tercih ediliyor?

Tüketicilerin vakit geçirmek, sosyalleşmek, eğlenmek ve can sıkıntısından kurtulabilmek için gitmeyi tercih ettikleri yerlerin başında AVM'ler geliyor. Yazın sıcağından, kışın soğuğundan korunarak, alışveriş daha konforlu hale getiriliyor.

AVM'lere ilgi yabancı yatırımcılardan geliyor!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü: ''2015 yılında perakende sektöründe cirolarda artışın devam edeceği görüşündeyiz. Sektör her geçen gün büyüyor'' dedi.

Alışveriş Merkezleri'nde kur sabitleniyor!

Alışveriş Merkezleri'nde kur sabitleniyor. Türkiye'de sayıları her geçen gün artan Alışveriş Merkezleri ( AVM ) dolar ve Euro’daki ani yükselişlerden etkilenmemek için rotayı Türk Lirası’na çevirdi.

Alışveriş Merkezleri esnafa zarar veriyor!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, alışveriş merkezlerinin Ramazan ayında geç saate kadar açık kalmasının esnafa zarar verdiğini belirtti. Alışveriş merkezlerinin açılış kapanış saatleri küçük esnafı etkiliyor.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: AVM'ler pazar günü kapalı olmalı!

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "AVM'ler günde 10 saatten fazla çalışmamalı ve pazar günü kapalı olmalı" dedi. TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken. AVM'lerin günde 10 saatten fazla çalışmaması gerektiğini belitti

AVM'lerin ciro endeksi yüzde 5,3 arttı!

Alışveriş Merkezi (AVM) ciro endeksi, nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,3 artarak, 138 puana yükseldi. Alışveriş Merkezlerinin cirosunun artması sevindirici bir haber olarak nitelendirildi.

Bendevi Palandöken: Açık hava AVM'ler haksız rekabete yol açıyor!

Boş arazilerde kısa sürede kurulan çadır AVM'lerin hızla etrafımızı sarmaya başladığını ifade eden TESK Başkanı Palandöken "Her türlü mal ve gıda maddesinin satıldığı bu alışveriş merkezleri haksız rekabet yaratıyorlar" dedi.

alışveriş merkezleri Haberi

alışveriş merkezleri

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, “AVM otoparkında üç saat kalmadıysanız ücret ödemeyin. Gerekirse polis çağırın ve şikayetçi olun” diyerek araç sahiplerini uyardı. İşte detaylar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanmış karara göre İstanbul’daki tüm alışveriş merkezleri otoparkları 3 saate kadar ücretsiz olarak hizmet vermek zorunda. Bu yasal düzenlemeye rağmen özellikle Avrupa Yakası’nda bulunan birçok AVM bu kararı ihlal ediyor ve hukuka aykırı kazanç sağlıyor. Maalesef cezai yaptırımlar da caydırıcı olmuyor. Hal böyle olunca da sorun bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Otopark ücreti nedeniyle çevrede park arayışına giren vatandaşlar da, fazladan trafik yükü oluşturarak İstanbul'da trafiğin kilitlenmesine neden oluyor.

DENETİMLER YETERSİZ KALIYOR!

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yasa dışı ücret alan pek çok AVM’yi belediyeye...