ALK Giyim Tekstil

ALK Giyim Tekstil

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kurulan ALK Giyim Tekstil, Yüksekova’dan Batı ve Ortadoğu ülkelerine ihracat yapıyor

Avahi Tekstil İnşaat Taahhüt İşleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Avahi Tekstil İnşaat Taahhüt İşleri Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 200 bin TL sermaye bedeli ile Abdullah Alkış tarafından kuruldu.

Van Tekstil ve Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı ihalesi tamam!

Van'da tekstil yatırımı yapmak amacıyla yer talebinde bulunan firmaların ihtiyacına yanıt verilmesi amacıyla hayata geçirilen "Tekstil ve Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi" projesinin altyapı ihalesi gerçekleştirildi.

Diyarbakır Tekstil İhtisas OSB'de 60 firmaya arsa tahsis edildi!

İstanbul’da işçi bulmakta zorlanan tekstil ve hazır giyim firmaları Diyarbakır’a yöneldi. Diyarbakır Tekstil İhtisas OSB'de 60 firmaya arsa tahsis edildi.

Doğan Yılmaz Giyim İnşaat Malzemeleri Tekstil Kimyasalları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Doğan Yılmaz Giyim İnşaat Malzemeleri Tekstil Kimyasalları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Yılmaz Doğan tarafından kuruldu. 

Alk Mimarlık İnşaat Tasarım Dekorasyon Tekstil Danışmanlık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Alk Mimarlık İnşaat Tasarım Dekorasyon Tekstil Danışmanlık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Gökhan Alkan, Ali Gökçe Alkan ve Şirin Demirkanlı tarafından 102 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

Kompedan mağazaları kapatılacak mı?

Eko Giyim Tekstil Mağazacılık A.Ş için mahkeme iflas kararı verdi. Türkiye genelindeki 110 mağazası ile iç giyim sektöründe faaliyet gösteren şirketin Kompedan markası ile açtığı mağazalar birer-birer kapandı.

Modaslan Giyim Tekstil, Dubai'de ofis açıyor!

Turizm sektöründeki durgunluk nedeniyle iç pazarda yaşanan daralmayı ihracatla kapatan Modaslan Giyim Tekstil, 2017 yılı içinde Dubai'de ofis açarak pazar payını genişletmenin planlarını yapıyor.

Kastamonu Taşköprü’ye 250 kişi kapasiteli fabrika!

Taşköprü Belediyesi’ne ait eski Zirai Donatım binalarını Taşköprü Belediyesi’nden kiralayan İstanbul merkezli Anka Giyim Tekstil Dış Ticaret Ltd. Şti. önümüzdeki günlerde 3 bin metrekarelik alanda tekstil fabrikasını hayata geçirecek.

Ekpen Tekstil yurtdışında ofis açacak!

Yurtdışında kendi dizayn ofislerini açacak olan Ekpen Tekstil, bu sayede global pazarda modayı belirleyen bölgeleri Denizli ile buluşturmayı hedefliyor. Bebek giyim imalatıyla sektöre giren firma, b, ev tekstili ve spor giyim üretimi yapıyor.

ABT Tekstil Jasmini markasıyla mağazalaşacak!

ABT Tekstil’in, 2005’te kurduğu ‘Gebe’ giyim, 20 milyon lira ciro yakaladı. Yurtiçinde 13 mağazası bulunan Gebe’deki tecrübenin ardından firma, ‘iri ve kilolu’ gençler için de Jasmini markasıyla mağazalaşma kararı aldı.

JFC Store Samsun'da 4 şubeye ulaştı!

JFC Store Erkek Giyim tekstil sektöründe hızlı ve emin adımlarla ilerliyor. Türkiye genelinde 20 mağazaya ulaşan marka, Samsun'da 4 şubesiyle birlikte, Meyadan mağazasını Samsun'un kalbi Mecidiye'ye taşıdı.

Mupa Tekstil Giyim İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mupa Tekstil Giyim İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Selim Işık tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 24 Kasım'da Kartal, Yalı Mahallesi'nde kuruldu.

Aster Tekstil Londra'da mağaza açtı!

Yıllık 70 milyon euroluk cirosunun yarısını İngiliz markaları için yaptığı üretimden elde eden Aster Tekstil, üst gelir grubuna hitap eden kadın giyim markası War The Robe'u yarattı..

ALK Giyim Tekstil Haberi

ALK Giyim Tekstil

Kaymakamlık, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu destekleriyle ’İş Gücü Yetiştirme Projesi’ kapsamında 100 kişi fabrikada çalışmaya başladı. Çalışanların 80’i kadın. İşletme Müdürü Muğdat Alkan, Yüksekova’nın böyle iş sahalarına ihtiyaç duyduğunu ve buna cevap verecek işletmelerin olması gerektiğini söyledi. 

İşadamlarında çağrıda bulunan Alkan, “Diğer iş adamlarının da gelip burada gönül rahatlığıyla yatırım yapmalarını bekliyoruz. Burada kurduğumuz fabrika birçok kişiye ekmek kapısı oldu. Eğer bu gibi yatırımlar ilçeye yapılırsa, hem göç önlenmiş olur, hemde kentin değişimine katkı sunar” diye konuştu.

Özellikle kadın çalışanların ağırlıklı olduğu fabrikada usta eğitici olarak çalışan Zarife Üstunç, “Bu fabrika özellikle biz kadınlar için çok iyi oldu. Erkekler çalışmak için batı illerine gidebiliyorlar. Fakat bizim öyle bir imkanımız yok. Bizimde çalışabileceğimiz iş sahalarının ilçemizde olması bizi...