06 / 07 / 2022

Amerika

Amerika

Dolara yatırım yapacaklar, doların Türk lirası karşısındaki seyrini merakla takip ediyor. Herkes doların yeniden yükselip yükselmeyeceğini merak ediyor. Ancak Amerikan Merkez Bankası'nın 14-15 Haziran'da yeniden faiz yükseltmesi ve doların bir kez daha yukarı yönlü bir seyir izlemesi bekleniyor.

Ayçiçek yağından sonra bir kıtlık daha geliyor! İşte marketlerde tükenen o ürün

Ayçiçek yağı ve şekerde yaşanan sıkıntıların ardından dünya genelindeki marketlerde bebek maması bulmak zorlaştı. Türkiye'de şu an böyle bir sıkıntı yok.

İmkanınız varsa mutlaka dolar alın! Bugün son gün, yoksa geç olabilir

Amerikan Merkez Bankası'nın açıkladığı 50 baz puanlık faiz kararının ardından dolarda yükseliş bekleniyor. İmkanı olanların dolara yatırım yapmasının doğru olacağı belirtildi. Aksi takdirden yarından itibaren dolarda ciddi hareketlilik bekleniyor.

Eyvah eyvah petrolde büyük şok! Benzin ve motorin fiyatlarına yansıması eli kulağında

ABD’de ham petrol stoklarında düşüş meydana geldi. AB’nin Rusya’dan ham petrol ithalatını yasaklama ihtimali de petrolde yükselişe neden olurken, bu gelişmelerin benzin ve motorin fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Dolar alıp satacaklar bekleyin! Bu hafta çok kritik! İşte 9 Nisan 2022 güncel dolar kuru...

Dolar alıp satacak vatandaşlarla ilgili dikkat çeken bir haber geldi. ABD ve Türkiye'de gözler Merkez Bankaları tarafından verilecek faiz kararına çevrilirken, vatandaşların sabırlı olması gerektiği vurgulandı.

ABD'de konut ve otomobil satışlarında patlama yaşandı!

ABD ekonomisinin düzelmeye başladığının en önemli işaretlerinin başında konut ve otomobil satışları geliyor. 2008’de patlak veren mortgage krizinin etkisiyle kesilen otomobil ve konut satışlarında yeniden patlama yaşanmaya başladı...

Miami'de konut fiyatları Beylikdüzü'nden daha ucuz!

Türkiye'de 1+1 daireler 200 bin TL fiyatlarla satılırken, Amerika'da 7 odalı villaların fıyatları 89 bin dolara düştü...

Amerika'da ev fiyatları 2012'ye göre yüzde 10,2 arttı!

Amerika'da ev sayısının artmasıyla birlikte, ev fiyatları da doğru orantılı bir şekilde artış gösterdi...

Amerika'da boş ev sayısı 301 bini geçti!

Yapılan bir araştırmaya göre Amerika genelinde 301 binden fazla ev boş durumda...

One World Trade Center, Amerika'nın en yüksek binası olacak!

ABD'de 11 Eylül 2001 saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine inşa edilen One World Trade Center’de inşaat tüm hızıyla devam ediyor

One World Trade Center, Amerika'nın en yüksek binası olacak!

ABD'de 11 Eylül 2001 saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine inşa edilen One World Trade Center’de inşaat tüm hızıyla devam ediyor

Diane Cook ve Len Jenshel, gökdelen tepelerindeki yeşil alanları fotoğrafladı!

ABD’nin deneyimli manzara fotoğrafçısı çifti Diane Cook ve Len Jenshel, dünyanın çeşitli bölgelerindeki gökdelen tepelerinde oluşturulan yeşil alan trendini fotoğrafladı. ABD’li Diane Cook ve Len Jenshel, dünyanın çeşitli bölgelerindeki gökdelen tepele

Mimar Hakan Yürüoğlu Abu Dhabi Doha’nın en lüks kulesini düzenleyecek!

Millenium Otel ile anlaşan Hakan Yürüoğlu, grubun Orta Doğu’daki otellerinin tümünün danışmanı olarak çalışacak

Mimar Hakan Yürüoğlu Abu Dhabi Doha’nın en lüks kulesini düzenleyecek!

Millenium Otel ile anlaşan Hakan Yürüoğlu, grubun Orta Doğu’daki otellerinin tümünün danışmanı olarak çalışacak

ABD yönetimi Utah Çölü’ne dünyanın en büyük telekulak merkezini inşa ediyor!

Bu öyle bir tesis ki, dünyadaki tüm telefon konuşmaları, bütün internet trafiği, gizli yazışmalar anlık olarak bu merkez tarafından yakalanıp depolanacak

Amerika'da konut başlangıçları 0.3 arttı!

Amerika Birleşik Devletleri'nde konut başlangıçları, Haziran 2006'dan bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

Amerika'da konut fiyat endeksleri yüzde 19.2 oranında arttı!

S&P CoreLogic Case-Shiller açıkladı, Amerika'da konut fiyat endeksleri yüzde 19.2 oranında arttı!

Amerika'dan nasıl ev alınır?

Amerika'da şu sıralar konut kredisi faizleri en düşük oranda. Belirli koşulları yerine getiren Türkler Amerika'da konut sahibi olabiliyor.  

Amerika'da 36 milyon dolarlık dev kripto para vurgunu!

Amerika'da 36 milyon dolarlık dev bir kripto para vurgunu gerçekleştirildi. 16 yaşındaki genç hacker, 6 milyon dolarlık kripto para ile yakalandı.

Konut satışında Amerika ve Avrupa’daki modeller örnek alınmalı!

Türkiye'de sayılarının 300 bine ulaştığı belirtilen konut mağdurları senelerdir çözüm arıyor. Uzmanlar Türkiye'de ev alım satımında Amerika ve Avrupa’daki satış modellerinin örnek alınması gerektiğine dikkat çekiyor. 

Sörfçü Enes Yılmazer Amerika'nın lüks malikanelerini tanıtacak!

Sörf sporunda üç kez şampiyonluk elde eden Enes Yılmazer Amerika'nın lüks malikanelerinin tanıtılacağı reklam filmlerinde oynayacak. 

Amerika'da gayrimenkul yatırımları borsayı solladı!

Ekonomide kazançlı yatırım yapmak isteyen vatandaşların bir kısmı borsayı tercih ederken bir kısmı da gayrimenkulü tercih ediyor. Amerika'da yapılan araştırmalara göre; son zamanlarda gayrimenkul yatırımları borsa yatırımlarını tahtından etti. 

Latin Amerika'ya lojistik merkezi inşa edilecek!

"Evsid Connect Latin Amerika" sanal ticaret etkinliğinde konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Latin Amerika'ya yeni bir lojistik merkezi inşası için çalışmalara başlandığını dile getirdi. 

Türklere Amerika'da konut sahibi olma fırsatı!

Amerika'nın emlak broker'larından International Realtors Group ile Cengiz Bayırlı'nın kurucusu olduğu Property Invest USA şirketi birleşti. Birleşmeyle birlikte portföyü çoğaltan ortaklar, Türk yatırımcılara cazip fiyatlı ve üç yıl kira garantili ev satın alma imkanı sunuyor.

Amerika'da ödenmemiş kira borçları giderek artıyor!

Amerika çapında ödenmemiş kira faturaları giderek artıyor. Federal hükümet ve bazı eyaletlerse kira ödemelerini yapamayan ailelerin evlerinden tahliye edilmelerini engellemek için bazı çalışmalar yapmıştı, fakat borçlar hala artışta.

Çelik sektörünün hedefi Batı Afrika ve Latin Amerika!

Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Aslan yaptığı açıklamada küresel ticaretin kademeli olarak açıldığını söyleyerek, "Güneydoğu Asya, Batı Afrika ve Latin Amerika ihracattaki yeni hedef pazarlarımız arasında." şeklinde konuştu.

Aj Energy.Llc Merkezi Amerika İstanbul Merkez Şubesi açıldı! 

Aj Energy.Llc Merkezi Amerika İstanbul Merkez Şubesi Şişli'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Alaattin Şimşek tarafından kuruldu. 

Turaş Gaz Latin Amerika'da fabrika açıyor!

Selimpaşa’daki akıllı üretim tesisinden dünyaya gaz armatürleri satan Turaş, koronavirüs salgını sonrası Amerika’dan aldığı siparişlere yetişebilmek için Latin Amerika'da fabrika açacak...

Amerika Haberi

Amerika

Türkiye, ekonomik anlamda tarihinin en zorlu süreçlerinden birini geçiriyor. Hükümet cephesi, büyüme rakamlarının iyi gittiğini ve bu sıkıntılı süreçten sonrasının daha refah olacağını dile getirse de özellikle döviz ayağında yaşanan sert dalgalanmalar, vatandaşın cebini bir hayli zorluyor. Durum böyle olunca vatandaşlar da dolar kurunu çok sık takip ediyor. 
 

MAYIS AYI HAREKETLİ GEÇTİ

Dolar TL'de Mayıs ayı hayli bir hareketli geçti. Amerikan Merkez Bankası'nın faiz artırması dolara kısa sürede yansıdı ve 15  TL seviyelerindeki dolar, hızlı bir şekilde 16 TL'nin üzerine çıktı. Vatandaşlar şu anda doların nasıl bir seyir izleyeceğini merak ediyor.