Ankara Ticaret Odası

Ankara Ticaret Odası

ATO Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) iş birliği ile düzenlediği “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Bilgilendirme Toplantısı” ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşti...

Osmanlı Halk Pazarı'nda 253 dükkânın anahtar teslimi yapıldı!

Büyükşehir Belediyesi ve ATO’nun işbirliğiyle şubat ayında temeli atılan ve rekor bir hızla tamamlanan Osmanlı Halk Pazarı’ndaki 253 dükkânın anahtarları sahiplerine teslim edildi.

ATO, AVM’leri canlandırmak için 3.5 milyon TL kaynak ayırdı!

AVM’leri canlandırmak için 3.5 milyon TL kaynak ayıran ATO’nun kampanya detayları da netleşiyor. Lüks otomobillerin de yer aldığı hediye çekilişleri yakında...

Mahir Ünal: Şehirlerimiz kanserli hücre gibi büyüyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Türkiye bir türlü çatışma ortamından çıkamıyor. Siyasette ali çıkarlar söz konusu olduğu anda da mutabakat sağlanamıyor. Türkiye’nin köklü bir reforma ihtiyacı var." dedi.

Alman Mimar Braunfels, Ankara'yı inceledi: Yıkmayın örnek alın!

Ankara Marka Festivali için Başkent’e gelen ünlü Alman Mimar Prof. Stephan Braunfels, kent mimarisini inceledi. Braunfels, Başkent’teki Cumhuriyet dönemi yapılarının korunması gerektiğini vurguladı. İşte açıklamaları...

MAPIC 2015'e 14 türk firması katılacak!

Bu yıl dünyanın en büyük perakende ve gayrimenkul yatırımcılarını 21. defa buluşturacak MAPIC 2015’te, dünya markası olmak isteyen Türk markaları da çok iddialı.

Ankara'daki Uluslararası Fuar Alanı temeli ne durumda?

Melih Gökçek,Salih Bezci, Nurettin Özdebir ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz’un katılımıyla 26 Mayıs’ta Akyurt Saracalar Mahallesi’nde temeli atılan Ankara Uluslararası Fuar Alanı, seçimlerin ardından kaderine terk edildi.

Central Park Projesi 3 boyutlu çizimle canlandırıldı!

Salih Bezci’nin daha önce öneri olarak sunduğu ‘Central Park’ projesi 3 boyutlu çizimle canlandırıldı. Proje; Gençlik Parkı ile 19 Mayıs Stadyumu’nun bulunduğu alanı spor, eğlence ve yaşam merkezi haline dönüştürmeyi amaçlıyor.

Salih Bezci: Girişimciliği geliştirmek zorundayız!

Ankara Ticaret Odası (ATO), Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Erasmus Genç Girişimciler programı kapsamında, yeni girişimcilerini Avrupa’ya gönderirken, girişimci üyelerinin de Avrupalı girişimcilere ev sahipliği yapmasını sağlıyor.

ATO Güvenli İskele-İskelede Güvenlik semineri 7 Nisan'da!

Ankara Ticaret Odası, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile ortaklaşa, inşaat sektöründe iş kazalarının önlenmesine yönelik ‘Güvenli İskele – İskelede Güvenlik’ semineri düzenleniyor.

Salih Bezci: AVM'ler Türkiye'ye çağ atlattı!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, "AVM'ler Türkiye'ye çağ atlatmış projelerdir. Ankara ve İstanbul'daki AVM'ler son 10 yılda ekonomiye damga vurdu" dedi.

Salih Bezci: AVM’ler ekonomiye damga vurdu!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Alışveriş Merkezleri’nin Türkiye’ye çağ atlatan projeler olduğunu belirterek, “Ankara ve İstanbul’daki AVM’ler son 10 yılda ekonomiye adeta damga vurdu” dedi.

MIPIM’e dev şehir maketleri damga vurdu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MPIM’e, dev şehir maketleri damgasını vurdu. ATO Başkanı Bezci, önümüzdeki sene kapsamlı bir Ankara şehir maketi yapmamız lazım." dedi.

MPIM’e dev şehir maketleri damga vurdu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MPIM’e, dev şehir maketleri damgasını vurdu. ATO Başkanı Bezci, önümüzdeki sene kapsamlı bir Ankara şehir maketi yapmamız lazım." dedi.

ATO MIPIM'de Ankarayı tanıtacak!

ATO'nun 140 metrekarelik standında Ankapark, Uluslararası Fuar Merkezi, Otonomi ve Podium AVM maketleri yer alacak. Fransa Cannes'de düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul ve yatırım fuarı MlPIM'de Ankara'yı tanıtacak.

Kocaeli Ticaret Odası'ndan konut alacaklara müjde!

Kocaeli Ticaret Odası, inşaat sektörünün canlanması ve vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmesi için taşın altına elini koydu.  Ziraat Bankası ile imzalanan protokole göre KOTO üyesi müteahhit firmaların katkı payıyla vatandaşlar, yüzde 0,98 faizle konut sahibi olabilecek.

Ankara Akyurt Fuar Alanı 2019'da tamamlanacak!

Ankara Akyurt Fuar Alanı'nda hafriyat çalışmalarının tamamlandı. Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baran, "ATO olarak Ankara'yı kongre ve fuar turizminde ileri taşımak istiyoruz." dedi.

Nazilli Ticaret Odası imar barışını anlattı!

Nazilli Ticaret Odası’nın (NTO) ev sahipliğinde Bozdoğan Çayboyu Mahallesinde yapılan sektör toplantısında, mermer sektöründe faaliyet gösteren firmalara imar barışı konusu anlatıldı. 

Ankara Uluslararası Fuar Alanı'nda inşaat başladı!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Uluslararası Fuar Alanı Projesi'ni bir yıl içinde tamamlamak üzere çalışmaları başlattıklarını açıkladı. 

Menemen Ticaret Odası'nda emlak danışmalığı kursu!

Menemen Ticaret Odası ve Menemen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen Emlak Danışmanlığı Kursu bir aylık eğitimini tamamlandı.

Ankara Ticaret Odası Emlak Vergisi Masası kurdu!

Ankara Ticaret Odası (ATO), “Emlak Vergi Değeri” artışlarına yapılacak itirazlar için “Emlak Vergisi Masası” kurdu.

Kayseri Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası açılıyor!

Kayseri Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası 08 Temmuz 2017 Cumartesi günü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımı ile gerçekleşecek törenle açılacak.

Ankara'da gayrimenkul piyasası hareketlendi!

Ankara, hedeflerini büyüttü. Ankara ekonomisinin nabzının tutan Ankara Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Odası başkanları, 'Üretim Reform Paketi' ile birlikte Baskent'te yatırımların artacağını söyledi.

Demirde fiyat arttıkça inşaat sektöründe de tansiyon yükseliyor!

Demir fiyatlarındaki artışın inşaat sektörünü olumsuz etkilediğini söyleyen Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Demirde fiyat arttıkça inşaat sektöründe de tansiyon yükseliyor." ifadesini kullandı.

Demirdeki fiyat artışı inşaat sektörüne darbe vurur!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran yaptığı açıklamada demirdeki fiyat artışı inşaat sektörüne darbe vuracağını söyledi.

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nde inşaata tepki!

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nde gerçekleşmesi planlanan inşaat çalışmaları için öğrencilerden tepki geldi. Öğrenciler, bahçeye İmam Hatip yurdu yapılması planlandığını iddia etti.

Tapu harcında indirim inşaat sektörünü hareketlendirecek!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, tapu harcında indirime gidilmesini değerlendirdi. Baran, karar nedeniyle hükümete teşekkür etti.

Ankara Ticaret Odası'ndan İsveç'e kınama!

ATO Başkanı Baran, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Rotterdam Başkonsolosluğu’na geçmesine izin vermemesiyle başlayan olayları kınadı.

Ankara Ticaret Odası

Ankara Ticaret Odası Ankara Ticaret Odası

Ankara’nın savunma sanayi ve sağlık alanında Türkiye’nin göz bebeği olduğunu belirten Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Ankara zenginleşiyor. Ankara’nın zenginleşmesi demek bu şehirde konut ve iş yeri ihtiyacının sürekli artması anlamına geliyor” diye konuştu.

Milliyet'te yer alan habere göre, ATO Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) iş birliği ile düzenlediği “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Bilgilendirme Toplantısı” ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıya ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer, komite üyeleri Hacı Ali Taylan, Mustafa Uludağ, Kasım Yıldız ve Koray Altıntop ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Toplantının açılışında konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, “Ankara, 5,5 milyon nüfusu ile ülkemizin en kalabalık ikinci...