Arçelik

Arçelik

KOÇ Grubu çatısı altında tüketici elektroniği ve beyaz eşya üreticisi Arçelik, ikiye bölünüyor. Yapılan açıklamada Arçelik AŞ’nin yüzde 100 ortağı olacağı yeni şirketin isminin ise ‘Arçelik Pazarlama AŞ’ olacağı belirtildi.

Arçelik, Pakistan'daki Dawlance’ı 258 milyon dolara satın aldı!

Arçelik, Pakistan’ın en büyük beyaz eşya ve ev aletleri üreticisi Dawlance’ı 258 milyon dolara satın aldı. Üç üretim tesisi de olan firmanın satın alınmasıyla Arçelik yedi ülkede 18 tesise ulaşacak

Arçelik Engelsiz Ürünler projesi başlattı!

Arçelik, Altınokta Körler Derneği ile ‘Engelsiz Ürünler’ projesi başlattı. Ev aletleri cep telefonuyla yönetilip, özel işaretlemeler, sesli ikazlar sayesinde engellilerin hayatı kolaylaşacak.

Arçelik, ABD'de konut projelerine girdi!

ARÇELİK, ürünleriyle New York, Hollyvvood ve Toronto'daki yaşam alanları için hazırlanan ankastre ürün gamı, ünlü mimar Karim Rashid'in ABD'de tasarladığı iki konut projesinde yer alacak.

Arçelik 413 buluşçu mühendise ödül verdi!

Arçelik AŞ'nin bu yıl 17'ncisini düzenlediği Buluş Günü, Arçelik Çayırova Kampüsü Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Teknoloji üretme ve yenilikçi ürünler geliştirme konusunda önemli başarılara imza atan 413 buluşçu mühendise ödül verildi.

Arçelik, Ege'de 5 yeni mağaza açtı!

Arçelik AŞ, İzmir ve Manisa'da 4'ü Arçelik, 1'i de Beko olmak üzere 5 konsept mağazasını hizmete açtı. Mağazalar, Arçelik markalarının yenilikçi tasarım, üstün teknoloji ve enerji tasarruflu ürün gamını tüketicilere sunacak.

Arçelik Japonya'dan 2 ödül aldı!

Arçelik 'in Elektrik Motorları İşletmesi ile Pişirici Cihazlar İşletmesi, Japan Institute of Plant Maintenance ( JIPM ) tarafından iki ödüle layık görüldü.

Arçelik, Tayland'a 100 milyon dolarlık yatırım yapıyor!

Koç Holdingin beyaz eşya şirketi Arçelik, Güney Doğu Asya'da üretim merkezi olarak Tayland'ı seçti ve bu ülkede buzdolabı fabrikasının temelini attı. Arçelik yıl sonunda üretime başlayacak.

Arçelik'ten Beko açıklaması!

Arçelik A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Arçelik A.Ş. KAP'ta Beko Tayland'da fabrika kuruyor haberi ile ilgili açıklama yaptı.

Arçelik, yenileme hareketi başlattı!

Arçelik, yenileme hareketi başlattı. Arçelik, yenileme hareketi ile hem tüketicilerin ürünlerini yenileniyor hem de eski ürünleri geri dönüşüm tesislerinde yeniden doğaya kazandırılıyor.Kampanya 31 Ekim'e kadar sürecek.

Arçelik SPK onayını yayınladı!

Arçelik A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu' nda yapılan yazılı açıklamaya göre Arçelik A.Ş. Arçelik Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) onayını yayınladı.

Arçelik 27 Mart toplantısını tescilledi!

Arçelik A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu 'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Arçelik 27 Mart 2014 tarihinde yaptığı genel kurul toplantısını 4 Nisan tarihinde tescilledi.

Arçelik 2013 net karını yüzde 15 artırdı!

Arçelik, kur etkisi ve iyileşen marjlarla son çeyrekte net kârda yakaladığı sert artışın katkısıyla 2013 yılını yüzde 15 yükselişle 597.8 milyon lira net kârla tamamladı. Şirketin satış gelirlerinde elde ettiği büyüme yılsonu hedeflerinin altında kaldı.

Arçelik, Buzdolabı'nda kablosuz internet sunuyor!

Arçelik eşi benzeri bulunmayan bir ürün sunuyor. Arçelik’in yeni buzdolabı, mutfaktaki kullanımın yanı sıra üzerinde bulunan tablet ekranı ile kablosuz olarak internete girmeye olanak tanıyor...

Arçelik marka alarak büyüyecek!

IFA'ya çıkarma yapan Arçelik'in Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, "Arçelik bünyesindeki 10 markayla dünyanın pek çok bölgesinde önemli pazar payları elde ettik. Bundan sonra hedefimiz stratejik ortaklıklar ve satın alma yoluyla büyümek" dedi.

Reysaş GYO Bolu'daki deposunu 4.6 milyon TL'ye kiraya verdi!

Reysaş GYO, Bolu İli Merkez İlçesi 120 Ada 18 Parsel üzerindeki 20.654 metrekare arsa üzerinde bulunan 12 bin 130 metrekare deponun tamamı "Arçelik A.Ş."ye 31 Mart 2022 tarihine kadar 4 milyon 600 bin TL'ye kiraya verdi.

İdart Group İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İdart Group İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi Sancaktepe'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Yaşar Çelik tarafından kuruldu. 

Arçelik’ten Dawlance markasıyla Pakistan'a ilk mağaza!

Dawlance’ı satın alarak 2016 yılında dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkelerinden olan Pakistan pazarına adım atan Arçelik, ülkedeki ilk mağazasını açtı.

EBRD'den 282 projeye 11 milyar euro yatırım!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Rönesans Holding, Nef, Arçelik, Yapı Kredi, Garanti, İş Bankası ve Migros gibi birçok firmayla iş birliği yaparken Türkiye’deki yatırımlarını 11 milyar euro'ya yükseltti.

Arçelik'in Çerkezköy'deki yeni fabrikası açıldı!

Arçelik'in Çerkezköy'de inşa ettiği elektronik fabrikası hizmete açıldı. 500 milyon TL yatırımla hayata geçirilen yeni tesiste üretime başlanacak.

Arçelik'in akıllı fabrikasının inşası için kredi desteği!

Arçelik'in Romanya’daki iştiraki Arctic çatısı altında inşa edilen fabrikası için kredi desteği geldi. Firma, Avrupa Yatırım Bankası’yla (AYB) 68 milyon Euro’luk kredi anlaşması imzaladı.  

Kira sertifikası ile altın kaynakları ekonomiye kazandırılacak!

Başbakanlık Hazine Müsteşarı Çelik, "Altın tahvil ve altına dayalı kira sertifikası uygulamalarımızla da zaman içinde bu yastık altındaki altın kaynakları ekonomiye kazandırma noktasında çalışmalarımız mevcut." dedi.

İdart Mimarlık İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

İdart Mimarlık İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Özgür Taşdemir, Yaşar Çelik ve Sabih  Melih Yaman ortaklığında Ataşehir’de 400 bin TL sermaye bedeli ile kuruldu.

Arçelik, İstinye Park'ta mağaza açtı!

Dijital etiketin kullanıldığı Arçelik AŞ’nin, 1080 metrekarelik alana kurulu İstinye Park mağazasında, küçük ev aletleri deneyimleme, şefler ile yemek pişirme imkanı bulunuyor.

Arçelik, Beylikdüzü'ndeki fabrikasını Çerkezköy'e taşıyacak!

Arçelik, İstanbul Beylikdüzü'ndeki fabrikasını Çerkezköy'e taşıyacağını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıkladı.

Arçelik Beylikdüzü'ndeki fabrikasını taşıyor!

Arçelik yaptığı açıklamada İstanbul Beylikdüzü'ndeki fabrikasını Tekirdağ'a taşıyacağını belirtti.

Arçelik, Romanya'da 70 hektarlık alanda dev tesis kuracak!

Koç Holding'in beyaz eşyadaki en önemli markası Arçelik, Romanya'daki Dambotiva kentinde yer alan Ulmi bölgesinde çamaşır makinesi üretimine yönelik tesis kuracak.

ÖTV indirimi beyaz eşya satışlarını yüzde 60 artırdı!

ÖTV indirimi beyaz eşyada satışları artırdı. Arçelik, ilk 2.5 haftada buzdolabı satışlarının yüzde 60, çamaşır ve bulaşık makinesi satışlarının ise yüzde 30 kadar arttığını açıkladı.

Arçelik Haberi

Arçelik

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Arçelik AŞ’nin yüzde 100 ortağı olacağı yeni şirketin isminin ise ‘Arçelik Pazarlama AŞ’ olacağı belirtildi. Yapılan başvuruya göre Arçelik Pazarlama AŞ şirketi yurtiçi bayi yönetimi, reklam ve sponsorluk faaliyetleri, envanter ve stok yönetimi, lojistik yönetimi, garanti hizmetleri yönetimi, montaj ve servis hizmetlerinden sorumlu olacak. Bu şirketin bağlı olduğu Arçelik AŞ ise Ar-Ge ve üretim faaliyetlerinden sorumlu olmaya devam edecek. Şirketin Türkiye’de çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi, bulaşık makinesi, pişirici cihazlar, kompresör işletmesi, elektrik motorları işletmesi ve televizyon, müzik sistemler ve yazar kasa olmak üzere 8 üretim tesisi bulunuyor. Ar-Ge konusunda ise Arçelik bünyesinde 7 farklı merkez var.


SERMAYE AKTARILACAK

Bölünme talebinin onaylanması durumunda yeni kurulan Arçelik Pazarlama AŞ’ye sermaye aktarımı da gerçekleşecek. Arçelik AŞ’nin...