Arsa Satışı

Arsa Satışı

Tapu. com ekspertiz raporlu gayrimenkulleri bin TL açılış fiyatıyla açık artırma usulüyle 21 Aralık Cuma günü satışa çıkarıyor.

Arsanın parsellenerek satılması gayrimenkul satış istisnasına engel mi?

Güncel Group Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Sezer, Dünya Gazetesi'ndeki bugünkü yazısında ''Arsanın parsellenerek satılması gayrimenkul satış istisnasına engel mi?'' sorusunu yanıtladı. İşte o haber..

Arsa alırken dikkat edilmesi gereken hususlar!

Oluşum Gazetesi köşe yazarı olan ve Avukat Fevziye Karaer bugünkü yazısında ''Arsa alırken nelere dikkat edilmeli?'' sorunu yanıtladı. Karaer, yazısında yatırımcılara önerilerde bulundu.

Arsa satışında istenen belgeler!

Taşınmaz malların mülkiyet devir işlemleri, tapu müdürlüğünde gerçekleşiyor. Tapu devri için alıcı ve satıcıdan bazı belgeler isteniyor. Peki, arsa satışında istenen belgeler nelerdir? İşte gerekli evraklar..

Arsa hisse satışı!

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucularından birinin hissedar oldukları arsanın hisselerini satıp satamayacakları sorusunu yanıtladı. Heper, büyük hissedarın elbette hakedilen parayı vermeyeceğini söyledi...

500 milyon dolarlık arsa satışta

Paşabahçe, Beykoz'da bulunan 117 bin metrekare arsasını satacak. İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., arsanın satış sürecini gerçekleştirecek.

Küçükçekmece'deki 16.5 bin metrekarelik arsa özelleştiriliyor!

Özelleştirme İdaresi Küçükçekmece, Safra'da yer alan 16 bin 527 metrekarelik alana sahip arsayı özelleştiriyor...

Arsa ciddi bir yatırımdır!

Sizlerden son dönemde çok sayıda "Arsa alıp para kazanabilir miyim?" sorusu alıyorum. Bu soruya cevap şu: Doğru yer, doğru zaman, doğru koşullar olursa evet

Kızılcaşar'da icradan 1 milyon 701 bin 750 TL'ye satılık 2 arsa!

Ankara/Gölbaşı İcra Müdürlüğü; Kızılcaşar'da bulunan 2 arsayı satıyor. Arsalardan biri 750 bin liraya ve diğeri 951 bin 750 liraya satılıyor...

2B arazilerin alımı için neden istenen seviyede müracaat yok?

Proje alanı kapsamına alınan taşınmazlar hak sahiplerine doğrudan satılmayacak, ilgili idareye emlak vergisi değeri üzerinden devredilecektir

İBB, İstanbul'da 7 ilçede 16 arsa satıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da yüp, Gaziosmanpaşa, Sarıyer, Kağıthane, Pendik, Şişli ve Üsküdar'daki arsalarını ihaleye çıkarıyor

Yalova Belediyesi, 1.3 milyon TL'den arsa satıyor!

Yalova Belediye Başkanlığı, Bahçelievler mahallesindeki arsayı 1 milyon 347 bin 34 TL'den satışa çıkardı. Satış, 11 Temmuz 2012 Çarşamba günü saat 14:30'da yapılacak

Özelleştirme İdaresi, 6 ilde 17 arsayı satışa çıkardı!

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 6 ilde çeşitli büyüklük ve muhammen bedellerdeki 17 arsayı satışa çıkardı. İhalelere son teklif verme tarihi 5 ve 12 Haziran 2012 olarak belirlendi

ÖİB, İstanbul Büyükçekmece ve Eskişehir'de arsa satışlarını onayladı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), İstanbul Büyükçekmece ile Eskişehir'de bulunan taşınmazların satışını onayladı

ÖİB, İstanbul Büyükçekmece ve Eskişehir'de arsa satışlarını onayladı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), İstanbul Büyükçekmece ile Eskişehir'de bulunan taşınmazların satışını onayladı

Emlak Konut Ümraniye 1. etap arsa satışı gelirini açıkladı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda İstanbul Ümraniye 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi STG artışı paylaşıldı.

Emlak Konut Ayazma 2. etap arsa satışı gelirini açıkladı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda İstanbul Başakşehir Ayazma 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ile ilgili bildirim yayınladı.

Makbule Maya: Arsa satışları yüzde 50 arttı!

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkan Yardımcısı Makbule Yönel Maya, üçüncü havaalanı çevresinde yer alan bölgelerde arsa satışlarında geçen yıla oranla yüzde 40-50 seviyelerinde artış yaşandığını belirtti.

3'üncü Havalimanı arsa satışlarını yüzde 50 artırdı!

Emlak piyasasında 3'üncü havaalanı bereketi yaşanıyor. İnşaatın bulunduğu bölgelerde arsa satışları geçen yıla oranla yüzde 40-50 arttı. Projeye yakın bölgelerde bu artış yüzde 100 seviyelerine kadar çıkıyor.

Çayırova Belediyesi arsa satışı hakkında açıklama yaptı!

Çayırova Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında tartışmalara neden olan arsa satışıyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Demirci tarafından yapılan açıklamada satışın yasalara uygun olduğu kaydedildi.

Seçim sonrası arsa satışları ne durumda?

Arsa yatırım uzmanı Hüseyin Yüksek, seçimin ardından güvenilir bir yatırım aracı olarak görülmesinden dolayı arsa satışlarında ciddi artış yaşandığım belirtti. Seçim sonrası arsa fiyatlarını değerlendirdi.

Kocaeli'de arsa satışları patladı!

Arsa yatırım uzmanı Hüseyin Yüksek, seçimin ardından güvenilir bir yatırım aracı olarak görülmesinden dolayı arsa satışlarında ciddi artış yaşandığını belirtti.

İpotekli arsa satılabilir mi?

İpotek, bir borç için bir taşınmazın teminat olarak gösterilmesini içeren özel bir mülkiyet hakkını ifade ediyor. Peki bir arsanın ipotekli olduğunu düşünelim. İpotekli arsa satılabilir mi?

TOKİ Edirne Merkez arsa satışı karşılığı gelir paylaşım ihalesi bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Edirne ili Merkez ilçesi Hadımağa Mahallesi arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi yapım işi ihalesi bugün saat 15:00'te gerçekleşecek.

Hisseli arsa satışı 2015!

Bir arsanın birden fazla sahibinin olması halinde arsa üzerinde hisseli mülkiyet kuruluyor ve tapu da hisseli oluyor. Peki, hisseli arsa satılabilir mi? İşte hisseli arsa satışı 2015...

TOKİ Edirne arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesi 25 Mayıs'ta!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Edirne Merkez ilçesine bağlı Hadımağa Mahallesi'nde bulunan 4 adet parselde arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işini 25 Mayıs 2015 tarihinde ihale edecek.

Arsa satışı emlak komisyonu ne kadar?

Bir arsa alım satım işleminiz olduğunu ve emlakçı aracılığı ile işlemi gerçekleştirdiğinizi düşünelim. Bunun için ne kadar komisyon ödeyeceksiniz? 2015 arsa satışı emlak komisyonu ne kadar?

Kartepe Belediyesi arsa satış ihalesi gerçekleşti!

Kartepe Belediyesi, Acısu’da yer alan ve mülkiyeti kendisine ait olan taşınmazın satış işi ile ilgili ihale açtı. Talep edilen arsa satışı işi için gerçekleşecek ihale, 16 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10.00’da ihale kapalı zarf teklif usulü yapıldı.

Arsa Satışı Haberi

Arsa Satışı

Kurumsal satıcıların ekspertiz raporlu gayrimenkullerini hızla nakde çevirmesini sağlayan Tapu. com, bin TL başlangıç fiyatıyla arsa satacak. 

Alıcıların avantajlı seviyelerdetapulara ulaşmasını sağlayan sistem, satıcıların da tapularını “hızlı ve şeffaf” bir şekilde nakde çevirmesini sağlayan Tapu. com, gayrimenkul alıcılarına “alırken kazanacakları” fırsatlar sunmaya devam ediyor. 

Bin TL'ye satışa çıkacak

21 Aralık 9.00’da başlayıp 18.00’de sona erecek açık artırmada piyasa fiyatının çok daha altındakitapulara sahip olunabileceğinin altını çizen Tapu. com kurucu ortağı Emre Erşahin, “Türkiye’nin dörtbir yanındaki tapuları alıcılarıyla buluşturmaya devam ediyoruz, açık artırma ile satışa sunacağımız arsaları, piyasa fiyatının oldukça altında bir rakam olan 1.000 TL’den satışa çıkarıyoruz, alıcılara ‘alırken kazanacakları’ fırsatları sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Hızlı tapu devri

Erşahin, Tapu. com’da satılan tapuların ekspertiz raporuna sahip olduğunu ve buna paralel olarak dasatılan her...