AYD

AYD

Maliyet artarken terör ve yabancı turistteki gerilemeyle satışlar düşünce krize giren perakendeciler, AVM’lerden kira indirimi istedi.

AVM Ciro Endeksi Şubat 2015 sonuçları açıklandı!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi ’nin Şubat ayı sonuçları açıklandı.

AVM ciro endeksi Şubat ayında yüzde 12,3 arttı!

AVM Ciro Endeksi, Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,3 artışla 155 puana ulaştı. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nden (AYD) tarafından açıklama yapıldı.

AVM'lerde yeni hedef Anadolu!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, AVM yatırımcısının bundan sonraki hedefinin rekabetin daha az olduğu Anadolu şehirleri olduğunu söyledi. İşte Belgü'nün açıklamaları...

AVM'ler ekonomiyi canlandırdı!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkam Salih Bezci, Alışveriş Merkezleri'nin Türkiye'ye çağ atlatan projeler olduğunu belirterek, "Ankara ve İstanbul'daki AVM'ler son 10 yılda ekonomiye adeta damga vurdu" dedi.

Soğuk havalar AVM cirosunu artırdı!

Türkiye'deki alışveriş merkezlerinin ( AVM ) toplam cirosu, Ocak 2015 'te önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 arttı.

AVM'lerin cirosu 75 milyar lira oldu!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, İstanbul'da düzenlenen AVM Yatırımları Konferansı'nda yaptığı değerlendirmede, AVM'lerin 2014'te 75 milyar lira ciro yaptığını bildirdi.

20 milyar TL vergi ödeyen AVM'ler müdahale istemiyor!

Yaklaşık 50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nin (AYD) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı dün gerçekleşti.

7. AVM Yatırımları Konferansı bugün yapıldı!

50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı bugün gerçekleştirildi.

AYD: AVM'lerde ciro hedefi 90 milyar lira!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, "2014'te gerçekleştirdiğimiz 75 milyar liralık ciro ile AVM'ler devletimize 20 milyarlık vergi katkısı sağladı, bu sene ciro hedefimiz 90 milyar lira" dedi.

AVM yatırımcıları 5 Mart'ta toplanacak!

AVM (alışveriş merkezi) Yatırımları Konferansı 'nın, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ( AYD ) ve Soysal Danışmanlık işbirliğiyle 5 Mart'ta yapılacak.

AVM'lerdeki istihdam bu yıl 400 bini aşacak!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Demeği'nin ( AYD ) 7'inci Olağan Genel Kurulu yapıldı. Yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Hulusi Belgü açıklamalarda bulundu.

Hulusi Belgü: AYD Türkiye'de 400 bin istihdamı temsil ediyor!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü bu yıl, modern ve iyi tasarlanmış yeni alışveriş merkezleri (AVM) ile birlikte sektördeki istihdamı 400 binin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Perakendecilerin cirosunun 120 milyar dolara çıkması hedefleniyor!

Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük Perakende sektörü 2015'te yüzde 9 büyüme bekliyor. Perakendecilerin cirosunun 120 milyar dolara çıkması hedefleniyor, dedi.

Hulusi Belgü: Esnaflarımız AVM'lerde kira ödemelerinde zorlanmayacak!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü Alışveriş Merkezleri ve Yatırı merkezleri yavaş yavaş şehrin önemli ticaret merkezlerinden biri haline geliyor" dedi.

AYD'den AVM'lerin alacağı önlemlerle ilgili tavsiye kararı!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından yapılan açıklamada, AVM’lerin hangi önlem ve uygulamalarla açılabilecekleri hakkında tavsiye kararı verildi.

AYD'den alışveriş merkezlerinin açılışı öncesi tavsiye kararları!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu, alışveriş merkezlerinin açılış zamanı ve kısa vadede öngörülen uygulamalar hakkındaki tavsiye kararlarını paylaştı.

AYD'den işletme giderlerine ilişkin tavsiye kararı! 

AYD, AVM'lerin kapatılmasına ve bu sürede mağazalardan kira bedeli almamaları çağrısından sonra yeni bir tavsiye kararı aldı. İşletme giderlerinin kiracı/perakendecilerden alınmaya devam edilmesini talep etti...

AYD'den AVM’lerin kapatılmasına yönelik tavsiye kararı!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nce (AYD), halk sağlığı için toplum ve perakendecinin de talepleri dikkate alınarak, alışveriş merkezlerinin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı alındı.

Erol Evgin, unutulmaz şarkılarıyla XII. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi’nde!

AYD tarafından düzenlenen 12'nci AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi Türk pop müziğinin duayen sanatçısı Erol Evgin’i ağırlamak için gün sayıyor...

Hüseyin Altaş, AYD'nin yeni yönetim kurulu başkanı oldu!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nin (AYD) 29 Mayıs 2019 tarihinde genel kurul toplantısı düzenlendi. Derneğin yeni başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş oldu.

AYD’nin tazminatsız fesih için verdiği sözü yerine getirmesini bekliyoruz!

AYD Yönetimi’nin Eylül'de 'üç ay önceden bildirilmesi kaydı ile perakendeciye tazminatsız çıkış hakkı’ verme kararı aldığını hatırlatan Sinan Öncel, "5 ay geçtiği halde bazı AVM’ler kontratlardaki yüksek tazminat maddeleri ile markalarımızı adeta rehin tutmaya devam ediyor" dedi...

Cem Yılmaz, XI. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi’ne damga vuracak!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından Soysal iş birliği ile düzenlenen XI. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi'ne katılacak...

Ayd Proje İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ayd Proje İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Aydın Arınç tarafından kuruldu. 

Ayd Danışmanlık Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ayd Danışmanlık Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik’te 100 bin TL sermaye bedeli ile  Bülent Aydoğan tarafından kuruldu. 

AYD Dekorasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

AYD Dekorasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi 6 Kasım'da 100 bin TL sermaye ile bugün Aydın Işık tarafından kuruldu. 

AYD Afraze Kartal ev fiyatları!

AYD Afraze Kartal ev fiyatları indirimli olarak 540 bin TL'den başlıyor. Afraze Kartal projesi AYD Plus tarafından İstanbul Kartal'da inşa ediliyor...

AYD 'Söyleyeceklerimiz Var' toplantısı İzmir'de düzenlendi!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), 'Türkiye Alışveriş Merkezi Tüketici Algı Araştırması'nı İzmir iş dünyası ile ‘Söyleyeceklerimiz Var’ isimli toplantısında paylaştı.

AYD

AYD AYD

AVM’leri temsil eden AYD talebe yeşil ışık yakmayınca özellikle 300 metrekareden küçük dükkânı olan markalar adeta isyan bayrağı açtı: Mağazaları kapatırız”


Artan maliyet ve daralan talep perakendede kriz ortamı yarattı. Son 2 yılda dolar kurunun yüzde 40’ı, Euro’nun yüzde 20’yi aşan oranda yükselmesi mağaza kiraları, ithalat ve üretim maliyetini yukarı çekmişken, yaklaşık 1 yıldır süren terör olaylarıve tasarruf eğilimi iç talebi, turist sayısındaki çarpıcı düşüş de yabancıya satışı yavaşlattı. İthalat vergileri ve yılbaşında gerçekleşen yüzde 30’luk asgari ücret zammını da gider tablosuna ekleyen perakendeciler cadde mağazalarının sahiplerinden yıl sonuna kadar kira indirimi istedi. Çoğu noktada yüzde 20 civarı iyileştirmeyle çağrısına karşılık bulan markalar, alışveriş merkezlerinin (AVM) kur sabitlemeye yanaşmamasıyla adeta isyan çıkardı. Sabit metrekare kirası ve ortak alan giderlerinin büyük...