23 / 03 / 2023

Başakşehir

Başakşehir

İstanbul’un raylı sistem ağır giderek genişlerken bir yenisine Halkalı-Bahçeşehir hatta eklendi. Yarın açılacak olan hatla birlikte Halkalı-Bahçeşehir mesafesi 22 dakikaya düşecek. 

Başakşehir mega projelerle yükselişe geçiyor!

İstanbul Avrupa Yakası'nın yükselen yıldızı Başakşehir'de konut fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 30'u buldu. Bu durumun en önemli nedenlerinden biri mega projelerin bu bölgede hayata geçirilecek olması...

Kanal İstanbul güzergahından ev alanlar ne yapacak?

2011’den beri gündemde olan Kanal İstanbul için güzergah muamması devam ediyor. ‘Kanal İstanbul’a komşu’ iddiasıyla yayınlanan reklamlar, Küçükçekmece ve Başakşehir’de yapılan gayrimenkul projelerinde beklentileri yükseltmişti.

Vadişehir'in yüzde 60'ı satıldı!

Başakşehir'de iki etap halinde yükselen Vadişehir projesinin 250 konuttan oluşan ikinci etabında satışlar başladı. Vadişehir projesinin ilk etabında yer alan 400 dairenin yüzde 60'ı satıldı.

Kurtköy'de büyük konuta rağbet arttı!

Kurtköy bölgesi 1+1 konutlara doydu. Bölgede gelişen iş kolları tüketicinin küçük daire talebini büyüklere yöneltti. Bu nedenle birçok projede 1+1 konuttan ziyade büyük daireler üretilecek

Başakşehir'de konut fiyatları yüzde 27 arttı!

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Başakşehir'in İstanbul'da hızla devam eden alt yapı projelerine ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa yakasının yükselen yaşam alanları arasında öne çıktığını belirtiyor.

2006 yılında en lüks stadyum Başakşehir'e inşa edilecek!

2006 yılında KİPTAŞ, Türkiye'nin en lüks stadyumunu Başakşehir'de inşa edecekmiş. 120 bin metrekarelik bir alana 22 bin 500 seyirci kapasiteli olarak inşa edilecek stadyum, 50 milyon dolara mal olacakmış.

Başakşehir Şahintepe Spor Parkı'nın temeli atıldı!

İstanbul Başakşehir Belediyesi’nin’ Her mahalleye bir spor parkı’ Projesi kapsamında hayata geçirdiği tesislerin 3’üncüsü olan Şahintepe Spor Parkı için, ilk harç döküldü. İşte törenden notlar...

Cansel Turgut Yazıcı: Başakşehir'de konut fiyatları yüzde 27 arttı!

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Başakşehir'in İstanbul'da hızla devam eden alt yapı projelerine ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa yakasının yükselen yaşam alanları arasında öne çıktığını belirtiyor.

Başakşehir'de bir AVM'nin önünde bomba düzeneği bulundu!

İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir'de bir AVM'nin önünde bomba düzeneği bulundu. Başakşehir'de bir alışveriş merkezi önünde bulunan bomba düzeneği etkisiz hale getirilerek, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Başakşehir'de 372 asansör 2015'te revize edilecek!

Asansöy Bakım ve İşletme Yönetmeliği doğrultusunda Başakşehir 4. Etap’ta 14 yaşına basan 372 asansörün tamamı kanuni zorunluluk gereği Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla 2015’te revize edilecek.

Mustafa Güreler: Müteahhitler yeni proje yapmak için eski projelerini satıyor!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde gerçekleşen 8. Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları kapsamında konuşan Huzzak Yapı Satış ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Mustafa Güreler; müteahhitlerin tutumundan, kiralardan ve konut projelerinden bahsetti...

Başakşehir 119 ada 2 ve 5 parsel imar planları askıda!

Başakşehir İlçesi Başakşehir Mahallesi, 119 ada, 2 ve 5 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli 21.07.2014 tasdik tarihli plan tadilatı askıya çıktı. İmar planı 6 Ekim'de askıdan inecek.

Başakşehir 555 adadaki park alanı askıya çıktı!

Başakşehir İlçesi 555 adadaki park olarak terkinli alana ilişkin 1/5000 ölçekli 21.07.2014 tasdik tarihli plan tadilatı askıya çıktı. İmar planı 6 Ekim'de askıdan inecek...

Başakşehir Haberi

Başakşehir


13 buçuk kilometre uzunluğundaki hattın ara duraklarının inşası devam ediyor. Yeni açılacak hatta sabah ve akşam olarak birer sefer gerçekleşecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın İstanbul’daki 7 ayrı metro hattındaki çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların 2023 yılına kadar tamamlanması hedeflenirken bununla birlikte şehrin toplu taşıma yükü de hafiflemiş olacak.