Bedrettin Dalan

Bedrettin Dalan

İstek Vakfı Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan, Antalya Yeditepe Koleji Okulları'nın açılış törenleri için Antalya'ya geldi. Dalan, açılışın ardından öğrencilerle de bir araya geldi.

1988 yılında Devlet Konukevi inşaatı mühürlenmiş!

1988 yılında Cumhurbaşkanlığı için Beşiktaş'ta, Et ve Balık Kurumu'nun soğukhava deposunun yerine inşa edilmekte olan Devlet Konukevi, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Belediye Başkanı Bedrettin Dalan tarafından mühürlettirilmiş.

1988 yılında Bedrettin Dalan, Boğaziçi'nin güzelliklerini kurtaracakmış!

1988 yılında İstanbul Belediye Başkanı Dalan, Boğaziçi'nin güzelliklerini birkaç yalı sahibinin tekelinden kurtarmak için yolların etrafındaki yüksek duvarların yıkılacağını söylemiş ve Boğaziçi'nin güzellikleri insanlığın beğenisine sunulacakmış.

1988 yılında İstanbul'a yeni çehre!

1988 yılında İstanbul değişecekmiş ve değişim 8 trilyona mal olacakmış. Yatırımlarla İstanbul'un başta trafik olmak üzere birçok problemi giderilecekmiş. Yatırımlar sonunda İstanbul, dünya metropolleri arasında temizlikte ve güzellikte şampiyon olacakmış.

1988 yılında 3. Boğaziçi Köprüsü yapımına 4 firma talip olmuş!

1988 yılında İstanbul Belediyesi'nin Bağlarbaşı ve Ortaköy arasında yaptıracağı 3. Boğaziçi Köprüsü'nün yapımına 4 firma talip olmuş. Yap-işlet-devret modeliyle yaptırılacak köprüye en uygun teklifi 171 milyon dolarla STFA Grubu vermiş.

1986 yılında Haliç biraz nefes almış!

Haliç yüzeyinden yayılan koku ve metan gazları toplu hastalanmalara yol açarken, 1986 yılında Haliç'in suyu dörtte bir oranında berraklaşmış. Haliç'i kurtarma operasyonu için ise 39 milyar lira harcanmış.

1985 yılında Fatih Sultan Mehmet İstanbul'a tepeden bakacakmış!

1985 yılında Rumelihisarı'na yapılacak Büyük Fatih Anıtı projesiyle, Sultan Mehmet İstanbul'a tepeden bakacakmış. 12 ayrı uzman ekip tarafından hazırlanan proje tamamlandığında 130 metre yüksekliğinde olacakmış.

1985 yılında Kadıköy kıyı dolgu inşaatı başlamış!

1985 yılında Kadıköy kıyı dolgu inşaatına törenle başlanmış. Haydarpaşa'dan Bostancı'ya kadar uzanan 25 kilometrelik kıyı kuşağında, binaların önüne 110-130 metre genişliğinde dolgu yapılacakmış. Belediye, dolgu için 546 milyon lira harcayacakmış.

1985 yılında İstanbulluların yüzde 95'i, Haliç'in temizleneceğine inanmıyormuş!

1985 yılında Sheraton Otel'de düzenlenen konferansta, Haliç'teki son gelişmeler ele alınmış. Bedrettin Dalan, İstanbulluların yüzde 95'inin, Haliç'in temizlenmeyeceğini söyledi ve ''Ancak, bu meseleyi hiç kimse engelleyemez'' demiş.

1984 yılında Bedrettin Dalan'ın büyük hedefi!

1984 yılında İstanbul Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, düşündüğü 8 büyük proje ile İstanbul'u milyarlık yatırımlar kenti haline getirecekmiş. 8 büyük proje arasında yat limanı, Boğaz'a teleferik de varmış.

1984 yılında Zeytinburnu'ndaki kum depoları kaldırılacakmış!

1984 yılında Zeytinburnu'nda bulunan kum depoları kaldırılacakmış. Semt sakinleri, seçim öncesi Başbakan Turgut Özal'dan kum depolarının kaldırılacağı sözünü almışlar ve Başbakan'ın verdiği sözü Başkan Bedrettin Dalan yerine getirecekmiş.

1984 yılında ''tramvay devri'' geri gelecekmiş!

1984 yılında İstanbul'a tramvay devri geri gelecekmiş. 1985 yılında tramvay rayı döşenmeye başlanacakmış. Avrupa Yakası'na 30 kilometre ray döşenecekmiş, Asya Yakası'na ise 20 kilometre ray döşenecekmiş.

1984 yılında Haliç turistik bölge olacakmış!

1984 yılında Belediye Meclisi'nde onayladığı Yeni Haliç planı uygulanmaya başlanmış. Plana göre, Haliç'in yarısı park olacakmış. Kalan yarısına ise oteller, ticaret merkezleri, konaklama tesisleri ve alışveriş merkezleri kurulacakmış.

1984 yılında Haliç'i kurtarmak için çalışmalara başlanmış!

1984 yılında Haliç kurtarılacakmış. Haliç kıyı kuşağındaki yapıların yıkımına başlanmış ve çok katlı 81 yapı yıkılacakmış. Haliç'teki 830 sanayi tesisi Çerkezköy ve Bilecik'teki sanayi bölgelerine, tersaneler ise Pendik'e taşınacakmış.

Bedrettin Dalan'ın yurt inşaatına Mimarlar Odası'ndan sert tepki

Bedrettin Dalan'ın Kadıköy'e yaptırdığı özel öğrenci yurdu haberi mimarları harekete geçirdi.

Ar Bina İnşaat Yapı Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!  

Ar Bina İnşaat Yapı Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Bedrettin Arslanboğa tarafından kuruldu.

Zembil İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Zembil İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi bugün Bağcılar'da 500 bin TL sermaye bedeli Bedrettin Gül tarafından kuruldu.

Aston Otelcilik İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Aston Otelcilik İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 300 bin TL sermaye bedeli ile Bedrettin Öner tarafından kuruldu...

İSTEK Vakfı Okulları, İzmir'de okul açıyor!

İstanbul’da Bedrettin Dalan tarafından kurulan ve 32 yıldır Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, yeni nesiller yetiştiren İSTEK Vakfı Okulları, yeni eğitim-öğretim yılında İzmir’de öğrencilere kapılarını açıyor.

İstanbul Beyoğlu'nda icradan 9,4 milyon TL'ye satılık fabrika!

İstanbul Beyoğlu İlçesi, Bedrettin Mahallesi'nde yer alan Kargır Fabrika vasıflı taşınmaz satılıyor. Taşınmazın muhammen bedeli 9 milyon 405 bin 788 TL olarak belirtiliyor.

Askeri kışla Bayburt Üniversitesi'ne devredildi!

Dördüncü Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı Orgeneral Bedrettin Demirel Kışlasının, Bayburt Üniversitesine devredilmesiyle ilgili beşli protokolde imzalar atıldı.

İzmir Dalan Sabun Fabrikası restore edildi!

İzmir Bornava'da Hamdi Dalan’ın 1941 yılında Kemeraltı Çarşısı’nda kurduğu Dalan Sabun Fabrikası binasının “Restorasyon Uygulama Projeleri” tamamlandı.

Vazon İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vazon İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cemaleddin Aykan, Mehmet Aslan ortaklığıyla 1 milyon TL sermaye ile 25 Aralık'ta Başakşehir, İOSB B.Dalan Bulvarı, Demir.Sanayi Sitesi'nde kuruldu.

Teknopark Projesi inşası hızlandırılıyor!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, ilgili müdürlerin katılımı ile Valilik 75.Yıl Toplantı Salonu’nda Teknopark Projesi hakkında toplantı yapıldı.

İskenderun Ramazan Öz Taziye Evi hizmete açıldı!

Hayırsever işadamı Bedrettin Öz ve kardeşlerinin babaları adına Buluttepe Mahallesi'nde yaptırdıkları İskenderun Belediyesi Ramazan Öz Taziye Evi dualarla hizmete açıldı.

Antalya Yeditepe Koleji Okulları hizmete açıldı!

İstek Vakfı Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan, Antalya Yeditepe Koleji Okulları'nın açılış törenleri için Antalya'ya geldi. Dalan, açılışın ardından öğrencilerle de bir araya geldi.

Yılpan İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yılpan İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi,Çetin Sami Yılmaz ve Bedrettin Yılmaz ortaklığıyla 10 bin TL sermaye ile 19 Ekim'de Ümraniye, Aşağı Dudullu Mahallesi'nde kuruldu.

Antalya'daki yapıların üçte ikisi riskli!

ÇEVRE ve Şehircilik İl Müdürü Bedrettin Taşkesen, Antalya'da 120 bin yapı stoğıı bıılunduğıınu, bunların üçte ikisinin riskli alan olduğunu belirtti. Taşkesen. birçok mahallenin riskli alan kapsamında yer aldığını söyledi.

Bedrettin Dalan

Bedrettin Dalan Bedrettin Dalan

İstek Vakfı Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan Antalya Yeditepe Koleji kampüslerinin açılış kurdelelerini kesti. Antalya'ya gelişinde Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü bahçesinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Dalan, Kurucu Temsilcisi ve Hukuk Müşaviri Nefise Ülker Turgut, Yeditepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Antalya Yeditepe Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca, İcra Kurulu Başkanı İbrahim Sezgin Koca, okul idarecileri ve öğrenciler ile birlikte okulun açılış törenini gerçekleştirdi. Dalan, törenin sona ermesinin ardından okul yöneticileri ve idarecileri eşliğinde okulu gezdi. Daha sonra, konferans salonundaki programa katıldı. Burada öğrencilere seslenen Dalan, "Benim en çok saygım ve sevgim gençlere tıpkı Atatürk'ün olduğu gibi. Çünkü sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Atatürk'ün devamısınız her biriniz teker teker çünkü onun için size saygı göstermeyeceğim...