Beylikdüzü Belediyesi

Beylikdüzü Belediyesi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni emlak yatırımlarıyla megakentin yeni ve gözde yerleşim noktalarından olan bölgenin projelerini anlattı. İmamoğlu ilçenin her projeye hazır olduğunu belirtti.

Kentsel gelişim için komşu ilçelerle ortak hareket edilmeli!

İstanbul’un batısını masaya yatıran “Yerel Yönetimlerde Yeni Bir Model Arayışı” konulu “Batı İstanbul Çalıştayı” sona erdi. Çalıştayda konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kentsel gelişim için komşu ilçelerle ortak hareket edilmeli" dedi

Beylikdüzü'nde moloz atıkları belediye tarafından temizleniyor!

İLÇE genelinde moloz atıkları oluşmaması için çalışan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kontrolleri sayesinde kaçak dökümlere de engel oluyor.

Beylikdüzü'ne izci kampı alanı yapılıyor!

Beylikdüzü Belediyesi, çocukların doğada vakit geçirebilecekleri ve çeşitli eğitimler alabilecekleri bir izci kampı alanı oluşturuyor.

Beylikdüzü Marmara Mahallesi Sosyal Tesisleri hizmete açıldı!

Vatandaşların uygun ve kaliteli ortamlarda bir araya gelerek sosyalleşebilmeleri için mekanlar üreten Beylikdüzü Belediyesi, en son Marmara Mahallesi Sosyal Tesisleri’ni hizmete açtı.

İhlas 1 sitesi, baştan aşağı yenileniyor!

İstanbul Beylikdüzü Belediyesi, İhlas Marmara Evleri 1’inci Kısım’da ilgili müdürlüklerin yoğun çalışmaları sonucu bölgenin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bölgede sosyal yaşamın daha cazip hale getirilmesi amaçlanıyor.

Akademisyenler, Beylikdüzü'nde kenti tasarlayacak!

Şehir plancılığı konusunda işin uzmanları ile istişare yapan ve akademisyen desteği alan Beylikdüzü Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile anlamlı bir işbirliği kurdu.

Beylikdüzü'ndeki kaldırımlar engelliler için yeniden düzenlendi!

Engelli bireyler, Beylikdüzü’nde herhangi bir engele takılmayacak. Kaldırım düzenlemelerine başlayan Beylikdüzü Belediyesi, Barış Mahallesi Ada Çiftliği Caddesi’nde toplam 4 bin 550 metrekare parke tretuarı yeniden elden geçirdi.

Beylikdüzü Belediyesi'nden kedi-köpek evleri!

Beylikdüzü Belediyesi, kedi ve köpeklerin barınması için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Özellikle kış aylarında hayvanlara güvenli bir ortam sağlamak için yüzde 100 geri dönüşen plastiklerden elde edilen kulübeleri hizmete sundu..

Beylikdüzü Belediyesi atık yağları Deha Biodizel'e teslim etti!

Beylikdüzü Belediyesi, Nisan'dan itibaren evsel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması adına yaptığı çalışmalar kapsamında 66 bin 161 kg atık yağ topladı. En son Bizimkent Ada 190 Sitesi, 400 kg atık yağı teslim etti.

Yusuf Uzun: Beylikdüzü ismi artık bir marka!

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun Gürpınar Çorba Evi'nde Gürpınarlı vatandaşlarla buluştu. Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, vatandaşlarla her ortamda bir araya gelmeye devam ediyor.

Beylikdüzü'nde 5 yıl içerisinde 90 park ve bahçe hizmete açıldı!

Beylikdüzü'nde yeşil alanları ve parkları korumak, gerekli bakımlarını gerçekleştirmek amacıyla gönüllü ekipler oluşturuldu. Beylikdüzü'nde 5 yıl içerisinde toplam 90 yeni park ve bahçe hizmete açıldı.

Ambarlı’da kentin en eski limanının kalıntıları bulundu!

Beylikdüzü Belediyesi’nin Marmara Denizi kıyılarında yaptığı araştırmalarla İstanbul’un en büyük limanının bulunduğu Ambarlı’da kentin en eski limanının kalıntıları bulundu. Önemli bir ticaret merkezi olduğunu gösteren liman heyecan yarattı

Mustafa Melek: Beylikdüzü, gelecekte yeşiliyle anılacak!

Bir insanın siyasetle ilişkisi, toplumla, sosyal olaylarla ve yaşananlarla ilgili soru sormaya başladığı an başlar. Sorular karşısında edindiği bilinç, bilgi ve değerler de onun politik tavrını şekillendirir...

Beylikdüzü Gürpınar sahiline yeni plaj yapılıyor!

Beylikdüzü'nde yer alan Gürpınar sahiline yeni plaj yapılması için çalışmalara başlandı...

Beylikdüzü Gürpınar Polis Merkez Amirliği'nin yeni hizmet binasının temeli atıldı!

Beylikdüzü Belediyesi Gürpınar Polis Merkez Amirliği'nin yeni hizmet binasının temel atma törenini gerçekleştirdi. Yeni hizmet binasının 8 ay içerisinde bitirilmesi bekleniyor.

KİPTAŞ'tan Beylikdüzü'ne kentsel dönüşüm müjdesi!

İBB iştiraki KİPTAŞ, Beylikdüzü Gürpınar’daki Siteler Bölgesi’nde kentsel dönüşüm için harekete geçti. Bölgede yapılacak dönüşüm için ilk adım Beylikdüzü Belediyesi ve KİPTAŞ arasında yapılan görüşmelerle atıldı.

Ekrem İmamoğlu'na Beylikdüzü başkanlığı dönemi için 27 soruşturma!

İBB Başkanı İmamoğlu hakkında, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu döneme ilişkin 27 soruşturmaya izin verildi. Beylikdüzü Belediyesi’nde 5.033 ruhsat, 2.893 iskan belgesi, 685 ihale dosyası olmak üzere 10 bin 451 iş ve işlemi incelendi...

Beylikdüzü'ne yeni okul müjdesi!

Beylikdüzü Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nın 1. Oturumu, belediye meclis salonunda yapıldı. Toplantıda ilçede Şubat ayı içerisinde hayata geçirilecek önemli projelerin de müjdesini verdi.  

Beylikdüzü'ne yeni Anadolu Lisesi inşa ediliyor!

İlçedeki eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam eden Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü'ne yeni bir Anadolu Lisesi daha inşa ediyor.

Beylikdüzü'nde her mahalleye bir kreş projesinde temel atıldı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beylikdüzü Belediyesi, mutlu bir gelecek için Kavaklı Mutlu Çocuk Merkezi’nin temelini attı. 

Beylikdüzü Kavaklı'ya kreş inşa edilecek!

Beylikdüzü Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nıda Kavaklı Mahallesi'nde bin 367 metrekarelik belediye hizmet alanının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne kreş yapılmak üzere 25 yıllığına bedelsiz tahsisi oy çokluğuyla kabul edildi. 

Beylikdüzü'nde kentsel dönüşüm çağrısı!

Beylikdüzü Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunda konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, kentsel dönüşüm çağrısında bulundu.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi 2.etap 23 Nisan'da açılıyor!

Beylikdüzü Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıldönümü için dört gün sürecek bir Çocuk Şenliği hazırlıyor. Şenlikte Yaşam Vadisi'nin 2. etabının açılışı da yapılacak.

Beylikdüzü Yaşar Acar Fen Lisesi Öğrenci Yurdu açıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam den Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin dört bir yanında hizmete girecek 25 eserden 20. si olan Yaşar Acar Fen Lisesi Öğrenci Yurdu’nu hizmete açtı.

Beylikdüzü İsmail Hakkı Tonguç Dernekler Yerleşkesi açıldı!

Beylikdüzü Belediyesi, ilçe halkına daha kaliteli, erişilebilir ve nezih ortamlar sunmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda  “İsmail Hakkı Tonguç Dernekler Yerleşkesi” ve “Spor Tesisleri”nin toplu açılış töreni de yapıldı.

Beylikdüzü Belediyesi'nden 7.6 milyon TL'ye satılık 13 gayrimenkul!

Mülkiyeti Beylikdüzü Belediyesi'ne ait olan Yakuplu ilçesinde yer alan 13 adet gayrimenkul toplamda 7 milyon 600 bin TL bedel ile satışa çıkarıldı. 

Beylikdüzü Belediyesi'nden 7.6 milyon TL'ye satılık 14 gayrimenkul!

Mülkiyeti Beylikdüzü Belediyesi'ne ait olan 14 adet gayrimenkul toplamda 7 milyon 610 bin TL bedel ile satışa çıkarıldı. 

Beylikdüzü Belediyesi Haberi

Beylikdüzü Belediyesi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni emlak yatırımlarıyla megakentin yeni ve gözde yerleşim noktalarından olan bölgenin projelerini anlattı. İmamoğlu ilçenin her projeye hazır olduğunu belirtti.İstanbul’un bir ucunda, merkeze hayli uzak ama her geçen gün büyüyen, gelişen bir ilçe Beylikdüzü... Özellikle de yeni emlak yatırımlarıyla megakentin yeni ve gözde yerleşim noktalarından biri... Ne var ki ulaşım başta olmak üzere bazı sıkıntıları da var. Kentin en batı noktalarından biri olan Beylikdüzü’nde neler olup bittiğini öğrenmek için Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşüldü.


-Sizin ilk döneminiz. Başkanlık koltuğunda da iki yılı doldurdunuz. Bu iki yılda Beylikdüzü’nde ne yaptınız?


İki yılda şehrin fotoğrafını çektik demeyeceğim çünkü ben 25 senedir şehrin fotoğrafını çekiyorum, çünkü burada yaşıyorum. Zaten hazırlıkları olan, projeleri olan bir ilçe burası. Bu süreci...