bireysel kredi

bireysel kredi

Bireysel krediler Mayıs ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış göstererek 557 milyar liraya ulaştı. Bireysel kredilerin yüzde 36’sını konut kredileri oluşturdu.

Konut kredileri, bireysel kredi türlerine göre daha hızlı artıyor!

TBB konut kredileri ile ilgili araştırma yaptı. Konuyla ilgili değerlendirme yapan TBB Başkanı Aydın, konut kredilerinin diğer bireysel kredi türlerine göre daha hızlı arttığını söyledi.

Konut kredisi kullanım oranı arttı!

TBB verilerine göre, eylül sonu itibarıyla kullandırılan nakit kredi tutarı 1 trilyon 925 milyar liraya yükseldi. Bireysel krediler içinde en yüksek artış yüzde 10,3 ile konut kredilerinde görüldü.

Temmuz'da bireysel kredilerin yüzde 37.4'ünü konut kredileri oluşturdu!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi Aylık Bülteninin temmuz sayısı yayımlandı.Temmuz ayı itibarıyla bireysel kredilerin yüzde 37,4'ünü konut kredileri oluşturdu.

Halkbank'tan kredi borcuna büyük kolaylık

Halkbank, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin kredi borçlarını geri ödeyebilmeleri için yeni bir program uygulamaya .

Konut kredilerine kentsel dönüşümün olumlu etkisi!

HSBC Bireysel Bakacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan, kentsel dönüşüm etkisiyle konut kredilerinde 2013 yılında yüzde 20 büyüme beklendiğini savundu...

Temmuz-Eylül 2012 döneminde konut kredisi standardı değişmedi!

Temmuz-Eylül 2012 döneminde bankalar, konut ve taşıt kredilerine uyguladıkları standartları değiştirmedi ve diğer bireysel kredilere uyguladıkları standartları ise sıkılaştırdı

Depremzedenin kredi borcuna 3 ay erteleme yapılacak!

Van’da yaşanan deprem felaketi ardından Van ve Erciş şubelerine bağlı tüm bireysel ve ticari kredi taksitlerini erteleyen Yapı Kredi, erteleme uygulamasını 3 ay daha uzattı

PTT'den 'emeklilere 60 ay vadeli kredi' imkanı!

PTTBank, emekli maaş müşterileri için 60 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kredi imkanı sunacak.

Konut kredilerinde talep azaldı mı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) anket sonuçlarına göre, bireysel kredi türlerinde, taşıt kredi taleplerinde artış görülürken, konut ve diğer bireysel kredilerde talepte azalış görüldü.

Konut kredisi talebi bireysel kredi paketlerinin desteğiyle güçlendi!

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Son dönemde açıklanan bireysel kredi paketlerinin desteğiyle konut kredisi talebinin de güç kazandığı gözlenmektedir" denildi...

Bireysel kredilerin yüzde 33'ü konut kredilerinden oluştu!

TBB Risk Merkezi'nin "Mart 2020 Bülteni" sonuçlarına göre, Bireysel kredilerin yüzde 45'ini ihtiyaç kredileri, yüzde 33'ünü konut kredileri, yüzde 18'ini kredi kartları ve yüzde 4'ü taşıt kredilerinden oluştu. 

TEB konut kredisi erteleme nasıl yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) coronavirus salgını nedeniyle ekonomiye destek paket kapsamında bireysel kredi müşterilerinin borçlarını 3 aya kadar erteliyor. TEB kredi erteleme işlemi nasıl yapılıyor?

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih: 65 bin müşterimizin kredi kartı borçlarını erteledik!

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, "Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65 bin müşterimizin 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledik." açıklamasında bulundu.

Bankaların konut kredisi koşulları esnedi!

Bankaların 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin değerlendirmeler ile aynı yılın ikinci çeyreğinde ilişkin beklentilerini içeren Banka Kredileri Eğilim Anket sonuçları açıkladı. Taşıt ve konut kredisinde koşullar aynı kalırken bireysel kredi koşullarının gevşediği bildirdi.

Recep Baştuğ: Konut ve tüketici kredi talepleri yüzde 50'nin üzerinde düştü!

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ yaptığı açıklamada, konut, tüketici ve taşıt gibi bireysel kredi taleplerinde yüzde 50'nin, kredi kartı harcamalarında yüzde 30'un üzerinde düşüş yaşandığını söyledi.

Kamu bankalarından bireysel ihtiyaç desteği kredisi!

Kamu bankaları, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilere 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi uygulamasını devreye aldı.

Yapı Kredi kredi ödemelerini üç ay erteledi!

Yapı Kredi Bankası bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan'a kadar olan anapara, faiz ve takst ödemeler, talep edilmesi halinde, mevcut koşullarla 30 Haziran'a kadar erteleyecek.

Konut kredilerine teşvik ve destekler yağıyor!

Son haftada konut kredisine teşvikler arka arkaya geliyor. Merkez Bankası’nın kredi büyümesini desteklemesi ve faiz indiriminin ardından Türkiye Bankalar Birliği de kredi koşullarının gevşetilmesi ve bireysel kredi kullanım taleplerinin hızla karşılanmasını tavsiye etti. 

Kredya, bünyesinde 540 milyon TL kredi hacmini barındırıyor!

Bireysel kredi yönetim platformu olan Kredya’ bugüne kadar 250.000’den fazla kullanıcı tarafından tercih edildi. Önemli değerlendirmelerde buiunan Kredya CEO’su Murat Çetinkaya," Konut kredisi kullanmayı düşünen veya kredi ödeyen herkes Kredya'dan faydalanabilir" dedi...

Bankaların konut kredi faizleri düştü mü?

Bireysel kredi ya da konut kredisi çekmek isteyen insanların merakla beklediği ve araştırdığı 2020 yılının güncel kredi faiz oranları belli oldu...

bireysel kredi

bireysel kredi bireysel kredi

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakit krediler, mayıs sonu itibariyle önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24 arttı. Kredi stoku 2 trilyon 496 milyar liraya ulaştı.

TBB Risk Merkezi Mayıs 2018 Bülteni yayımlandı. Bülten verilerine göre, üye kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler mayısta önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 24 artarak 2 trilyon 496 milyar liraya ulaştı.

Nakdi kredilerin 2 trilyon 372 milyar liralık bölümünü bankalar, 54 milyar lirasını finansal kiralama şirketleri, 36 milyar lirasını finansman şirketleri ve 33 milyar liralık kısmını ise faktoring şirketleri kullandı.

Tüzel ve gerçek kişi ticari müşterilere kullandırılan ticari krediler mayıs itibarıyla önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 arttı. Ticari krediler 1 trilyon 938 milyar lira seviyesine ulaştı. İnşaat sektörü yüzde...