Çankaya Belediyesi

Çankaya Belediyesi

2016 yılında 503 kaçak gecekonduyu yıkan Çankaya Belediyesi, 2017 yılında kaçağa geçit vermeyecek. 2017 yılı için 200 gecekondunun yıkım programı hazır.

Çankaya Belediyesi’nin kaçak tesisi yıkıldı!

Mamak Belediyesi, CHP’li Çankaya Belediyesi’nin defalarca söz vermesine rağmen bir türlü kaldıramadığı kaçak tesise dozerle girerek yıktı.

Çankaya Belediyesi 34 gecekondu yıkımını gerçekleştirdi!

Çankaya'da belediye ve vatandaş işbirliği gecekonduların bir bir yıkılmasını sağlıyor.

Çankaya Belediyesi şehri yeniliyor!

Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde altı farklı bölgeye ayrılan proje kapsamında anaokullarından liselere kadar tadilat ihtiyacı duyan her kademede eğitim kurumunda tadilat ve tamirat yapacaklarını belirtti.

Ankara Çayyolu'ndaki arazi kavgasına Fethi Yaşar'dan yanıt!

Çankaya Belediyesi’nin Çayyolu bölgesinden arazi alanlara inşaat izni vermemesini eleştiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Kavgaları bizimle, vatandaşla değil” dedi

Ankara Çayyolu'ndaki arazi kavgası vatandaşları mağdur etti!

İki belediyenin arasında yaşanan arazi kavgasında vatandaşlar mağdur oldu. Yenimahalle’nin sattığı arsaya Çankaya’nın inşaat izni vermediği ortaya çıktı

Çankaya'daki 25 yıllık arsa davasında belediye dize getirildi!

Ankara'da bir grup doktor, 25 yıl kadar önce konut yapmak için kooperatif kurdu. Ancak, Çankaya’daki arsaları için imar izni çıkmadı.

Çankaya Belediyesi'ne ait kaçak tesisinin yıkım tarihi ertelendi!

Çankaya Belediyesi’ne ait kaçak tesise çevik kuvvet eşliğinde girme kararı alan Mamak Belediyesi, Başkan Taşdelen’e 14 Nisan’a kadar son bir şans daha tanıdı.

Ankara Mamak'taki kaçak tesis için yıkım kararı alındı!

Çankaya Belediyesi hafta sonu Mamak’taki kaçak tesisini kaldırmazsa pazartesi günü ekipler Çevik Kuvvet eşliğinde tesise girerek yıkım işlemlerine hemen başlayacak.

Çankaya'da taksi durakları modernleştiriliyor!

Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde taksi duraklarını modern hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, taksici esnafının daha iyi koşullarda hizmet verebilmesi için belediye denetiminde bulunan 102 taksi durağını yeniden inşa ediyor.

Çankaya Belediyesi'nden 15 mahalleye 16 yeni park!

Yeni yılda 16 yeni park hedefleyen Çankaya Belediyesi, ilçedeki 15 farklı mahalleye 16 park yapmak için kolları sıvadı. Çankaya Belediyesi, parkların yapılacağı mahalleleri belirledi.

Çankaya Belediyesi 123 kaçak yapıyı yıktı!

Kaçak yapılaşmaya karşı çalışmalar yürüterek 2015 yılında 123 kaçak yapının yıkımını gerçekleştiren Çankaya Belediyesi, 49 adet ön kapama ve 111 adet farklı konulara ait toplam 248 yıkım programını da hazırladı.

Alper Taşdelen: Saraçoğlu Mahallesi Kızılay’ın kaderini değiştirir!

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kızılay’ın ‘kurtuluş formülü’nü, tahliye tartışmalarıyla gündeme gelen Saraçoğlu Mahallesi olarak gösterdi. Taşdelen, "Burayı kültür merkezi yapabilirsek Kızılay’ın kaderi değişir” dedi.

Çankaya'da metruk gecekondular yıkılıyor!

Çankaya Belediyesi, vatandaşlar için tehlike oluşturan terk edilmiş, metruk gecekondu yıkımını sürdürüyor. Belediye, tespit ettiği yapıların yıkımının yanı sıra vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirerek gecekondu yıkımını gerçekleştiriyor.

Büyükşehir ile Çankaya arasında ‘Ankara Boğazı’ çekişmesi!

‘Ankara Boğazı’ projesine, Mimarlar Odası ile Çankaya Belediyesi’nin dava açtığını söyleyen Başkan Melih Gökçek, “Alper Bey’e sitemimi bildireyim. Dava açmayacağız demişti ama dava açtı" dedi.

Çankaya Belediyesi, iş yerlerini kapatan esnaftan kira almayacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ardından iş yerlerinin kepenklerini kapatan esnafa bir yardım eli de Çankaya Belediyesi'nden geldi. Çankaya Belediyesi, dükkanlarını kapatan esnaftan kira almayacaklarını açıkladı.

Çankaya Belediyesi Spor ve Kültür Kompleksi’ni Aura Design Studio tasarladı!

Ankara Karapınar Mahallesi’nde inşa edilecek olan Çankaya Belediyesi Spor ve Kültür Kompleksi’ni AURA Design Studio tasarladı. Kompleks bölgenin sosyal konut ihtiyaçlarına yönelik birçok fonksiyonu içinde barındırıyor.

Çankaya Belediyesi'nden 75.4 milyon TL'ye satılık 20 arsa!

Çankaya Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Ankara Çankaya'da  bulunan 20 adet arsa satışa çıkardı. Arsaların satış bedeli 74 milyon 449 bin 100 TL olarak belirlendi...

Çankaya Belediyesi'nden 75.4 milyon TL'ye satılık 20 gayrimenkul!

Çankaya Belediye Başkanlığı, mülkiyetinde bulunan 20 adet gayrimenkulü 75 milyon 449 bin 100 TL'ye satıyor. Gayrimenkullerin ihalesi ise 27 Şubat 2020 günü gerçekleşecek.

Çankaya Belediyesi'nden Enerji Kimlik Belgesi kolaylığı!

Binalar veya bağımsız birimlere ilişkin alım, satım ve kiraya verme ile ilgili iş ve işlemlerde bulunmasını zorunlu duruma Enerji Kimlik Belgesi için son başvuru tarihi 1 Ocak 2020 olarak belirlendi. Çankaya Belediyesi vatandaşın işini kolaylaştırmak için Hoş Geldiniz Masasında da hizmet veriyor.

8 yeni Çankaya Evi açılacak!

Çankaya Belediyesi tarafından Çankaya Evleri'nin sayısının 8 tane daha açıp 27'ye çıkartılması planlanıyor.

Çankaya Belediyesi'nden ruhsat ve imar işlemi kolaylığı!

Çankaya Belediyesi’nin Hoş Geldiniz Masası’nda iş yeri açma, ruhsat başvurusu, emlak rayiç değeri ödeme, sicil birleştirme, borç ödeme, borcu yoktur belgesi alma, imar başvurusu ve imar durum bilgisi alma işlemleri kısa sürede gerçekleşti.

Çankaya Belediyesi: ODTÜ'de kaçak inşaat yapılmayacak!

Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ruhsat alınmayarak ODTÜ’de kaçak inşaat yapılamayacağını söyledi. Taşdelen, "Belediyemiz görevini yaparak ruhsatsız şantiye binaları hakkında bugün tarihli zabıt tutmuştur" diye konuştu.

Çankaya’da 2018'de 5 bin 635 çift evlendi!

Çankaya Belediyesi çiftlerin mutluluğuna tanıklık etmeyi sürdürüyor. Evlendirme birimi verileri 2018 yılında, Çankaya’da 5 bin 635 çiftin evlendiğini ortaya çıkardı. 

Çankaya Belediyesi'nden 16.3 milyon TL'ye satılık 35 gayrimenkul!

Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından Umut Metin Oktay Mahallesi'nde yer alan 35 gayrimenkulü ihale ile satıyor. İhale 29 Ocak'ta gerçekleşecek...

Çankaya Karataş Camisi'ne tadilat!

Çankaya Belediyesi vatandaşların istek ve taleplerini yerine getirmeye devam ediyor. Mahalle statüsüne geçen köylerden birisi olan Karataş’ta bir vatandaşın arazisi üzerine yapılan cami duvarını ayıran Çankaya Belediyesi hak kaybının önlenmesini sağladı.

Çankaya'da yıkılan gecekonduların yerine yeni yaşam alanı!

Ankara Çankaya Belediyesi tarafından planlı yapılaşmaya katkı sunarken yıkılan gecekonduların yerine yeni yaşam alanları kazandırılıyor. Bölge okul alanları ve yeni park yapımına ayrılıyor.

Çankaya Belediyesi'nden 81.2 milyon TL'ye satılık 17 arsa!

Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından 17 arsa ihale ile satışa sunuluyor. Satış ihalesi 20 Kasım'da yapılacak..

Çankaya Belediyesi

Çankaya Belediyesi Çankaya Belediyesi

Çankaya Belediyesi planlı ve sağlıklı bir kent için 2017 yılında 200 gecekondunun yıkım programını hazırladı.


Nüfus artışı, hızlı kentleşme, altyapı ve planlama yetersizliği nedeniyle büyük kentlerin en büyük sorunu olan gecekondular, Çankaya’da yok oluyor. Kentleşmeye yönelik adımlarını planlı ve sağlıklı bir merkez üzerine inşa eden Çankaya Belediyesi, 2017 yılında 200 gecekondu, 400 kaçak yapı ve 200 gecekonduyu da vatandaşın talebi üzerine yıkacak.


Kaçak yapıların vatandaşların hem can hem de mal güvenliğine risk oluşturduğu endişesiyle yasal mevzuatı bir an önce işleten Çankaya Belediyesi ekipleri, yıkım planlarını da vatandaşları mağdur etmeden gerçekleştiriyor. Boş gecekonduların yıkımlarını gerçekleştiren ekipler, gecekondu dolu olduğu takdirde ise öncesinde gerekli uyarılarda bulunarak çalışmalarını yapıyor. 2016 yılında 503 gecekondunun yıkımını gerçekleştiren ekipler ayrıca park, yol, yeşil ve kamu alanı ihlali...